Skocz do zawartości

GTX 570 - Spadek FPS'ów, ziarnistość, paski poziome


Recommended Posts

Witam.

 

Grając w gry mam poziome paski, najbardziej widoczne na czarnym tle n.p. broni w Crysisie. Poza tym, obraz jest ziarnisty, i jakby tego było mało, FPS-y spadły. W crysisie na max. ustawieniach w rozdzielczości 1920x1080 powinienem mieć te 60 fpsów, a na 1280x1024, max. ustawieniach mam ledwo 40. Kartę dostałem ok. 3 tygodnie temu, przyszła z naprawy, przez 2 tygodnie wszystko w porządku, tylko od mniej więcej 3 - 4 dni nagły spadek FPS-ów, paski, ziarnistość. Próbowałem odinstalowywać sterowniki Driver Sweeperem i instalować od nowa, nie poskutkowało. Sprawdzałem temperatury, wszystko w porządku... Skanowałem system, nie ma nic, nawet wyczyszczenie dysku twardego i wgranie na nowo Windowsa nie pomogło.

 

Screen ukazujący ziarnistość ( Ustawione na max. grafikę , a nadal wygląda tak biednie ;f ) Zwróćcie uwagę na włosy Geralta i na skałę w tle, na ziemię, wtf : )

http://c.wrzuta.pl/wi13179/928e2f2a001238114fb35d72/wiedzmin_2_ziarnistosc

 

Sprzęt :

 

procek intel core i5 2400

4GB ramu Goodram

nVidia GeForce Gigabyte GTX 570 OC ( fabrycznie podkręcana )

Windows 7 64bit

Zasilacz Thermaltake Smart 630W

Co do sterowników ... Próbowałem starsze, próbowałem z płyty, próbowałem beta.. to samo.

 

Ziarnisty obraz mam tylko w niektórych grach. n.p. Battlefield 3 odpalam na maksymalnych, 0 ziarnistości, są paski jedynie ale one tak bardzo nie przeszkadzają, i mam ok. 80 fps

.

Napewno nie jest to wina monitora - podłączyłem do telewizora poprzez kabel HDMI i nadal te same paski, ziarnistość, niskie FPS-y ( głównie w Crysisie )

 

Dodam jeszcze, że jak włączam grę to na początku jakość tekstur jest bardzo słaba - albo czasami nawet wcale ich nie ma, po ok. 2 - 3 sekundach tekstury ładują się i niby wygląda to ok, NIBY bo przecież te paski, ta ziarnistość.

Tutaj zamieszczam screeny z GPU-Z : http://gpuz.techpowerup.com/12/05/16/h34.png oraz http://gpuz.techpowerup.com/12/05/16/7au.png

Edytowane przez cookies1234
Link to post
Share on other sites

dzieje się tak rozumiem nawet na chłodnej karcie ??? Co się stało z tą kartą że ją naprawiałeś ?? Aha i dali tą samą czy nówke??

 

PS. Klatek to powinieś mieć w fullhd 30 około a nie 60 także nie wiem o co ci chodzi ale wszytsko jest w porządku. Daj te paski w BF(screen)

Link to post
Share on other sites

Czy tylko ja mam wrażenie, że podobne problemy z highendowymi kartami fermi nie są rzadkością?

 

Generalnie, ten twoj fps w crysisie jest prawidłowy. Nie wiem skąd przyszło ci do głowy 60fps w fullhd na najwyższych ustawieniach. Gra jest nadal bardzo wymagająca. Co do pasków etc. to są to typowe artefakty wynikające z wady lub uszkodzenia karty. Pędzisz na gwarancję.

Link to post
Share on other sites

na 1280x1024, max. ustawieniach mam ledwo 40

Przy takiej rozdziałce i tej karcie powinieneś mieć 60, dopiero w fullHD zaczynają się spadki na 40-45fps. Po tym screenie co zamieściłeś widać że to wina samej usterki karty więc o czym tu ogólnie mówimy, karta do wymiany.

 

 

Generalnie, ten twoj fps w crysisie jest prawidłowy. Nie wiem skąd przyszło ci do głowy 60fps w fullhd na najwyższych ustawieniach.

Crysis 1 wciąż jest wymagający dla 570 ale nie w takiej rozdziałce jak podał, do fullhd dopiero 680 daje idealną prędkość. Po minimalnym OC offset chip +100MHz, RAM 250MHz, z Vsync idzie stałe 60fps w GPU benchmark na 680. Bez Vsync:

 

NOAA- DX10 1920x1080 AA=No AA, 32 bit test, Quality: VeryHigh ~~ Overall Average FPS: 80.94

2xMSAA- DX10 1920x1080 AA=2x, 32 bit test, Quality: VeryHigh ~~ Overall Average FPS: 68.98

4xMSAA- DX10 1920x1080 AA=4x, 32 bit test, Quality: VeryHigh ~~ Overall Average FPS: 64.865

8xMSAA- DX10 1920x1080 AA=8xQ, 32 bit test, Quality: VeryHigh ~~ Overall Average FPS: 55.47

W samej grze nie trzeba oczywiście używać już kosztownego MSAA (który i tak nie antyaliasinguje połowy roślinności) tylko FXAA które dosyć ze wygląda lepiej to i ogólnie nie zabiera wydajności.

Link to post
Share on other sites

@up FXAA obniża wydajność o 3 do 7%

 

karta ma uszkodzone potoki renderujące(widzałem to kiedyś na gf4ti-4200)

 

oddaj na gwarancję

Edytowane przez tarrok111
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...