Skocz do zawartości

zestaw komputerowy proszę o uwagi


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

To jest mój pierwszy post. potrzebuje opinii na temat nowego zestawu. Docelowo będą dwie karty graficzne GTX 680 lub AMD 7970 , ale skupmy się na zestawie.

 

Czy do dwóch kart graficznych wystarczy zasilacz 850W ?

 

Zasadniczo zestaw wygląda tak:

Obódowa - CORSAIR Carbide 500R

 

Zasilacz - Corsair minimum 850 lub 1200W Corsair AX Series (tylko ax seria)

Plyta Glówna - GA-Z77X-UD5H-WB WIFI

Procesor - i7-3770K

Cooler - Scythe Ninja 3 Silent Version

Corsair DDR3 2x 4GB 1600MHz

Dysk twardy - 128 gb ssd na system

----------------- 2TB zwykly talerzowy

 

naped optyczny - Blu-ray nagrywarka

Link to post
Share on other sites

Może podaj jaki przedział cenowy, będzie łatwiej coś sklecić.

Mniemam, że budżet spory więc cóś takiego : http://zapisz.net/view.php?filename=519_nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg

 

No i dobierzesz sobie blureya jakiegoś do tego : )

Edytowane przez michalschulz1
Link to post
Share on other sites

Właśnie raczej nie będę podkręcał trzymam się moich wytycznych, czyli i7-3770K, ale mam obawy czy ta obudowa pomieści 2 karty grafiki oraz do zasilacza jaka właściwa moc ? reszta powinna być w porządku.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie podkręcasz,to kup Ivy Bridge w wersji bez "K" Może będzie trochę tańszy :) Tak nawiasem, to bardzo dobry i oszczędny CPU.

Do takiego tandemu wystarczy już zasilacz o mocy 650W z dobra sprawnością. Jeśli zdecydujesz sie na 850W będzie to jak najbardziej wystarczające z bardzo dużym zapasem mocy.

Sam procesor jest bardzo oszczędny, a nowe Radki i NV również są oszczędne, wiec spokojnie takie zasilacze sobie poradzą. 1200W to jest już ogromna przesada, no chyba że chcesz zabawić sie w picie rekordów w OC ;)

Edytowane przez R2rrO
Link to post
Share on other sites

JA tylko nakreślę w co się pakujesz, ivy po prostu wydziela mało ciepła, o ile w środku jest gorący to na zewnątrz wydziela mało ciepła dlatego strasznie się grzeje podczas nawet lekkiego OC, i nie pomoże tu żadne chłodzenie, nawet noctua nh-d14, ponieważ po prostu nie ma czego odprowadzać, procesor wydziela za mało ciepła na zewnątrz, w ten sposób procesor jest ciepły, a chłodzenie zimne.

ps. podczas normalnej pracy nie ma jakiejś znacznej energooszczędności, kilkanaście wat max w porównaniu do i7 2600 k.

 

do czego ten komputer będzie służyć ?

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Komputer bedzie służył do gier. Dzisiaj podliczałem ceny podzespołów do komputera i wyszło za dużo Na pewno do zmiany idzie płyta główna ale musi być taka co ma sli i obsłuży mi 2 dwie karty gtx 680.

 

zestaw już zmontowany teraz pozostało kupić kartę graficzna tu też trzymam się tematu , monitor , BluRay RW może jakieś propozycje

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

JA tylko nakreślę w co się pakujesz, ivy po prostu wydziela mało ciepła, o ile w środku jest gorący to na zewnątrz wydziela mało ciepła dlatego strasznie się grzeje podczas nawet lekkiego OC, i nie pomoże tu żadne chłodzenie, nawet noctua nh-d14, ponieważ po prostu nie ma czego odprowadzać, procesor wydziela za mało ciepła na zewnątrz, w ten sposób procesor jest ciepły, a chłodzenie zimne. ps. podczas normalnej pracy nie ma jakiejś znacznej energooszczędności, kilkanaście wat max w porównaniu do i7 2600 k. do czego ten komputer będzie służyć ?

a ja nakreślę co wy macie z tym doradzanie Sandy Bridge, płyt marki Asus oraz ograniczanie mojego budżetu

 

po pierwsze Ivi 3 lata gwarancji niech się nawet gotuje dopóki chodzi stabilnie

Link to post
Share on other sites

IB jest tylko 10% wydajniejsze niż SB, a się strasznie grzeją. (Na 4.2 prawie 60*C gdzie mój 955BE nigdy w życiu nie osiągnął po o/c). Płyty też nie grzeszą cenowo. Dobra płyta pod IB to koszt 550-650zł. Po co ci się pakować w 3570K/3770K. jak 2500k/2600k starcza do wszystkiego i jeszcze ma zapas mocy?

Link to post
Share on other sites

IB jest dokładnie tak samo wydajny jak SB, jedyna różnica to to, że do testów IB było 3.5 GHz a SB 3.4 GHz ( przynajmniej w tych co ja patrzyłem )

za 5k bez grafiki spokojnie będzie coś na x79

 

@lelum - chodzi o to, że np. IB będzie się gotować przy 4.3 GHz, a SB dopiero przy 5.3 GHz. ( ogólnie to miło, że zakładasz najwyżej 3 lata działania procka, ja zakładam spokojnie 10 lat i nie liczę na gwarancje ( jak coś, zawsze mam 2 lata zagwarantowane przez prawo polskie do każdego sprzedanego produktu + intel na pewno też 3 lata serwisuje ) )

Kto ci doradza płyty asuas ? Asus ostatnio robi beznadziejne produkty zwłaszcza karty grafiki i płyty główne, niestety sam jestem ofiarą płyty asusa...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...