Skocz do zawartości

Porzucenie PC-ta na rzecz XBoxa360


Recommended Posts

Kolega doradził mi abym przestał ładować kasę w PC-ta aby grać w najnowsze gry tylko kupił sobie przerobionego Xkloca360.

W sumie to nigdy nie grałem na tej konsoli. Czy warto jest w to wchodzić? Czy jest coś o czym powinienem wiedzieć?

 

P.S. Posiadam telewizor i monitor, oba kineskopowe.

Link to post
Share on other sites

zagraj w fps na padzie, albo w strategie. Wogóle jaki sens kupowania x-a jak nie masz TV lcd? Do monitora kineskopowego niby można ale ile to cali 22?

Narzekam ale jesli masz 13-15 lat to kupuj xa w ciemno duzo fajnych gier dla dzieci jest: pinaty, fable 2, gears of war :)

Link to post
Share on other sites

ja nie mam nic do crt bo to często dobre monitory i w przeciwieństwie do tv pracują w wysokich rozdzielczościach, 28cali to masz raczej tv nie monitor. Chodzi o to że do konsoli lepszy jest tv, grasz wtedy na kanapie kilka metrów od źródła obrazu i nie musisz sie krzywić na widok tekstur które w gierkach na konsole wyglądają często marnie.

Link to post
Share on other sites

Jak nie grasz w FPSy to XBoX to całkiem fajna zabawka :(

Szczegolnie dobrze grało mi sie w rozne wyscigi, np DiRT :( Oraz takie gry jak Fifa, i tu cos co polecam dla całej rodziny: Dobry Wrestling albo inna gra tego typu. Najlepiej na 2/4pady zaleznie od rodzaju rozgrywki :P Nawet nie wiesz jaka to przyjemnosc tłuc siostrę krzesłem albo drabiną :)

jak mi sie przypomni tytul to jeszcze tu Ci napisze. Gra polegała na tym ze mozna bylo wybrac boxera/kick boxera/ jakas inna dziedzina i sie tłukło przeciwnika (np. wyzej wymienioną siostrę, brata, tate :)).

 

Xpudło to fajna zabawka jak ktos lubi grać sam/z kimś. Ja jednak wole kompa, jedyna gra jaka gram to CS:S, czasem cos innego, teraz czekam na L4D 2 :)

Link to post
Share on other sites

Ja nie polęcę Xboxa. Po pierwsze, argument własny i nic nie wnoszący. Nie przepadam za Xboxem, jego wykonaniem , itd. Np. śmieszna sprawa z baterią do pada. Dwa, Xbox nie ma wielu ekskluzywnych tylko na tę platformę gier. Trzecia sprawa, nie ma to jak w miarę porządny PC, na nim się siedzi najwięcej. Cztery, nie nawidzę jak ktoś kradnie gry. I może jeszcze podsunę swoją radę: nigdy nie porzucaj PC :] bo tak, i jeśli wolisz pograć na czymś innym to zapraszam na allegro i spraw sobię używaną PS2. Fat w cenie 100 zł. TV masz idealne. Jeszcze możesz rozpatrzyć PSP. Mam i jestem zadowolony.

 

 

PS. Argument że Xbox 360 nie nadaje się do CRT jest głupi. Dobra, stracimy troszkę na jakości, ale jak nie widzieliście tylko powtarzacie to jest to śmieszne. Sam znam kilka osób które świetnie się bawią w obecnej generacji na TV kineskopowych. :P

 

PS2. Nie staram się jechać po Xboxie, to moja obiektywna wypowiedź, niektóre rzeczy też mi się nie podobają np. w PS3 i W PSP, ale na tym polegają konsolę. Wybierasz tę która ma dla ciebie najmniej minusów.

Link to post
Share on other sites

A ja właśnie polecę XBOXa :) Mam i PC-ta i XBOXa 360. Gram na jednym i drugim, tyle że w inne gry. Granie na konsoli jest o wiele wygodniejsze. Nie martwisz się o bugi, wymagania, włączasz konsolę, odpalasz grę, siadasz wygodnie i grasz. Pad od eXa to poezja, szczególnie do gier samochodowych (analogowe spusty jako gaz i hamulec). Jakość sygnału audio bije na głowę PC-towe Realteck'i. A co do FPS'ów... Bodajże w CoD'a 4 można grać w multiplayer na obydwu platformach na raz i w pojedynku pad (X) i klawiatura (PC) wygrał ziomek z padem. Wszystko jest kwestią praktyki. Bardzo duży zasób gier. Możliwość przeróbki. A jak chcesz móc spojrzeć sobie w oczy przed lustrem to masz sklepy z używanymi gami za.. 5-8 dyszek.

 

Ale z drugiej strony nic nie jest doskonałe. Starsze XBOXy padają. Interfejs XBOXa jest wysoce niedoskonały (mnie wkurza brak możliwości kopiowania plików MP# na dysk bezpośrednio z flasha). Jak pisał nuka - licz się z zakupem zestawu "charge and play kit" czy jakoś tak, który zawiera akumulatorek i kabelek do pada. Małe dyski. Głośny napęd (w prawdzie NXE - nowy interfejs - eliminuje ten problem po przez możliwość instalacji gry na dysku - napęd stoi). Gry na XBOXa są łatwe.

 

Dlaczego nie PS3? Bo mając XBOXa możesz "kraść" gry - nie oszukujmy się - mało kogo z nas stać na wydawanie 200zł co miesiąc. XBOX jest tańszy. Ma lepszego pada (gust). Nie widać śladów palców na obudowie (gust).

 

Reasumując XBOX to bardzo fajna... zabawka. Ale to chyba dobrze. Kupuj jak masz możliwość, ale najlepiej najpierw pograj u kogoś kilka godzinek.

Link to post
Share on other sites

@UP

nie mow o piratach.nie kazdy to zlodziej.a ps3 przeciez tez mozna przerobic-tylko czy opyla ci sie kupienie nagrywarki BD+plytek po 30zl kazda i ryzykowac ze podczas nagrywania sie spali?ja podziekuje;p

 

 

 

powiem tak:co kto woli.powiem wam ze odstawilem CS na rzecz COD5 multi-obydwa fps-ale na padzie gra mi sie lepiej w fps!dodajcie do tego ze tak naprawde KAZDY(no dobra,99%-ten 1 to xfps z myszka i klawka ale oni graja gorzej niz padzisci) kogo spotkasz w takim cod5 na konsoli gra padem-wiec macie rowne szanse-wystarczy sie wyuczyc.

 

co do pc/xkloc...powiem tak:

 

 

X360

+wkladasz plytke i grasz

+duzo gier(nie mowie o exclusivach bo moga sie one nie podobac i wtedy nie sa przekonywujace)

+duuuuuuze COMMUNITY

+rozwinieta architektura live

+jak dla mnie wyglad i pad:)

-grafa(chociaz to pojecie wzgledne

-brak oficjalnego live w PL(a tzn blokady na DLC,nie ma mozliwosci zaplaty karta kredytowa za gold)

-troszke odmienny stosunek do naszego prawa posiadania kopii zapasowej oryginalnej plytki ktora posiadamy

 

 

co do grafiki:porownaj grafe takiego GOW2 na PC z 2006(rok wprowadzenia xboxa,od wtedy sie nic w srodku od strony mocy nie zmienilo) a na xboxie.prawda?to samo z risenem-jecza ze rbzydka-ale odpal ja na pc z 2006...podobnie brzydka;]

 

 

oczywiscie PC ma ta przewage ze w trakcie gry posluchasz muzy(chociaz na x360 tez:P),jak sie wqrzysz to klikasz zamknij i wlaczasz gg albo na neta wlazisz,mozesz uruchomic nawet 3 gry naraz i sie nie zatnie!(tylko po co:P?),mozesz w trakcie grania sciagac cos z neta etc etc

 

 

no i wygoda ale to pojecie wzgledne.chociaz rts bym na konsoli nie ruszyl(bo tam TYLKO myszka sie macha)-moze temu ze na pc tez bym nie ruszyl;p?

Link to post
Share on other sites

Zalezy jak rozumieć pytanie. Najnowszy proces technologiczny 65nm posiada wersja Jasper, najczęściej spotykana w modelu Arcade. Proces 90nm jest głownie w Falcon, a Falconów najwięcej spotkamy w Elite i Premium. Premium już chyba jest wycofywane :co:

 

Ja bym kupił Arcade Jaspera i dokupił dysk 60GB na allegro. Taniej i lepiej.

Link to post
Share on other sites

Dysku się nie wymienia. Dysk się doczepia :wariat:

 

Tutaj wersja Arcade bez dysku (patrz na wierzch konsoli)

http://www.superfi.co.uk/images/main/Microsoft_Xbox_360_arcade_front.jpg

 

A tutaj wersja premium z dyskiem (znów patrz na wierzch konsoli)

http://www.xecuter.com.au/images/premium_360.jpg

 

to wystające cuś na górze to właśnie dysk.

 

http://olimp.sklep.pl/zdjecia/17136,1,duzy,microsoft-xbox360-dysk-twardy-20gb.jpg

 

Arcade ma chyba 256MB wbudowanej pamięci pamięci flash na save'y, profil itp. Będzie Ci mało - dokupisz sobie dysk. Dołożenie dysku nie skutkuje zerwaniem czegokolwiek i nie kończy okresu gwarancji. Nie wolno grzebać w środku konsoli ale i na to są sposoby (wgrywanie softu itp).

Link to post
Share on other sites

Też dobra alternatywa, ale można też złożyć komputer za 1800 zł i grać w klasyki od Obliviona, Wiedźmina aż do najnowszych prodkucji. Oczywiście zakładając że nie ukradniesz gier będzie z rok grania. A Xbox 360 po prostu nie oferuję nic poza fajnym Xbox Live, i bezproblemowym graniem. Jest to taka pecetowa konsola, a wewnętrze studia jakoś nie potrafią zrobić eksluziwa by pokazać SONY że mogą utrzeć im nosa, i zrobić to z klasą. A zagrywki typu wcześniej tylko na Xboxa potem na inne platformy jakoś do mnie nie przemawiają. "Wow, eksluziw komercha"

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...