Skocz do zawartości

Karta graficzna do 500 zł


Recommended Posts

Witam poszukuję optymalnej karty graficznej do 500 zł, gram niewiele, aczkolwiek czasem lubię sprawdzić jakieś nowe tytuły, mój monitor pracuje na rzdziałce 1920x1200.

Oto specyfikacja mojej maszynki:

-zasilacz 350w

-intel core2 quad q6600

-2gb ramu ddr2

-gigabyte 946-ds3

-PCI-E x16

Przede wszystkim zależy mi na stosunku jakość/cena, jeżeli znajdzie się coś tańszego godnego uwagii to czekam na propozycję, w razie potrzeby jakiś dodatkowych informacji proszę pisać, z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Q6600 to wciąż niezły CPU tym bardziej po OC dlatego po podkręceniu procesora to i GTX 460 da radę ;)

 

 

Gigabyte GeForce GTX 460 ver. SOC 1GB/256bit

 

Według mnie warto dołożyć te kilka dyszek tym bardziej że to wersja niereferencyjna z wydajnym chłodzeniem i dobrym OC dzięki czemu wydajnościowo będzie zauważalnie lepiej od wszystkich wyżej wymienionych kart :D

 

 

Oczywiście taki zakup ma sens tylko wtedy gdy wymienisz zasilacz :D

 

Edit :

 

Zestawienie CPU battlefield 3 :

 

http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=7986&pageid=8147

 

AMD Phenom x6 1090T 3,2@4GHz GHZ VS Intel Q6600 2,4@3,2 MAFIA II (GPU 5870) MAXED OUT AA ON :

 

Edytowane przez Znawca
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak dla jasności, cieszę się z szybkich odpowiedzi i entuzjazmu, ale nie mam w głowie specjalnie OC, dodawania ramu itd., ewentualnie mam świadomość że ten zasilacz[pewnie jakiś noname wsadzony do pudła przez ntt] może być problemem i tutaj bym się liczył z ewentualną wymianą, ale ogólnie chcę mieć kartę która bedzie w tym wszystkim sprawnie działać i nie chce na to za dużo wydać.

Edit:// Ten gts 450 do takich domowych zastosowań się sprawdzi? Ewentualnie jaką wersję wybrać?

Edytowane przez kismos
Link to post
Share on other sites

tutaj bym się liczył z ewentualną wymianą, ale ogólnie chcę mieć kartę która bedzie w tym wszystkim sprawnie działać i nie chce na to za dużo wydać

Przeważnie jest tak że wybiera się najlepsza opcję pod kątem wydajności do ceny dlatego warto by zainteresować się takim GTX 460 i ewentualnie dołożyć te 50zł by mieć tym samym kartę na dłużej :] Tak czy siak nawet 560Ti da radę z tym CPU jednak nie obejdzie się bez zmiany zasilacza ;)

 

W jakiej rozdzielczości grasz ?

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

560TI kosztuje minimum 700zł. Za 530 możesz mieć Gigabyte 6850, który wydajnością ustępuje 560TI o max 10%

560Ti jest ponad budżet jak widać :P Mi chodziło o GTX 460 za 535zł od Gigabyte w wersji SOC

 

Co do samej wydajności to HD 6850 ustępuje nawet referencyjnemu GTX 460 więc tym bardziej wersji SOC

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Na poczatku kup zasilacz, potem patrz na hd 6850 lub tego gtxa co podal i l @Znawca! i lekkie OC takze by sie przydalo.

Na gtx 560ti nie patrz- Nie na twoj budzet!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...