Skocz do zawartości

Procesor do gier ( od AMD )


Recommended Posts

Witam , w najbliższym czasie mam zamiar zakupić nowy procesor . Stary Phenom 2 X6 1075T zaczyna spowalniać kartę graficzną . Płyta główna to Asus M4A79XTD EVO z podstawką pod AM3 . Zastanawiam się pomiędzy Phenom 2 x6 1100T BE a X8 FX-8150 . Nie jestem pewien który będzie bardziej opłacalny w grach , dlatego pytam . Karta graficzna to Asus Radeon 6970 Direct CU 2 a za niedługo ( mam nadzieję :D) Radeon 7950 . Z góry dzięki Wam wszystkim za pomoc !

Link to post
Share on other sites

Nie pchal bym sie w buldozera jesli masz korzystac peceta do gier, phenom w grach tez krolem nie jest,6 jaj w grach nie wykorzystasz, Jak do gier to 955 lub 960 w black edition.

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites
  • Ewentualnie do 500 zł opłaca się kupić Phenom II X4 980 jakaś używka, dobre wyniki w grach ma po OC @ 4,4 GHz,
  • ogólnie max dla Phenom II X4 to jest GTX560Ti lub HD6950 / HD7850, wyżej bym się nie pchał
  • FX'y są strasznie zdradliwe w wydajności nie polecam zaczynać z nimi w zastosowaniach multimedialnych, nie potrafią konkurować z Core i3, Core i5 i często są słabsze od Phenoma II (LOL?!)
Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

@UP

 

teraz raczej 965 jest tańszy + ten mnożnik ma wyższy ;p

 

sprawdzałem przed chwilą ceny na skąpcu najtaniej w esc.pl

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_229&products_id=24696

 

Edit:

 

tutaj jakaś okazja na allegro w cenie 370 zł

http://allegro.pl/phenom-ii-x4-965-3-4ghz-8mb-am3-black-edition-i2332074443.html

 

koleś ma mało pkt, więc nie odpowiadam %-)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki sens jest wymieniać Phenom 2 X6 1075T na jakąkolwiek x4. Najlepiej podkręć procka - wiadomo zablokowany mnożnik, ale i tak możesz coś wyciągnąć zwłaszcza, że masz dobrą płytę. Nie wiem jak z chłodzeniem. A na FX nawet nie patrz....

Link to post
Share on other sites

Jesli sie zastanawiasz nad prockiem do gier to 1100T będzie dobry do tych kart ktore wymieniles, swego czasu mailem tego procka i pracowal on z cf 6870 spisywal sie bardzo dobrze, są to bardzo dobre i wydajne procesory moj poszedl na 4,3 jest tylko jedno ale w tej cenie masz i5 wiec musisz sie zastanowic, ja nigdy nie bralem pod uwage prockow intela nie lubie tej firmy, jesli masz kase na 1100t to sie nie zastanawiaj swietny procek

Link to post
Share on other sites

90 procent mowi ze Amd do gier do nie opłacalne ? ?????????????? why !!!!!!!!!!! nie rozumiem tego wogole phenom x6 tez bardzo dobrze sie sprawi w grach nie az tak dobrze jak i5 ale róznica tych 5-10 klatek robi az taka róznice ???????????

Link to post
Share on other sites

z tego co czytałem połączyli się, przed tym pamiętam mieli wspólną stronę ATI karty graficzne AMD procesory, teraz wszystko pod AMD jest...a jak ktoś jeszcze wpisze www.ati.com to przekierowuje na AMD.com ^ taka ciekawostka ^

 

Na szczęście osobna grupa ludzi u nich robi procesory i karty graficzne, dzięki bogu ~pomyśleć inżynier od FX-4100 grzebał przy Radeonie HD7970 co by powstało :D

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

90 procent mowi ze Amd do gier do nie opłacalne ? ?????????????? why !!!!!!!!!!! nie rozumiem tego wogole phenom x6 tez bardzo dobrze sie sprawi w grach nie az tak dobrze jak i5 ale róznica tych 5-10 klatek robi az taka róznice ???????????

Robert dobrze piszesz sam sie zastanawiam co ludzie mają do AMD to bardzo dobre procki za niską kase, 955 czy 960T, x6 czy nawet nowe buldki od 6100 w gore to dobre procki do multimerdiow, gier

wyżej wrzuciłem testy na hd6850 http://www.purepc.pl/procesory/wielki_test_procesorow_2012_46_ukladow_cpu_od_amd_i_intela?page=0,10 a tutaj na lepszych kartach 570 i 6970 http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Assassins_Creed_Brotherhood-4188/strona/15980.html Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Witam. Mam zamiar w najbliższym czasie kupić nowy sprzęcik do komputera to znaczy procek (ze względów cenowych muślałem o AMD), płyta główna i zasilacz. W chwili obecnej mam intel core i3 540, płytę Intel DH55PJ  4GB RAM i Nvidia GTS 450. Myślałem nad zestawem AMD X6 FX-6300, MSI 760GM-P21, OCZ CoreXStream 500W SLI(na agito cena tego zestawu to 845zł). Komputer wykorzysuję do gier. Proszę o opinie i pomoc.

Edytowane przez komevax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...