Skocz do zawartości

[słuchawki, 200zł] Sennheiser, AKG, Creative - Co lepsze?


Recommended Posts

Witam!

 

Zakładałem już raz temat dotyczący wyboru słuchawek, które będą przeznaczone zarówno do muzyki, jak i gier - LINK

 

Ze względu na brak konkretnej odpowiedzi zapytam się jeszcze raz, które słuchawki w cwnie +/- 200zł będą najlepsze.

 

Oto wybrane przeze mnie modele:

  • Sennheiser HD205
  • AKG K 514 MKII
  • Creative Aurvana Live!
  • Może jakiegoś: Philipsa, Bayer-Dynamics, Koss?
Oczekuję od słuchawek:
  • wtyczki mini-jack 3,5mm (bez USB)
  • kabla wychodzącego z jednej a nie obydwóch muszli
  • dobrych basów
  • czystego dźwięku (dźwiękówka - [najprawdopodobniej bd xonar DX/XD)
  • dobrego wykonania
  • ładnego designu (nie musi być)
Jaką polecacie kartę dźwiękową tak do 150-200zł? Lepszy będzie Xonar, Audigy, czy też Sound Blaster?

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

to zależy jakiej muzyki słuchasz. Mam te AKG i mogę powiedzieć ze do rocka ujdą (dużo średnich dźwięków) ale poza tym są do du*y. Sennheiserów w cenie do 200zl to raczej dobrych nie kupisz. Ja osobiście polecam Ci Philipsy SPH8500. Maja wspaniały zakres i dużo większe opory. Sa mega wygodne (jak dla mnie) Grają bardzo czysto z dobrym basem i piękną wysoką górą (ja używam ich do muzyki klasycznej). Jedyny minus to to że przepuszczają dźwięki z otoczenia, ale chyba nikt nie liczy na zamknięte słuchawki za 200 zeta :D

Generalnie idź sobie np do takiego Saturna/MM czy innego "dla idiotów" i popróbuj słuchawki (zwykle maja duuzy wybór tych tańszych modeli) bo różny sprzęt różnie ludziom leży (jak już mówiłem te AKG nie różnią się dla mnie od "bazarówek" za 10 zeta :) )

Link to post
Share on other sites

posiadam senki hd205 wiec mogę co nieco o nich powiedzieć :]

według mnie grają bardzo ładnie,czysto (źródło xonar d1)są porządnie wykonane (nie ma się wrażenia ze się rozpadną na głowie xD),maja porządny kabelek(w przeciwieństwie do CALi) kapitalnie wytłumiają dźwięki dochodzące z otoczenia,maja kabelek wychodzący z jednej muszli (tak jak chciałeś) ALE niestety maja pewna wadę-bardzo naciskają na uszy.nie jestem jakimś mutantem mam małżowiny średniej wielkości ale w tych słuchawkach dłużej niż 4h to nie wytrzymam :/ radze o tym pamiętać.

generalnie ludzie wypowiadają się ze CALe graja lepiej niż senki-mam zamiar CALe kupić (potrzebna mi druga para)wtedy je skonfrontuje i będę Ci mógł napisać obiektywnie i rzeczowo.

osobiście uważam ze nikt Ci nie da (nie powinien dawać) gotowej odpowiedzi jakie słuchawki brać.Bo przy wyborze słuchawek najistotniejsze są Twoje osobiste upodobania.przykładowo jeden woli jak słuchawki graja ciepło,inni jak graja basowo,jedni wola dobrze tłumiące dźwięki z otoczenia inni wola słuchawki półotwarte itp itd...jeśli sam osobiście tego nie porównasz (tak jak napisał dadulek w jakimś Saturnie)to się nie dowiesz

taki bezmyślny zakup "bo ktoś na forum napisał:bierz CALe!!!" nie ma sensu.

gdybyś miał okazje posłuchać to polecę CI tez superluxy hd681-mimo ze są tańsze to niekoniecznie gorsze nawet od takich CALi.

na jednym z portali widziałem ciekawa konfrontacje tych właśnie słuchawek rzucę Ci na PW to sobie poczytasz :D

pozdrawiam mazi12435

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sorry za dygresję drodzy forumowicze...

"Jeden woli to, drugi woli tamto...". Jeden wodę gazowaną, drugi słodzoną... Co to za odnośnik?

Słuchawki są tym lepsze, im bliższe reprodukcji dźwięku naturalnego, bez względu na "preferencje" słuchacza, tym bardziej nie "wyrobionego" słuchowo.

Najbezpieczniejsze są konstrukcje otwarte. Inne: półotwarte i zamknięte stanowią atrybut dla ściśle określonego odbiorcy, pracującego w warunkach szczególnych.

Autor winien mierzyć, jak najwyżej, by nie stać się ofiarą oszczędności. Szukałbym wśród konstrukcji otwartych, warunkowo półotwartych, jeśli odsłuch prowadzimy w pomieszczeniu hałaśliwym. Unikałbym słuchawek "gaming-owych".

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dodam, że szukam słuchawek zamkniętych, mikrofon mi nie jest potrzebny. Dużo osób również po rozmowie wspominało o Superluxch 668 i 681, które mają najlepszy dźwięk w cenie do 200zł, ale moi zdniem ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia, więc sobie je odpuszczę. Moim ideałem w tej cenie są chyba AKG, bo mają w miarę szerokie psmo, choć mniejsza od CAL!, które również biorę pod uwgę. Co do HD 205, to też nie są brzydkie, mają ładny dźwięk, ale boję się, że będą na prwdę małe (mam w miarę średnie uszy %-) ). Może jednak jest sens przemyśleć Superluxy? Philipsy, tu model SPH8500, wymieniony wcześniej, też nie są złe, ale boję się, że ktoś trafił na dobrą sztukę, a reszta nie będzie nie jest dobra, bo przecież Philips nie specjalizuje się w słuchawkach (chyba, no nie?). Co do Shure SRH240 to ciekawy wybór, ale boję się, że będą małe, a błyszcząca powłoka szybko sie zakurzy i będą szare. ;)

 

Wracając do karty dźwiękowej, to czy możecie się nieco bardziej rozpisać, dlaczego akurat ta? Myślałem również nad Xonar DG, ale nie znam się na tym, więc oczekuję odpowiedzi od was.

Link to post
Share on other sites

http://sklep.rms.pl/index.php?p1710,akg-k-77-k77-sluchawki-przewodowe-zamkniete

http://sklep.rms.pl/index.php?p9928,sennheiser-hd-419-hd419-sluchawki-przewodowe-zamkniete

Rozpiętość pasma akustycznego słuchawek i tak przekracza możliwości ludzkiego słuchu. Proponuję profesjonalne badanie z wykresem czułości własnego słuchu. Można być wielce zdziwionym (szczególnie w zakresie pasma >16 kHz).

Xonar DG. Dobra propozycja w dobrej cenie. Sporo lepsze "dźwiękówki" wymagałyby sporo lepszych słuchawek.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...