Skocz do zawartości

czy samsung f3 i samsung 830 to najlepsze dyski ?


Recommended Posts

830 jest perfekcyjnym dyskiem SSD. Co do F3 to nie chcę się wypowiadać, ale mój pomimo że jest tylko na magazyn to potrafi mocno hałasować (7 letnia Barracuda w innym kompie nie wydaje dźwięków) i idzie na gwarancję. Z tego co czytałem to dużo ludzi narzeka na te "chrobotanie" w F3.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, polecam tak jak koledzy caviar black + samsunga 830. Idealne rozwiązanie w podanym budżecie.

128Gb wystarczy na system i programy. Gier nie ma większego sensu pakować na SSD bo to ma tylko wpływ na szybkość ładowania poziomów a w większości przypadków jest to na dzisiejszym sprzęcie zbędne.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

WD Caviar Black, są cholernie głośne i krótko żywotne, WD Caviar Green wolne, ale ciche i żywotne, WD Caviar Blue jest budżetowy. Seagate się bardzo psuły swojego czasu, aktualnie nie używam, więc nie wiem jak z nimi. Są dosyć wydajne i ciche. Samsung F3, uważam za jeden z najlepszych istniejących dysków. Jest nawet cichy, bardzo wydajny i nie ma z nim problemów. Każdy go sobie chwali.

Link to post
Share on other sites

WD Caviar Black, są cholernie głośne i krótko żywotne

Ani nie są cholernie głośne ani mniej żywotne niż inne. Jednego WD blacka mam od ich premiery. Zero problemów. Teraz mam 1,5 Tb wersje i nie jest jakoś wybitnie głośny. Słychać kiedy pracuje ale już bez przesady.

 

F3 też mam od dość dawna (500Gb) i działa z porównywalną głośnością, bez najmniejszych problemów.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

No na pewno nie są niesłyszalne ale wielkiego rabanu nie robią. Jak klatka na dyski jest dobrze owiewana jak w mojej budzie to nie ma też wielkich różnic w temperaturach między blackiem (+2 stopnie), starym blackiem (+1), greenem i starym f3. Zwłaszcza że te dyski obsługują u mnie gry i służą jako magazyny a najbardziej eksploatuję cruciala. Kolega też szuka dysku na gry, a blacki są bardzo szybkie. Jak któryś mi padnie to Ci przyznam rację ;) Narazie, odpukać, się nie zanosi.

Link to post
Share on other sites

technicznie nowe seagate cheetah 15k.7 i savvio 15k.3 kładą velociraptory na łopatki, ale one nie nadają się zbytnio do desktopów, stąd w tej kategorii raptory nadal wypadają najlepiej, bo mają firmware zoptymalizowany pod zwykłe pecety

Link to post
Share on other sites

głośny powiadasz .. a szybki chociaż , ktoś wie ?

 

Ranking najszybszych dysków twardych:

http://dyski.cdrinfo.pl/najszybsze-dyski-twarde-zestawienie-top10#ranking35

 

I najszybsze SSD:

http://dyski.cdrinfo.pl/najszybsze-dyski-twarde-zestawienie-top10#rankingssd

 

_ _ _ _ _

WD Caviar Black, są cholernie głośne i krótko żywotne, WD Caviar Green wolne, ale ciche i żywotne, WD Caviar Blue jest budżetowy.(..)

Buhaha...

 

 

 

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

trzecia generacja velociraptorów w porównaniu z drugą to wzrost pojemności za sprawą zastosowania Advanced Format, wydajność niespecjalnie skoczyła

 

inna sprawa, że syntetyki to nie wszystko

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...