Skocz do zawartości

Komputer do biura za 1500 zł (z monitorem)


Recommended Posts

Hej :D

 

Na wstępie zaznaczę, że w wyniku ostatnich burz jakie przetoczyły się przez moją miejscowość piorun spalił kilka sprzętów elektronicznych w domu :( W tym komputer, który co prawda był bardzo stary i od dłuższego czasu planowałam go trochę ulepszyć. W serwisie nadmienili mi, że mogą go naprawić ale według nich to nie ma sensu, ze względu na koszty. Lepiej kupić coś nowego. Kompletnie się na tym nie znam, dlatego liczę na waszą pomoc, przeglądanie internetu z telefonu stało się już za bardzo męczące :cry:

 

Komputera używam głównie do internetu, oglądania filmów i do codziennej pracy (pakiet office). Stąd wydaje mi się, że potrzebuję komputera "do biura", ale pograć w simsy też bym chciała ^^. Kwota jaką dysponuję jest skromna, ale wydaje mi się, że uda mi się kupić jakiś w miarę rozsądny zestaw, oczywiście z Waszą pomocą :D

 

budżet: maksymalnie 1500 zł

 

Poszukiwany zestaw, moje wymagania

- spory dysk twardy (filmy, muzyka)

- monitor (najlepiej z tych płaskich, mam dosyć braku miejsca na biurku)

- wygodna klawiatura z płaskimi i niskimi klawiszami

- myszka

- szybki jak rakieta ;)

 

Ogromnie mi zależy na tym, żeby komputer był już złożony , gdy dostarczy mi go kurier (chodzi o poszczególne części, z monitorem i resztą sobie poradzę :)) ). Jeżeli nie zaproponujecie nic z internetu, to mam do Was wielką prośbę w postaci pytanka: czym się kierować przy wyborze komputera i na co zwrócić uwagę, jak będę chodziła po salonach komputerowych? Poradników znalazłam mnóstwo, ale mam wrażenie, że byłby pisanie wiele lat temu, chciałabym uwag dotyczących czasów nam obecnych hihi

 

pozdrawiam ciepło i liczę na pomoc

Edytowane przez trąbka
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/dell-755-mt-core2duo-2-3ghz-lg-e1951-win7-pro-pl-i2339568681.html

 

Dodatkowy dysk HDD można zamówić. System operacyjny dołączony. Klawiaturę o niskim skoku, kupić w sklepie IT: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=90_91&products_id=2757

Edytowane przez voxcordi
Link to post
Share on other sites

taniej i wydajniej (ceny morele.net)

 

Intel Pentium G630 - 251zł

Asus P8H61-M LE - 196zł

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 - 73zł

Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM - 289zł

Obudowa+Zasilacz -

Cooler Master RC-350-KKP350-GP 350W - 197zł

lub Chieftec FS-01B 350W MiniTower Black - 256zł (polecam)

DVD - LG SuperMulti SATA GH24NS90 - 62zł

 

Suma 1068 do 1127 zależnie od obudowy

 

i ten wybrany przez ciebie monitorek Monitor LED LG E1911S-BN -309zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

taniej i wydajniej (ceny morele.net) Intel Pentium G630 - 251zł Asus P8H61-M LE - 196zł Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 - 73zł Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM - 289zł Obudowa+Zasilacz - Cooler Master RC-350-KKP350-GP 350W - 197zł lub Chieftec FS-01B 350W MiniTower Black - 256zł (polecam) DVD - LG SuperMulti SATA GH24NS90 - 62zł Suma 1068 do 1127 zależnie od obudowy i ten wybrany przez ciebie monitorek Monitor LED LG E1911S-BN -309zł

Chyba skuszę się na Twoją propozycje, wydaje mi się najodpowiedniejsza, trapi mnie jednak jedno pytanko: czy jak zamówię te części to oni mi go złożą? Procesor nie potrzebuje wiatraczka?

Link to post
Share on other sites

No to złożyłam w tym sklepie morele.net zestaw zasugerowany przez wrzesi0:


http://tinypic.pl/i/00188/6e4atr244vx3_t.jpg


To jest wszystko, co jest niezbędne do włączenia komputera? Zmierzam do tego, żeby nie było niespodzianek, aby czegoś nie brakowało itp. chcę już go zamówić, póki jestem w pracy


zdaję się na waszą opinię

Link to post
Share on other sites

rzeczy potrzebne do działania komputera

 

mysz + klawiatura

 

system operacyjny i oprogramowanie

 

dodatki niekonieczne to np. głosniki

 

cytak od kolegi z forum

"Polecamy zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy 1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie 2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0"

 

dorzuć klawiaturę i myszkę

lub kup system (chyba że go masz)

tak by było 1500 i wpisuj kod

zyskasz na montażu i wysyłce

Edytowane przez wrzesi0
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dorzuciłam klawiaturę http://www.morele.net/klawiatura-natec-starfish-slim-apple-style-black-usb-nkl-0249-375337/

system operacyjny mam w wersji pudełkowej (z poprzedniego komputera), windows vista

 

wyszło koło 1460 zł, a z wysyłką zamykam się zgodnie z założeniami w 1500 zł

 

jeżeli nie macie uwag, to zamawiam

 

wrzesi0 - dziękuję za pomoc i czas

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/5bSplK/ 1505 zł

na amd Llano. w simsach powinien sie spisac lepiej ze wzgledu na mocniejsza zintegrowana karte graficzna. w pozostalych zadaniach (net, office, filmy) sprawdzi sie tak samo dobrze jak pentium.

monitor posiada dvi, glosniki i fajne warunki gwarancji na bad pixele.

do tego jeszcze myszka plus klawiatura- 50 zł.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...