Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak moco - bardo mocno podkręcisz procka 4GHz to nawet i wyżej zależy jakie chłodzenie i ile masz kasy każda będzie dobra lecz :

 

- Mało kasy HD6850 1GB DDR5 Gigabyte

 

- Dużo kasy (lecz nie jesteś milionerem) HD 7850 ASUS DCII

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

HD7850 to za dużo dla tego proca.

wg. mnie po OC da rade HD7850 i przy tych cenach ten GTX560ti jest nieopłacalny... Z resztą jest parę faktów przemawiajacych za HD 7850

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę to najlepsza opcja do tego komputera to jest to: http://allegro.pl/hit-cenowy-xfx-hd6870-1gb-900-4200-gra-dirt3-i2330437717.html

 

Bez sensu dopłacać 350zł do grafy jak będzie miał spadki fps spowodowane prockiem, a sama karta będzie działać na 80% mocy. Chyba, że wykręci proca powyżej 3,7Ghz, w co baardzo wątpie.

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Ciekawe bo proponujesz najpierw 560Ti a potem zmieniasz zdanie i nagle hop HD6870. Szczerze powiedziawszy wolałbym GTX560 bez Ti i jego OC dołożyć i będzie. Choć myślę że z HD7850 też by pasował. Ale wg. mnie też trzeba skupić się na zasilaczu bo 400W może być mało (bo firma to od Delty więc będzie)

Link to post
Share on other sites

budżet może byc nawet gtx 680 lecz wiem że będzie za bardzo ograniczać

 

chłodzenie do oc noctua nh-d14 http://www.ceneo.pl/4650684

 

ten procek z tego co wiem to ma zablokowany mnożnik więc nie wiem ile max uciągnie ??? pisałem że zasiłke dam lepszą czytaćć

 

osobiście uważam że bf 3 powinien śmigać spoko bo wykorzystuje max 3 jaja

Link to post
Share on other sites

cooler masz bardzo dobry (high-endowy) , temperatury będą niskie więc śmiało sprawdzaj ile da się z CPU wyciągnąć.

 

jeżeli kupić 7850 to będziesz miał kartę na teraz i na przyszłość , lecz różnica cenowa między 7850 a 7870 jest tak mała że lepiej wziąć 7870 , dłużej nie będziesz musiał zmieniać karty.

Edytowane przez Nerwus__2
Link to post
Share on other sites

Pytałeś się jaka najmocniejsza karta do tego zestawu. Dostałeś odpowiedź, że HD6870. Po bardzo mocnym OC możesz myśleć o HD7850, która i nie będzie wykorzystana w 100%

 

Ale ty wolisz wywalić kasę na HD7870, więc po co ten temat?

Link to post
Share on other sites

kup 7850, podkręcisz procka sobie, a zasilacz da radę z tym radkiem, ciągnie mało prądu. Co do różnic między 7850 a 7870 to różnica jest znacząca. 400zł różnicy, a po oc 7850 na 1200 na rdzeniu, lekko prześciga stockowego 7870.

Link to post
Share on other sites

Ja bym do tego procka nie pchał mega grafiki, mam podobnego drugiego kompa, bo quada 9400 2,6ghz i radeona 5850. Nawet jak kolega podkręci procek to kosmicznej różnicy przecież nie będzie w wydajności. Nie zrobi z core2quad ivy bridge :) Ja bym tu myślał albo o radku 6870 albo 7850 max.

Link to post
Share on other sites

Hej, panowie tutaj piszą ci przypuszczenia, ja sprawę testowałem sam. Też mam quada tylko że 9550, chodzi na 3.2GHz, zasilacz korsarz 620W i miałem 8800Ultra. Jednym słowem sprzęt miałem już 5.5 lat. Próbowałem na tym PC 570GTX i 680GTX.

 

Różnica między 570GTX a 680GTX była BARDZO zauważalna, nawet na tym procku, np Crysis2 z modem maldo HD (tekstury znacznie lepsze niż to co wydał crytek, pełno teselacji i POM na wszystkim) to tylko na 570 w fullHD średnio 35-40fps, na 680 natomiast fruwało w min 50fps i średnim fps zalockowanym na 60 (Vsync) przy czym na 680 zużycie pamięci było ponad 1.5GB z tym modem!!!. Także widać ze tam gdzie teselacja i DX11 to 680GTX po prostu zjada tego 570GTX.

Tak samo 3d mark11, te pierwsze kilka testów przy 570gtx na 28FPS natomiast 680GTX to już 50fps. Czyli widać tu że jak gra korzysta z intensywnie z GPU to różnice nawet na tym starym quadzie są bardzo zauważalne, wyniki w 3dmarku jeśli o fps chodzi mam jak na i7 i widać ze tu tylko gpu jest wykorzystywane. Testowałem jeszcze kilka gier i różnice między 570GTX a 680GTX były tak duże przy 1080p (np metro 2033, 1080p, High DX11, teselacja, DOF OFF, na 570 45FPS, GTX680 90FPS) że koniec końców zdecydowałem się na 680GTX. Z gier które testowałem to dopiero crysis 1 (który to nie korzysta z 4 rdzeni) uzmysłowił mi słabość proca, są spadki do 30fps, średnio 42/60(AdaptiveVsyncON). Niby gra się dobrze bo na 8800U miałem średnio 25 max 35fps jednak niesmak pozostaje i koniec końców kupuje niedługo jeszcze i7 2600, che by crysis 1 fruwał :D. Jednak nie powiem nikomu że na quadzie między nawet 570 a 680GTX nie zobaczy różnicy, to bym musiał go okłamać, gry dx11 są tak wymagające że różnice czasem są ogromne..... a jeśli chodzi o przeskok względem 8800Ultra ? Przy GTX680 różnica jest po prostu totalna!!!. Aż sam się zdziwiłem jak crysis2 może płynnie chodzić zaś jakość obrazu z dx11 i tymi modami a dx9 jakie miałem na 8800U to jak różnice między ps2 a ps3. Są jeszcze inne róznice, kultura pracy itp, jednak skupiałem się tu na samej wydajności..

 

Po tym wszystkim wydaje mi się ze tak naprawdę najlepiej kupować całość od nowa by być w 100% usatysfakcjonowanym, ja z procem muszę jednak tak zrobić:)

 

Uruchomiłem crysis1 w 32 bitach (wcześniej w 64) i średnie fps skoczyło o 10 fps wyżej... teraz to już ogólnie na tym quadzie nie jest źle ale proc i tak nowy kupie :)

Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites

 

a możesz powiedzieć mi jakie masz zużycie rdzenia w gtx 680 (wyniki z msi afterburner) bardzo bym bym wdzięczny jestem ciekawy w jakim stopniu jest gpu zużywane może oprócz crysisa 2 masz może bf3 (to gra w którą głównie gram :)) z góry WIELKIE DZIĘKI

Link to post
Share on other sites

Nie sugerował bym sie % zużyciem karty graficznej.

wiadomo że nie wkłada się karty za 2K do procesora za 500zł.

Nawet jak będziesz miał 99% zużycie gpu to i tak na I7 2600K 5GH będzie ze 20 klatek w grach więcej niż na twoim procesorze a też bedzie 99% zużycie gpu, więc co wam daje % usage gpu chyba tylko komfort psychiczny.

Na Athlon x4 miałem Geforce 8800 i miałem w pewnej grze 60% zużycia gpu a i tak miałem 2x więcej klatek niż na athlonie x2, wiec to kolejny komputerowy mit.

Kupujesz GTX680 musisz zmienić procesor jak nie chcesz mieć mniej klatek niż ktoś na lepszym procesorze i słabszej karcie, i gdzie ograniczanie jak oba zestawy mają np. 99% gpu usage??

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...