Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam nadzieję, że dobrze założyłem ten temat, bo mój pierwszy na tej stronie.

 

Jak w temacie. Szukam dobrej myszki do grania. Do tej pory miałem szczura z MODECOM (MC-920), której oczywiście nie polecam.

 

Trochę czytałem nt. myszek, i w tej chwili sam już nie wiem, którą wybrać. Jeszcze niedawno, duże znaczenie miał dla mnie sam producent (i był to Razer), teraz wiedząc, że tylko przepłacam za sam znaczek, jestem skłonny kupić myszkę od innego producenta.

 

Oczywiście zwracam uwagę na szczegóły, ale do tej pory nawet nie mogę się zdecydować, czy ma to być optyczna czy laserowa. Mam dużą dłoń, więc myszki mini odpadają. Myślę, że DPI będę używał 3200, może nawet więcej, ale powyżej 4000 to już u mnie przesada. Oczywiście musi być na kablu, i niski czas reakcji, ale to już standard w myszkach, no i mile widziane programowane przyciski.

 

Ktoś kiedyś wspomniał, że w zupełności wystarczy A4Tech XGame X7, że jakościowo jest dobrze wykonane. Ale jakoś nie jestem przekonany do tej firmy.

 

Teraz biorę praktycznie każdego producenta pod uwagę: Razer, A4Tech, Logitech, MS, GIGABYTE, Saitek, itd.

 

Widziałem wcześniejsze tematy związane z tym, ale nie dały mi satysfakcjonującej odpowiedzi.

Jeśli można prosić, to nie polecajcie mi myszek, tylko napiszcie o mocnych argumentach danej myszki, to mnie bardziej przekonuje. No i jakość.

 

Max cena do 300 zł.

Dzięki za przeczytanie tematu, bo trochę się rozpisałem, no i wielkie dzięki za jakiekolwiek sugestie i propozycje przy wyborze konkretnej myszki.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Od siebię mogę polecić Ci dobrą sprawdzoną myszkę firmy Razer. http://www.agito.pl/mysz-razer-deathadder-respawn-64-526313.html

tak, ale nie za tą cenę, ja dałem za swoją 205zł w wakacje 2010, należy szukać tańszej.

Ktoś kiedyś wspomniał, że w zupełności wystarczy A4Tech XGame X7, że jakościowo jest dobrze wykonane. Ale jakoś nie jestem przekonany do tej firmy.

Dobre są modele ze sensorem avago, ten sensor mają myszki za nawet 150-200zł 8), z tańszych dobry jest też M8000X.

Poza tym temat umieściłeś w złym dziale, dlatego tak mało odpowiedzi :P

Załóż temat tutaj: http://forum.benchmark.pl/forum/33-pozostale-komponenty/

albo napisz w tym temacie:

http://forum.pclab.pl/topic/730978-Jestem-GRACZEM-i-szukam-najlepszej-dla-siebie-myszki/

nikt nie zna się lepiej na myszkach od tego gościa

Link to post
Share on other sites

SpeedLink Kudos

Gigabyte M8000X

Prestigio PSMG1

Logitech G500

Logitech g9x

SteelSeries Sensei

SteelSeriex Xai

SpeedLink Kudos

Logitech MX518

Najczęściej polecane myszki, z dobrymi sensorami, wybór należy do Ciebie. Sam jestem wielkim fanem SteelSeries Xai i droższej i bardziej bajeranckiej Sensei.

Link to post
Share on other sites

Razer ma godne polecenia podkładki, klawiatury, od biedy słuchawki, ale na pewno nie myszki. Death Adder w swoim czasie był tak rewelacyjny, że firma bazuje na jego renomie po dzień dzisiejszy, nie wprowadzając nic na prawdę dobrego. Ostatnie odświeżone wersje Death Addera mają słabiutkie sensory.

Link to post
Share on other sites

Razer ma godne polecenia podkładki, klawiatury, od biedy słuchawki, ale na pewno nie myszki. Death Adder w swoim czasie był tak rewelacyjny, że firma bazuje na jego renomie po dzień dzisiejszy, nie wprowadzając nic na prawdę dobrego. Ostatnie odświeżone wersje Death Addera mają słabiutkie sensory.

Też słyszałem, że respawn ma duuużo gorszy sensor, jednak nie jest to do końca prawda 8) Myszka napewno jest warta swoich pieniędzy. W twojej liście zabrakło kilku myszek :D.
Link to post
Share on other sites

Wybaczcie za złe umieszczenie tematu na forum. Dopiero teraz zauważyłem, jak bardzo jest rozwinięte to forum. Jeśli można prosić, to niech ktoś przeniesie ten temat, tam gdzie powinien być.

 

@maro0724

Twoja myszka wydaje się jakaś taka mniejsza, ale to pewnie przez źle dobrane ujęcia przy jej fotografowaniu.

No i jest jedna rzecz do niej, ma duży spad z przodu, chodzi o ułożenie palcy. Myślałem, że lepiej jest mieć ułożoną rękę bardziej w poziomie. Zastanawiałeś się nad tym? Na pierwszy rzut oka, to reszta wydaje się ok.

 

@Swann

Saitek Cyborg R.A.T. 9

Logitech Gaming Mouse G500

Gigabyte M8000Xtreme

Z tej listy jestem tylko tymi myszkami zainteresowany.

Kiedyś miałem myszkę podobną do Logitech'a G500, wzór był niemalże podobny, tylko różnica jest w przyciskach, no i w tym co ma w środku. No i z tego co pamiętam, to mało chwytna była. Czułem, że tylko mam na czymś położoną dłoń, ale nie czułem, abym coś trzymał.

Ten cyborg właśnie mnie zastanawia, warto brać coś takiego "przybajerzonego"?

Ten Gigabyte też jest interesujący.

 

@hopsss

Tą myszkę też biorę pod uwagę, ale mam wrażenie, że mogę kupić coś podobnego do niej, za niższą cenę.

Przynajmniej nie mówię "nie".

 

@Cacek93

Bym umieścił, ale tu mam już sporo odpowiedzi, więc dobrze by było, jakby jakiś mod przeniósł ten temat, jeśli może oczywiście.

Właśnie ten M8000X przekonuje mnie do siebie, ale jeszcze nie chcę podejmować decyzji.

Napiszę dzisiaj w tamtym temacie, zobaczę co mi zasugeruje, i dzięki za podpowiedź.

 

@rafal12322

Widzę, że G700 jest już lepiej wyprofilowany, może tą myszkę już się trzyma w dłoni, wezmę ją pod uwagę, jeżeli spodobają mi się jej parametry.

 

@PL-ayeR

SpeedLink Kudos (wygląda ciekawie i zrobiona sensownie, ale ta mycha ma już swoje lata, więc mogę kupić coś bardziej precyzyjnego)

Gigabyte M8000X (pisałem o niej już wcześniej)

Prestigio PSMG1 (niby ladna i w ogóle, ale nie przekonuje mnie do siebie)

Logitech G500 (o tej też pisałem wcześniej)

Logitech g9x (przyjrzę się jej z bliska, bo ma ciekawe rozwiązanie)

SteelSeries Sensei (może i się czepiam o szczegóły, ale nie podoba mi się)

SteelSeriex Xai (jak wyżej)

Logitech MX518 (boję się, że może być to samo co ze starym Logitechem, mało chwytna. poza tym ten design mnie nie bierze)

 

No cóż, dzięki za wszystkie sugestie, zajrzę tu jeszcze później, może ktoś coś dopiszę, ale zawęziłem już swoje poszukiwania do kilku myszek.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Od siebie mogę dodać że do semipro-gamingu używałem DeathAddera bardzo długi czas i był niezawodny.

Niedawno przesiadłem się na Imperatora, mysz dobrze wyważona, wygodna.

Piekielnie precyzyjna na Mantisie (ze Scarabem mi nie leży, pewnie dlatego że to speed mat), ale obawiam się przesadzili z ceną.

Normalnie wziąłbym respawn DA, albo nawet i starego DA 1.8k DPI, ale chciałem spróbować czegoś nowego.

 

Osobiście razery biorę w ciemno i jeszcze się nie zawiodłem (diamondback/deathadder/imperator)

U znajomych macałem wszelkiej maści logitechy (były jakieś za lekkie), A4Techy (mam przeświadczenie że to lipa) i roccaty (kuzyn chwali, ja nie). Miałem kiedyś sprzęt Saiteka, bardzo zmyślnie się je dopasowuje - zbadaj koniecznie :)

 

Dobierz mysz mając na uwadzę podłoże po jakim nią suwasz oraz jak trzymasz mysz (palcami czy całą dłonią), czy wiosłujesz ręką po całym biurku czy raczej skromnie ruszasz nadgarstkiem.

Tak jak z gitarami, musisz wziąć do ręki i zagrać - wtedy się przekonasz.

Link to post
Share on other sites

@sid vicious

podałeś właśnie dobre punkty, których też muszę pilnować przy wyborze myszki.

zerknąłem na imperatora, ale podobno słabo leży na dużych dłoniach. ciągle biorę pod uwagę DeathAdder. DiamondBack słabo wyprofilowana.

właśnie wolę czuć mysz, mieć położoną całą dłoń na niej. no i ruszanie samą myszką... w tej chwili jest to tylko po podkładce, ale zmieniam biurko, i pradopodobnie łokieć będzie mi bardziej jeździł, tzn. będzie w powietrzu tym razem.

 

niby tylko kilka propozycji mam do wyboru, a jednak problem jest ogromny. no i u mnie nie ma takich sklepów komputerowych, gdzie mieliby na stanie właśnie takie myszki.

jeżeli nie dziś, to jutro na pewno wybiorę już tą mysz, i potem tylko dostosować się do niej.

Link to post
Share on other sites

OD razera tylko deathadder i abbysus (niestety, ale możesz trafić na sztukę z jitteringiem) resztę radzę zostawić, imperator - słaby sensor, DiamondBack interpolacja/akceleracja wsteczna.

Osobiście razery biorę w ciemno i jeszcze się nie zawiodłem (diamondback/deathadder/imperator)

roccaty (kuzyn chwali, ja nie)

racja, od roccata tylko kova[+], ale jest warta co najwyżej 150zł. Ta bez plusa ma ten sam sensor, co a5techy za 50zł, które jak na swoją cenę są świetne i nie ma nic lepszego.

Kolejny raz polecam temat, dzięki któremu powinny się skończyć wszystkie problemy z wyborem myszy:

http://forum.pclab.pl/topic/730978-Jestem-GRACZEM-i-szukam-najlepszej-dla-siebie-myszki/

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

Co do sensora Imperatora muszę się niezgodzić, ale może to być bardzo subiektywna opinia.

A w DB akceleracji wstecznej nie uświadczyłem, w Copperheadzie też nie. Za to któryś logitech ją miał (zabijcie nie pamiętam który)

W kwestii myszy innych niż razer jestem trochę outdated więc ciężko mi o niezbite porównania.

 

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to dopowiem ile mogę o tym co posiadam.

Co do leżenia w dłoni, wycięcie na kciuk jest bardzo wygodne i pozwala na świetną kontrolę, druga strona już nie jest tak precyzyjna.

Przy fingergripie zdaje się być idealna, przy palmgripie palec serdeszny/mały może odczuwać dyskomfort, ale to zależy jak leży.

Mysz może być niedopasowana do ludzi z dużymi dłońmi z racji dosyć małych rozmiarów (subiektywna opinia), ale ja osobiście przywykłem dość szybko.

 

Idealnym połączeniem było by wcięcie pod kciuk z imperatora przy reszcie deathaddera. jednak wybierając między nimi obstawiał bym na imperator+fingergrip oraz deathadder+palmgrip.

Co do szurania, podołają chyba wszystkiemu, testowałem na kolanie, stole, wszelakich matach - bez zarzutów.

 

Nawet jestem w stanie porobić kilka poglądowych fotek z deathadderem/imperatorem w ręce.

 

No i pochwal się jakiego gryzonia nabyłeś jak już go nabędziesz :)

Link to post
Share on other sites

@sid vicoius

Chyba na przekór większości z Was wybrałem Logitech'a G700.

Skorzystałem z linka, który podał Cacek93. Widać, że koleś ma pojęcie o tym. Mój post znajduje się na 34 stronie, pod tym samym nickiem. Autor tego tematu Doradził mi G400, ewentualnie G700 i właśnie na ten się skusiłem.

Zamówiłem w redcoon, bo chyba najtaniej, i pozostaje mi tylko czekać, niby do poniedziałku ma dojść przesyłka.

 

I jeszcze jedno, na stronie wcześniej (czyli 33) jest pewne porównanie myszek Logitech i Razer. Może to Ci coś podpowie sid.

 

Dzięki za wszystko, myszka zamówiona, więc raczej już decyzji nie zmienie co do wyboru.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...