Skocz do zawartości

Płyta główna, zasilacz i inne mniejsze pytania.


Recommended Posts

Witajcie :D

 

Właśnie składam komputer. Jako, że jest to mój pierwszy raz trochę się obawiam, że coś zepsuję, źle podłącze, albo spalę. No ale na razie nieźle się z tym bawię. Zakupiłem już większość elementów i właśnie dzisiaj przyszły do mnie, a wymiany któregoś z nich nie przewiduję. Oto części, które obecnie posiadam:

 

CPU: i5 2500K 3.30GHz, 6MB Cache (oryginalne chłodzenie)

RAM: Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz CL9 DDR3 Blue

HDD: Western Digital Caviar Blue 500GB SATAIII 6Gb/s 16MB Cache 3.5 inch OEM

Case: Sharkoon T28 ATX Midi Tower - Blue

 

Pozostają elementy, które planuje kupić (bez stacji płyt):

GPU: prawdopodobnie Gigabyte GeForce 560Ti 900MHz 1GB

Zasilacz: ? 650W ?

Płyta główna: ?

 

Bawić się w OC CPU/GPU zamierzam wtedy, kiedy mój zestaw będzie się męczył z grami, czyli za jakiś rok, dwa pewnie, chociaż zamierzam grać w rozdzielczości 1680x1050 (monitor 22"), ale myślę, że Crysis 3 nie pozostawi na tym komputerze suchej nitki. Więc najlepiej jakby zasilacz był z jakimś zapasem. Płyta główna musi obsługiwać pełny potencjał dysku twardego, czyli 6Gb/s. Jako, że posiadam słuchawki przestrzenne 5.1, to fajnie by było jakbym nie musiał dokupywać karty dźwiękowej (na moim 8 letnim kompie działają świetnie, wtf?). I miło by było jakby na tej płycie znajdował się jakiś fajny BIOS.

 

Próg cenowy dla zasilacza i płyty głównej to ~£70. Więc pytam Was, drogich użytkowników jaki zasilacz i płyta główna by się nadawały do tego zestawu? :pomocy:

 

Do tego dochodzą pytania :menda: :

- jako, że zakupiłem HDD w wersji OEM, to jakie kable są potrzebne, nie licząc SATAIII, żeby obsługiwać taki dysk?

- czy to, że wsadzę w ten zestaw zasilacz np. 900W (więcej niż potrzeba) spowoduje, że spalę komputer, albo coś gorszego, czy to nie ma żadnej różnicy (wiem, że nie może być za mało)?

- słyszałem, że procek 2500K można podkręcić do 3.8GHz na oryginalnym chłodzeniu, jest to możliwe (z moimi 3 wiatrakami 120mm w obudowie)?

- czy wodne chłodzenie jest opłacalne przy takim zestawie i ile takie coś kosztuje?

Edytowane przez deadmau49
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Jeśli chodzi w sprawie zasilacza to ten bd http://www.ceneo.pl/11379165

i ten zasilacz starczy , udzwignie tą konfigurację z palcem w :P itp, itd

 

I ja na twoim miejscu zrezygnowałbym z 560Ti i wybrałbym Sapphire Radeon HD 7850 2GB

Edytowane przez xnn123
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Płyta główna to np : http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678/

Zasilacz : http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

Ten 550w spokojnie starczy do tego zestawu .

Wszystkie kabelki masz w komplecie z płytą główną

I5 2500k sam kręci się w trybie turbo do 3,7 GHz .

NIe opłaca się inwestować w chłodznie wodne.przy takim zestawie, lepiej kupić dobre chłodzenie powietrzne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niesamowite jak szybko zdołaliście mi pomóc! Dzięki wielkie, plusiki dla wszystkich.

 

Czyli:

zasilacz: XFX Core 550W 135mm 80+ SLI PSU

płyta główna: ASRock P67 PRO3

GPU: Radeon HD 7850 2GB

 

Dzięki raz jeszcze, idę zamawiać!

 

PS. Co oznacza REV 3.0 przy płycie głównej?

http://www.amazon.co.uk/Asrock-P67-PRO3-1155-Motherboard/dp/B004R9PCNK/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1337334518&sr=1-1

Edytowane przez deadmau49
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...