Skocz do zawartości

Czy procesor AMD Athlon II x4 630 mocno ograniczy kartę graficzną?


Recommended Posts

Witam, posiadam procesor Athlon II x4 630, płytę główną Gigabyte GA-MA78LMT-US2H, 4 GB ram ddr3. Jestem aktualnie bez karty graficznej, lecz zamierzam kupić nową do gier, zastanawiałem się nad Radeonem 6870, Radeonem 6950(mam okazję kupić używkę w granicach 700zł, lub Geforce 560TI). Mam też chłodzenie Thermaltake Contac 29, moje pytanie jest takie czy obecny procesor będzie ograniczał kartę graficzną(którąś z tych co chcę kupić?). Zaznaczam, że postaram się zrobić jak najwyższe OC tego procesora. Jeżeli jednak będzie ograniczał, mogę zmienić procesor na inny lecz kosztem karty graficznej. Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

kolega wyżej już napisał że to zależy od gry , raz tak (kilka procent) a raz nie , na pewno warto mocno podkręcić tego procka , ale lepszym wyborem było by kupić wymienionego już wyżej 6870 który z tym prockiem współgrał by perfekcyjnie .

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

jeśli dla Phenoma II ~ HD6950/GTX560Ti to górna granica to z pewnością dla Athlona II X4 max to HD6870,

 

nie polecam doświadczenia tzw. ograniczania karty graficznej przez procesor występują przy tym bardzo nie przyjemne mikro-przycięcia i fps dropy :S

 

najlepiej zrobisz sprzedając tego Athlona II, dołożysz tam stówkę i masz Phenom II X4 955 Black Edition

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moce OC, ewentualnie zawsze można ustawić większe detale i obciążenie gpu zrówna się z procem, ogólnie to będziesz mieć mniej fpsów niż z lepszym procesorem, ale będzie to grywalne, więc możesz brać lepszą grafikę, bo jak mówiłem będziesz mógł zapuścić większe detale.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cokolwiek byś nie kupił z wymienionych kart i tak warto. Jeśli możesz kupić okazyjnie to czemu nie? Nawet jeśli proc będzie lekko ograniczał kartę, to i tak wiecznie go nie będziesz miał. A kiedy go wymienisz, zyskasz jeszcze trochę na wydajności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do tego procka nie bral bym 6950 bo procek sobie z nią nie da rady, nastepny minus porcka jest taki ze słabo sie kręcą no chyba ze znajdziesz wybitną sztuke to kolo 3,8.3,9ghz poleci jak ktos juz napisal 6870 to max, ale jak okazyjnie mozesz kupic 6950 to sie nie zastanawiaj , ale procek nie nadaje sie do tej karty

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...