Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Poszukuje dobrych słuchawek do 200zł +/- 20zł. Będą używane do grania i słuchania muzyki. Nie muszą mieć mikrofonu bo mam oddzielny. Byłoby dobrze aby były również wytrzymałe no i przedwszystkim nauszne.

 

Prosiłbym o propozycje ;)

Link to post
Share on other sites

Creative czy Logitech jakoś do mnie nie przemawiają. Kojarzą mi się z tanimi rzeczami z marketu. Może głupio myśle ale cóż ;p

 

Na razie chyba najbardzej przykuły moją uwage te AKG ;D

 

szkoda pieniędzy :)

 

standardowo:

Creative Aurvana Live

Shure 240

 

Do 200 chyba można szarpnąć coś lepszego ;D

Link to post
Share on other sites

Creative czy Logitech jakoś do mnie nie przemawiają. Kojarzą mi się z tanimi rzeczami z marketu. Może głupio myśle ale cóż ;p

w cale nie głupio, cała różnica polega na tym, że nie są tanie

 

a w tej cenie optowałbym raczej za Shure SRH240, chyba że dorzucisz do AKG GHS 1

Link to post
Share on other sites

Wpadłem na ten temat przypadkiem, dotarło do mnie wtedy ze korzystam z pożyczonych słuchawek i czas to zmienić. Czytając wasze wypowiedzi miałem duży problem ,tzn czy wybrać denony czy shure, ponieważ obie opcje wyglądały super a nawet denony ciekawiej, po namyśle i przeczytaniu masy opinii wybrałem shure, ponieważ cenie wygodę przy długim siedzeniu z sluchawkami a denony miały sporo negatywnych opini w związku z tym. Do tej pory używalem creative fatal1ty i sprawowaly się super, zero pocenia się nawet w ciepłe dni wygoda Itp, No ale urwał mi się kabelek od mikrofonu i chcąc naprawić samemu coś źle zlutowalem i przestały działać zupełnie. Boje się ze nie spasują mi skórzane nauszniki, jak będzie w rzeczywistosci przekonamy się za pare dni jak dojdą srh240 , może opisze wrażenia jak już je przetestuje troszkę.

 

Edit: z ciekawości, korzystał ktoś może z tych sluchawek ii może coś opowiedzieć o ich użytkowaniu?

Edytowane przez adanai
Link to post
Share on other sites

Sam nie jestem w posiadaniu Shure ale na pewnym forum pewien właściciel zachwalał je na tle CAL!. Co do kolegi, który zamówił AKG K518. Strasznie grzeją uszy po nawet 30 minutach na głowie. Sam mam zamiar je komuś odsprzedać i zmienić właśnie na Shure'y albo HD 205.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze co wpisałem na googlach o info dot tych słuchawek wyskoczyla właśnie recenzja owego gościa, jednak zwróć uwage na to, ze gość który recenzowal miał te cale od brata a swoje shure świeżo po zakupie a co za tym idzie nie wygrzane, a i najważniejsze były "własne" a jak to bywa co własne to się poleca ;)

Edytowane przez adanai
Link to post
Share on other sites

To, że k518 nie nadają się do dłuższego odsłuchu to oczywiste. Słuchawki Shure SRH240 i CAL! są często polecane w cenie do 200zł. Najlepiej przesłuchaj je w którymś ze sklepów mp3store, wybierzesz te których charakterystyka będzie Ci bardziej odpowiadać.

Edytowane przez heeee
Link to post
Share on other sites

Słuchawki dotarły. Bardzo ładnie się sprawują, dźwięk jest czysty, bas nawet ok. Co do grzania uszu, ja się do tego przyzwyczaiłem, bo praktycznie każde nauczne grzeją ;p głównie przekonałem się do nich dlatego, że są mobilne i zajmują mało miejsca ;p Teraz odbiegne od tematu. Jaką polecacie dźwiękówke do 150zł. Może być używka ;p

Link to post
Share on other sites

Słuchawki dotarły. Bardzo ładnie się sprawują, dźwięk jest czysty, bas nawet ok. Co do grzania uszu, ja się do tego przyzwyczaiłem, bo praktycznie każde nauczne grzeją ;p głównie przekonałem się do nich dlatego, że są mobilne i zajmują mało miejsca ;p Teraz odbiegne od tematu. Jaką polecacie dźwiękówke do 150zł. Może być używka ;p

szukaj kart asusa XONAR. ja mam osobiscie D1 (na PCI) a DX jest na PCI-E - SNR 114db, rozdzielczosci 24bit @ 192kHz (nagrywanie i odtwarzanie), zgodne direct sound. trochę lepszy odstęp szumu od sygnału mają D2 - 120db.

tu recenzja D1 i DX:

http://blog.servicetek.media.pl/2010/07/asus-xonar-dx-oraz-d1-recenzja/

Link to post
Share on other sites

Przyszły srh240a (czyli wersja poprawiona, bo coś tam z pałąkami nie pasowało ludziom)

 

Pierwsze wrażenie pozytywne, wygląd super opakowanie ładne. Zakładam, puszczam jakąś muzykę, filomaniakiem nie jestem, ale dźwięk jak dla mnie jest czysty, duży plus za niesamowite wygłuszenie otoczenia, no ale pierwsze oczarowanie minęło i czas na minusy: otóż dwa istotne. Gdzie jest opakowanie jakieś przyjazne? (jestem człowiekiem mobilnym) wiem, nie doczytałem, mam parę innych z starszych słuchawek, no ale jakoś tak oczekiwałem ichniejszego worka ;D. i druga istotna, regulacje na boki, a właściwie jej kompletny brak, co nie przeszkadzałoby gdyby były delikatnie inaczej wyprofilowane co przekłada się na lekki ucisk(niżej). Po chwili jednak wysunąłem je troszkę bardziej, regulacja jest porządna, trzyma ni to lekko ni za mocno, idealnie wręcz, jest mocno stopniowana z każdej strony co 3-4mm na oko do 10 poziomów. i to delikatne wysunięcie usunęło dyskomfort uczucia lekkiego ucisku który czułem w okolicach zawieszenia żuchwy, nie wpływając przy tym na trzymanie się ich na głowie. Czyli wrażenie pozytywne, za miesiąc jak się wygrzeją będę mógł powiedzieć więcej o jakości, a za kilka dni dołożę może co nieco więcej o samym użytkowaniu.

 

edit: miesiąc, nie miesiąc, nie wiem jak w słuchawkach jest, w lepszej jakości głośnikach trwa to coś koło tego

 

edit 2: srh240a (w sklepie opisane jako srh240 E bodaj, ale dzwoniłem i pani wytłumaczyła, że to tylko u nich oznaczenie wewnętrzne) z ceneo 209zł ale za to przesyłka gratis

 

 

EDIT 3: Asus Xonar DG jest wporzo czy nie bardzo? (była mowa o kartach do 150zł a nie 250+ chyba, że znajdzie sie je faktycznie używane w takiej cenie)

Edytowane przez adanai
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...