Skocz do zawartości

Problem - Karta Graficzna 9600gt


Recommended Posts

Witam!

Mój problem wygląda następująco w stacjonarnym komputerze posiadałem takie podzespoły:

Płyta główna: gigabyte m68m s2p

Procesor: Amd Athlon x2 5000+ 2,6gh

Ram: 2x1gb Kingston 800 mhz

Grafika: Zintegrowana - Wrzucilem 9600gt w slot PCI-E

Zasilacz FORTRON 500W

 

Nie wykrywa mi karty, nie działa, ale wyciągnąłem kartę wziąłem do brata odpaliłem u niego super wystartowała, odpaliłem Wiedzmina 2 żeby sprawdzić ją w obciążeniu i dalej chodzi, pochodziła tak z godzinę bez najmniejszego problemu. Wtedy moje podejrzenia skierowały się na płytę główną, więc wziąłem kartę od kolegi Geforce 8800GTX, aby wypróbować moją płytę, podłączyłem kartę to samo w ogóle nie startuje obraz, więc pomyślałem płyta główna. Zamówiłem nową płytę Gigabyte GA-M68M-S2P. Płyta przyszła wszystko poskładałem od nowa wraz z moją kartą graficzną Geforce 9600GT, odpalam i to samo nie ma obrazu, wziąłem od kolegi 8800 i tak samo. Płyta ta posiada też zintegrowaną kartę graficzną Geforce 7025 na VGA więc wypiąłem kartę z PCI-Express i podłączyłem tam monitor i od razu wszystko wystartowało.

 

I teraz tak czym to może być spowodowane, bo chciał bym używać jednak innej grafiki niż ta zintegrowana? Od razu odpowiem, że sprawdziłem w BIOS-ie czy jest ustawione startowanie z karty na PCI-Ex, i tak było ustawione, że ma z niej w pierwszej kolejności startować.

 

Wszystko sprawdziłem, co teraz?

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam Damian!

 

Chce powiedziec ze wczoraj raz zadzialala, nie wiem jakim cudem. I dodam ze przed kazdym uruchomieniem komputer pare razy pika i po 10 sek sie wlacza. Pika w wlonym tempie, jednakowe odstepy czasu, potem sie wlacza na zintegrowana. Wczoraj komputer nie pikal tylko odrazu sie wlaczyl i dzialala karta 9600gt. Moze byc ze zasilacz nie wytrzymuje? Przeciez to nie jest mocny zestaw :P

Link to post
Share on other sites

Wina nie jest zasilacz. Trzeba zmienic napiecie Nb na wyzsze albo wyzsze, ale nie wiem gdzie to sie zmienia. Podobno za duzo pradu idzie na karte PCI-E. Jak to zmienic?

 

Wina nie jest zasilacza. Trzeba zmienic napiecie Nb na wyzsze albo nizsze, ale nie wiem gdzie to sie zmienia. Podobno za duzo pradu idzie na karte PCI-E. Jak to zmienic?

Link to post
Share on other sites

Wina nie jest zasilacz. Trzeba zmienic napiecie Nb na wyzsze albo wyzsze, ale nie wiem gdzie to sie zmienia. Podobno za duzo pradu idzie na karte PCI-E. Jak to zmienic?

Powiem tyle... bzdury do kwadratu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...