Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rozumiem, że to do gier? Jeżeli twój budżet na procesor i kartę graficzną to maksymalnie 350zł to opłaca się kupić takiego A6 3670. Ale jeżeli masz więcej kasy to lepiej wyjdziesz kupując pentiuma g620 i do tego używaną kartę graficzną z allegro.

Link to post
Share on other sites

Są tanie biorą, mało prądu, mają mocną integre (wystarczy do niższych rozdzielczości, porównywalna z GT440). W sklepie znalazłem A8 3850 za 550 zł

Czyli GT440 warte 250 zł, i Athlon II x4 645 wart 550 zł w jednym. Tylko że bez przyszłości bo to ostatnie proce pod FM1,Trinty wychodzi już pod FM2.

Edytowane przez royceda59614
Link to post
Share on other sites

ja jak co to mysle kupić trinity bo widzę że zapowiadają się niezle. A co do mojego budżetu to wole kupic coś tanszego i zmienic za rok niż droższy i5 i wymienic go za min. 2/3 lata. I tak kupuje tylko procek + płyta + ram ,bo reszte mam z tamtego roku i karte radeon hd to z integrą z trinity zrobiłbym duala bo podbno będzie można.

Link to post
Share on other sites

Właśnie ten sam problem trawi mnie od miesiąca: Wybrać i5 SB lub IB i wspomagające np. 7770, czy właśnie poczekać na A10 i zrobić dual z 7XXX? Jakie rozwiązanie da lepszą efektywność grafiki?

 

Przeglądając testy i reklamy producentów można się natknąć na np. 60%+ do karty grafiki na Z77 - tylko jak to się przekłada na rzeczywistość i porównanie do APU?

 

Oczywiście zostaje także cena: Intel i5 (najlepsza możliwa konfiguracja z 7770 to ok. 2500 zł, A10 pewnie będzie można to zrobić w okolicach 1500 zł (domysły :)).

 

Oczywiście jest też 3 opcja: płyta i procek ekonomicznie i wszystko na kartę? Jeśli tak to jaka konfiguracja?

Link to post
Share on other sites

wiem o tym podobno wszystkie z tej samej serii. Proszę do wiecej odpowiedzi w temacie!!

Jeżeli chodzi o pracę APU i karty dedykowanej to w benchmarkach wygląda to ciekawie, zauważalny wzrost wydajności ale w praktyce to bywa różnie. Czasem "dual" chodzi wolniej niż sama karta zewnętrza (!!!). Kwestia wykorzystania trybu dual w danej grze.

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-a8-3850-llano,2975-2.html

Gdzies tez czytałem na jakimś naszym portalu o tym ale nie mogę tego teraz namierzyć.

 

ponizej dedykowane karty graficzne do poszczególnych modeli Llano:

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/3889_Llano/dualAMDRadeon.png

 

Witam, chciałbym poznać wasze opinie na temat procesorów amd apu do desktopów. Prosze o opowiedzi. Pozdrawiam!!

Procesor kupiłem do zastosowań domowych (obróbka foto, internet, filmy HD, czasem jakaś gra). Pracuje na płycie Gigabyte GA-A75M-S2V i z pamięciami 2x2GB DDR3 @1866Mhz. W swojej klasie cenowej (procesor kupiłem za 470zł, teraz juz są po 420zł) chyba nie ma konkurencji, zwłaszcza jeżeli chodzi o wydajność grafiki zintegrowanej. W rozdzielczości 1680z1050 (taki mam monitor) można spokojnie zagrać w BF3 czy NFS the Run (ustawienia średnie). Wg syntetycznych testów na różnych portalach wydajność samego procesora na poziomie i3 lub więcej (do i5 mu jednak trochę brakuje) ale za to graficznie lepszy od i5 i dodatkowo wspiera DirectX 11 (Intel nie). W moim „składaku” wydajność ogranicza stary dysk SATA1, ale i tak komfort użytkowania zdecydowanie wyższy niż na starym P4 2,8Ghz+ GF 7600GS. Podobno ta wersja procesora (i inne z serii Black edition) z odblokowanym mnożnikiem dobrze się podkręca, jeszcze tego nie sprawdziłem. Do pełni wydajności (zwłaszcza graficznej) procesor potrzebuje szybkich pamięci 1866Mhz (dla przykładu 3DMark06 pamięci @1333Mhz – 5800pkt, @1866Mhz – 7000pkt.). 3dMark ventage entry - ok. 15k pkt.

 

Niestety następcy obecnych procesorów Llano (układy Trinity) będą na innej podstawce (FM2) co będzie się wiązało ze zmianą płyty głównej w przypadku modernizacji komputera - trochę dziwne posunięcie ze strony AMD bo Llano ma jakieś 1,5 roku. Generalnie polecam, zwłaszcza, że ceny maleją ze względu na zbliżającą się premierę układów Trinity. Za ok 750zł można fajnie zmodernizować komuter. Zastanawiałem czy nie czekać na Trinity ale pierwsze nieoficjalne testy pokazują nieduży wrost wydajności CPU w stosunku do Llano (zegar w zegar) ale dość mocny wzrost wydajności GPU. Na GPU tak bardzo mi nie zależy a poza tym jako nowość mogą być drogie na początku dlatego zdecydowałem sie na Llano.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...