Skocz do zawartości

Które chłodzenie wybrać (do 150zł)?


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad wyborem chłodzenia na procesor ponieważ jest już ciepło i zaczyna mi komputer głośno chodzić.

 

Trochę poczytałem i zastanawiam się nad:

 

- SilentiumPC Fortis HE1225

- Zalman CNPS10X PERFORMA

- Arctic Cooling Freezer 13 (wszystkie odmiany, Limited, Pro, CO, ceny tych odmian to chyba najwięcej 160zł, oprócz tej odmiany za 200 która mnie nie interesuje)

 

 

Moja płyta główna to: MSI 870-C45 (AM3 AMD870 4DDR3 8CH/GLAN ATX) BOX

Procesor: Procesor AMD Athlon II X4 640, AM3, 3.0 GHz, BOX (ADX640WFGMBOX)

 

Chyba wszystkie pasują do tego? Z tego co czytałem to te AM3 jest.

 

Załączam fotkę (sorry za jakość, niestety nie dorobiłem się aparatu więc jest robione telefonem) miejsca w mojej obudowie.

 

http://i46.tinypic.com/jg2lup.jpg

 

Proszę o napisanie jak ma być ułożone te chłodzenie i które mam wybrać, myślałem aby wiatrak (z chłodzenia) był z lewej strony, co będzie brał powietrze bezpośrednio z wiatraka (1), z dołu jest karta graficzna, u góry nad procesorem (tak jak jest zielone), jest taka jakby siatka (podziurkowana obudowa) aczkolwiek tam to chyba powietrze ciepłe ma uciekać.

 

#Edycja:

Mam pastę Zalman ZM-STG2, którą kupiłem 2011-07-27, więc powinna być jeszcze dobra nie? :D

Edytowane przez srgdr
Link to post
Share on other sites

Dziś go zamawiam / ew. jadę kupić jutro.

 

Ostatnie pytanie, w którą stronę wiatrak? po lewej czy prawej? Jak on ciągnie powietrze? Ponieważ mój wiatrak numer 1 ciągnie z zewnątrz i dmucha wewnątrz obudowy, z tego co widzę na filmikach itp, to wnioskuje że wiatrak SilentumPC ciągnie powietrze PRZEZ radiator tak? Wtedy wiatrak będzie po prawej stronie.

Link to post
Share on other sites

Nie ciągnie tylko nawiewa :) Wiatrak z tyłu obudowy powinien wyciągać powietrze NA ZEWNĄTRZ kompa :) Kierunek dmuchania będziesz miał zaznaczony strzałkami na wiatraku. Zamontuj go tak by "przedmuchiwał" powietrze przez radiator w stronę tyłu obudowy do wentylka wyciągającego ciepłe powietrze z obudowy. Sprawdź jeszcze w specyfikacjach czy Twoja obudowa nie okaże się zbyt wąska dla tego coolera. Raczej nie powinno być problemu ale warto sprawdzić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Godne polecenia również Thermalright Contac 29 BP oraz Cooler Master Hyper 212 Evo, z osobistego doświadczenia mogę polecić obydwa. Średnio jednak jest z dostępnością tego pierwszego

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja się może podobne pod wątek

 

W przyszłym tygodniu odbieram 3570K i nowa skrzynkę CM 690 II Advance razem z płytą Asusa P8z77-V i szukam do tego jakiegos chłodzenia w cenie 100-200 zł. Nie zamiarzem jeszcze podkręcać procka za bardzo - maks 4 Ghz może z czasem 4.5 i w związku z tym takie pytanie - co wybrać.

jest pełno różnych testów ale na każdej stronie co innego i jeszcze nie znalazłem na prawde dobrze zrobionych testów z wszystkimi coolerami, które sa obecnie w sprzedaży w Polsce. Z tego co wdzie na forum polecane jest Macho i Silentium ale wg mnie jedno jest za duże i w miare głśne a drugie jakościowo średnie. Myśłałem o czymś w stylu Scythe Ninja 3 albo CM 612S ale ciężko jest sie dowiedziec jak z głośnocią takich konkstrukcji.

Prioryterem w tym zakupie jest cisza a w drugiej kolejności wydajnośc chłodzenia przy średio lub mało podkręconym CPU. Prosiłbym o jakies sugestie

Link to post
Share on other sites

Mam ten procek , badaj z jakim zestawem , testy temperaturowe też dawałem , ale przy 4,5Ghz więcej jak 70 st C nie robi (głównie jeden rdzeń tylko) i uważam ,że to dobre chłodzenie chociaż denerwujące wielkością przy składaniu :D

Do tego praktycznie niesłyszalne , w idle nie więcej jak 3st powyżej temp otoczenia .

 

Ogólnie super wydajność jak za tą cenę.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

jest pełno różnych testów ale na każdej stronie co innego i jeszcze nie znalazłem na prawde dobrze zrobionych testów z wszystkimi coolerami, które sa obecnie w sprzedaży w Polsce.

Nie znajdziesz takiego testu bo coolerów przybywa w takim tempie, że redakcje nie nadążają z wypożyczaniem ;)

 

jZ tego co wdzie na forum polecane jest Macho i Silentium ale wg mnie jedno jest za duże i w miare głśne a drugie jakościowo średnie.

Oj, tego testu chyba jeszcze nie znasz ;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...