Skocz do zawartości

Mój komputer ~5000 pln


Recommended Posts

Gość invidia

Hej

Przymierzam się do zakupu nowego komputera. Aktualnie przeglądam ofertę i testy i powoli mam już dość bo zaczyna mi się mózg gotować od opinii.

 

Proszę więc was o doradzenie brakujących elementów...

 


Procesor będzie i7-3770 (miałem iść w zaparte w AMD bo intel popiera ACTA, CISPA itp, ale sobie chyba daruje bo 8150 nie wspiera PCIE 3.0)

 

Mobo: wielka zagadka ???

 

RAM: 16GB (prawdopodobnie Kingston 2x8GB (4x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Grey)

 

Karta graficzna: Na pewno GTX 680 ale nie jestem pewien co do producenta...

 

SSD: OCZ Vertex3 60GB

 

Zasilacz: OCZ ZS 650 W (80+Bronze)

 

Obudowa: Corsair Carbide 500R biała

 


Dysku innego nie potrzebuje bo mam, tak samo z napędem.

 

Jakieś propozycje odnośnie procka, mobo, ramu, grafy? Największy mam problem z prockiem i mobo pod procka. Szukam czegoś do lekkiego podkręcenia ale bez przesady (bez wody, azotu, itp., itd.). Ponadto zależy mi na funkcjonalności płyty (USB 3.0 itp). Na pewno nie interesuje mnie Firewire, zintegrowane grafiki, wyświetlacze, guziki...

 

Aktualnie mam Q6600 [email protected] i wszystko zrobiłem z poziomu biosu na niestandardowym wiatraku przy minimalnych obrotach.

 

Liczę na zamknięcie się w okolicach 5k-5,5k biletów polskiego banku narodowego.

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

do ivy bridge nie oplaca sie doplacac ta sama wydajnosc tylko pobor pradu nizszy, i oc na 4,5 ghz 90 stopni na rdzeniach... mobo asrock p67 pro3 b3, zasilacz xfx 550w core, procek 2500k lub i7 2600k co ci bardziej pasuje, cooler Thermalright Venomous X i jakis wentyl na niego http://proline.pl/?p=TR+VENOMOUS+X

Edytowane przez foxy97
Link to post
Share on other sites

proponuje taki komputerek: http://www.morele.net/inventory/info/kCEC87/ nawet kolorystycznie powinien ladnie sie prezentowac. mozna by pomyslec ewentualnie o gtx w wersji referencyjnej i do tego dokupic biale chlodzenie od arctic cooling. to samo z chlodzeniem na procka- jakiegos bialego arctic coolinga za 100 zł, ktory by Ci starczyl, w koncu z OC nie chcesz szalec.

bialy zasilacz, biale chlodzenie, czarna plyta i obudowa w srodku.

zobacz sobie tez obudowe fractal desing ARC, ktora ma biale wentyle w standardzie.

swoja droga ten zasilacz ktory podalem jest bardzo dobry jak za ta kase. platforma seasonic m12II w ladnej obudowie ;)

 

co do AMD, to mozna pomyslec o fx 8150. w wysokich rozdzielczosciach wydajnsoc w stosunku do intela jest podobna

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites
Gość invidia

Zamiast AX'a (absolutnie najlepszy zasilacz w ofercie Corsair) można wziąć coś ze średniej półki, np XFX Core (modele 550, 650) i do tego chłodzenie na procesor...

gtxxor, wywaliłbym dysk, zmienił zasilacz i dołożył ramu itp... fajna propozycja

Edytowane przez invidia
Link to post
Share on other sites

1) Dysku twardego to nie wywalaj, 128GB to relatywnie pojemny SSD ale gwarantuje ci że wszystkiego tam nie zmieścisz. No a po co zdjęcia, czy mp3 trzymać na SSD?

 

2) Zasilacz tej klasy to można kupować na lata, jeszcze na nim następny komputer złożysz. A pracuje jak marzenie, do tego w pełni modularny więc zbędne kable możesz odpiąć i nie leżakują w obudowie.

 

3) Dołożył ramu? Że do czego? Gry śmigają przy 4GB, 8 daje się dla szpanu (bo ram tani)... No chyba że robisz muzykę w programach typu FLS ... tam każda ilość pamięci mile widziana. A ty chcesz ładować 16?

 

Btw. PCI-E 3.0 to marketing, obecne układy bez straty wydajności latają na 1.1

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość invidia

1) Dysku twardego to nie wywalaj, 128GB to relatywnie pojemny SSD ale gwarantuje ci że wszystkiego tam nie zmieścisz. No a po co zdjęcia, czy mp3 trzymać na SSD? 2) Zasilacz tej klasy to można kupować na lata, jeszcze na nim następny komputer złożysz. A pracuje jak marzenie, do tego w pełni modularny więc zbędne kable możesz odpiąć i nie leżakują w obudowie. 3) Dołożył ramu? Że do czego? Gry śmigają przy 4GB, 8 daje się dla szpanu (bo ram tani)... No chyba że robisz muzykę w programach typu FLS ... tam każda ilość pamięci mile widziana. A ty chcesz ładować 16? Btw. PCI-E 3.0 to marketing, obecne układy bez straty wydajności latają na 1.1

hmmm....

 

Dysk twardy wezmę z aktualnego kompa - 320gb, ssd chcę na system + gry

Ostatnio składałem na ZALMANIE, dałem za niego swojego czasu 500-600 zł i po 5 latach padł w nim kontroler napięć. Wolę kupić tańszy.

 

Ramu dołożyłem bo na codzień zajmuje się grafiką i czasem coś robie w domu to dużym plikom na pewno pomoże... Czasem też jakiś filmik na youtuba kompresuje.

 

No też tak wyczytałem, ale może w przyszłości wymienie grafikę na ciut szybszą (tak jak w obecnym) - kto wie

 

 

 

Aktualnie konfiguracja wygląda tak:

http://i.imgur.com/FFtdU.jpg

 

Mam pytanko jeszcze odnośnie mobo... Czy na niej bez problemu podkręce i7 do 4/4,5 GHz? Jaki wiatrak polecasz?

Link to post
Share on other sites

Żadnego i7, to Ci nie jest potrzebne :P

 

Jeżeli SSD chcesz na system + gry to 60GB Ci nie starczy. Mam 60GB na nim Win 7 Home Premium z SP1 i wszystkimi UP, do tego pakiet Office, kilka potrzebnych programów i ok 5GB wolnego. Upakuj tam teraz jakąś grę :P

 

4,0 podkręcisz... 4,5 to już nie każda sztuka daje radę więc tego Ci nie obiecam. Ale mobo jest niezłe, z tych tańszych raczej ale niezłe. Z chłodzenia to Silver Arrow / Archon / D14

 

Na 16GB ramu szkoda kasy do Twoich zastosowań, ale rób jak uważasz.

Link to post
Share on other sites
Gość invidia

no dobra. Przekonałeś mnie ; )

Ale co do dysku: aktualnie mój system zajmuje niewiele ponad 25 GB

 

http://i.imgur.com/KOlpq.jpg

Czy warto kupić Geforca z 4GB ramu w perspektywie kilku lat?

Link to post
Share on other sites

Weź tego Vertex4 128 co podałem i nie kombinuj. Wersja 3 to SandForce, a ten kontroler potrafi płatać figle - poza tym 90GB to dalej mało... Dodatkowo ten dysk ma asynchroniczny zapis.

 

Wrzucisz na to system, kilka programów - jedną porządną grę i tyle. Już nie kombinuj z tym dyskiem ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...