Skocz do zawartości

MSI Z77A-G43 vs ASRock P67 Pro3


Recommended Posts

Koledzy i koleżanki czy wszystko jedno , potrzebuje pilnie kupić płytę pod i5 2400 a później 2500K która z tych z tematu. W obu podobna cena, Mi bardzo podoba sie ta MSI tylko jak będzie działać z danymi procesorami ? W sumie super pasowała by mi do moda :D

 

A ram to Kingston 1333mhz HyperX BLue .

 

Oczywiście + za pomoc

Link to post
Share on other sites

http://www.purepc.pl...ridge?page=0,11 Mały teścik. Pozdro. Z tych dwóch MSI bym wolał

tak po przyjacielsku ~to jest test MSI Z77A-G45 a w temacie mowa o MSI Z77A-G43 :)
  • generalnie MSI Z77A-G43 charakteryzuje się paroma dość budżetowymi rozwiązaniami np. crossfire x16+x4, więc to nie potrzebny bajer i sama sekcja jest 4+1 więc OC może wypaść wątpliwiej, ~albo się grzać, tak jak to w modelu P67A-G45.
  • plusuję tutaj nowy czipset Z77 co daje tyle co nic "natywna obsługa PCI_E 3.0, USB 3.0 i od razu bios dla Ivy Bridge bez czekania", drugim plusem jest wyjście na zewnętrze porty USB 3.0, następnie 3 lata gwarancji.

ASRock P67 PRO3 jest to sprawdzona konstrukcja, bez uciążliwej Integry, z bardzo dobrym OC, bez zbędnych pierdół z wystarczającym wyposażeniem, jestem jej zadowolonym posiadaczem ;) więc polecam.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

MSI też jest bez "zbędnych pierdół" a na nowszym chipsecie z większymi możliwościami (Quick Sync, Virtu, ect.). Obie to dobre płytki i sprawdzą się podobnie. Mnie bardziej podoba się MSI więc pewnie tą bym wybrał (a do tego ma więcej ficzerów).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może jestem wymagający, ale nie ma dla mnie dobrej mobo pod Intela do 400zł... Jeśli już koniecznie budżetówka to ta Pro3, chociaż potrafi mieć gorącą sekcję ale na plus mała awaryjność bo nie słyszałem jeszcze o uszkodzonej sztuce, w przeciwieństwie do tych tanich Gigusi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MSI ma 3 lata gw. i to chyba jedyna większa zaleta... za to nie ma offsetu w biosie i napięcia ustawić można tylko na sztywno. Mi to nie przeszkadza, ale wielu narzeka. ClickBIOS na MSI ma też drobną jazdę z PWM na wentylatorach, tzn. trzeba ręcznie ustawić przy jakiej temp. ile % wentylatora "się kręci", nie ma automatycznie zdefiniowanych ustawień.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

matko :/ Ty masz MSI wiec wiesz co i jak :/ cena praktycznie taka sama tylko kwestia wyboru. Przy OC 2400 ( o te 500 mhz %-) ) nie trzeba zmieniać napięcia wiec ten problem by na razie nie przeszkadzał , te wentylatory tez jakoś by sie chyba ogarnęło

Link to post
Share on other sites

Z wentylatorami problemu nie mam (bo LC), a ten offset a właściwie jego brak może być plusem o tyle że kwestia napięć jest jaśniejsza. Masz jedno ustawienie dla cepa zamiast 100000000000000000000000

 

Warto też wspomnieć że ja mam Z68A B3 czyli ClickBIOS w pierwszej wersji, G3 oraz Z77 mają II rewizję... nieco bardziej rozbudowaną.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli chyba wezmę tego MSI , co do ASRocka to ja nie narzekam miałem 870 Extreme3 i było wszystko Ok :) Plusy poszły tylko nie wiem kiedy skończy mi sie limit %-)

 

Ta MSI ma integre ? Jesli tak to normalnie będzie pracować z Radosławem ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...