Skocz do zawartości

Radeon 7950, wada fabryszna ?


Recommended Posts

Witam, mam nowy zestaw komputerowy, specyfikacja:

CPU:

Intel Core i7 2600K 3,4 GHz

karta graficzna:

Gigabyte HD 7950

dyski twarde:

Seagate Barracuda 7200.11 1000 GB

płyta główna:

ASRock P67 Extreme 6 (B3)

pamięć RAM:

Kingstone HyperX DDR-3 1600 8 GB

 

Windows 7 Professional SP1

 

Po pierwsze to najwyższy ze slotów PCI nie wykrywa karty. Przełożyłem ją do niższego, tam karta została już wykryta. Ale nie w tym problem. Szukam potwierdzenia przyczyny poniższego problemu, otóż nie mając sterowników do karty graficznej wszystko działa normalnie (jakość obrazu jak to bez sterowników... ) i problem pojawia się przy próbie włączenia komputera z włączonymi sterownikami(bez znaczenia najnowsze czy te na płytce dołączonej z kartą, efekt jest ten sam). Kolejno co pojawia się na ekranie:

1. zaraz po uruchomieniu w trakcie ładowania się systemu: http://imageshack.us/photo/my-images/846/20120421000158.jpg/

2. po załadowaniu: http://imageshack.us/photo/my-images/854/20120421000214.jpg/

3. ... kilka sekund później: http://imageshack.us/photo/my-images/838/20120420235949.jpg/

 

I zaznaczam wyłączając sterownik karty graf/odinstalowując go wszystko działa normalnie

 

Pytanie, czy w 100% jest to wina tylko grafiki, czy też coś innego może być przyczyną ?

Edytowane przez BigFatL
Link to post
Share on other sites

Wszystko jest NOWE ! wczoraj do mnie przyszła paczka. Wszystkie sterowniki instalowane od podstaw(ster płyty głównej, wifi i na tym się skończyło, przy grafice pojawia się wyżej opisany problem). Kupowałem w sklepie internetowym wraz z usługą montażu który okazał się KATASTROFĄ!!!

- kabel zasilający od wentylatora dotykał radiatora,

- brak sygnału video na początku (dopiero zmiana PCI pomogło / dr debug pokazywał błąd 0xd6)

- kable SATA podpięte do złych portów !! UEFI nie wykrywało urządzeń (także komunikat dr debug nie pamiętam już nr). Dopiero poprawne podłączenie ich(do oznaczonych naklejką! portów na płycie ) pozwoliło na wykrycie dysku hdd i nagrywarki a następnie instalację systemu

 

PS. byłbym zapomniał wypakowując komputer coś im w środku latało. Znalazłem jakiś kawałek plastiku, nawet nie wiedziałem co to jest. Przy zmianie położenia karty graf okazało się, że owy element pochodzi z gniazda PCI w którym była karta montowana. Ktoś wyłamał tą "blokade" http://static.pctreiber.net/wp-content/uploads/2010/12/61.jpg to takie białe przy PCI ;/

Edytowane przez BigFatL
Link to post
Share on other sites

Wszystko jest NOWE ! wczoraj do mnie przyszła paczka. Wszystkie sterowniki instalowane od podstaw(ster płyty głównej, wifi i na tym się skończyło, przy grafice pojawia się wyżej opisany problem). Kupowałem w sklepie internetowym wraz z usługą montażu który okazał się KATASTROFĄ!!! - kabel zasilający od wentylatora dotykał radiatora, - brak sygnału video na początku (dopiero zmiana PCI pomogło / dr debug pokazywał błąd 0xd6) - kable SATA podpięte do złych portów !! UEFI nie wykrywało urządzeń (także komunikat dr debug nie pamiętam już nr). Dopiero poprawne podłączenie ich(do oznaczonych naklejką! portów na płycie ) pozwoliło na wykrycie dysku hdd i nagrywarki a następnie instalację systemu

Napisz dla przestrogi w jakim sklepie tak Ci zlozyli kompa

Link to post
Share on other sites

Kupowałem w sklepie internetowym wraz z usługą montażu

Pamiętaj,że jak chcesz coś mieć zrobione dobrze zrób to sam.Za montaz dodatkowo sie płaci a nie zawsze jest on na dobrym poziomie co mozna było pokazac na Twoim przykładzie...

 

Wracając do problemu win 7 instaluje aktualizacje sterowników do każdego urządzenia.Spróbuj zainstalować tylko sam sterownik ekranu bez catalyst control center(przy instalacji możesz wybrać składniki które chcesz zainstalować).Możesz spróbowac z płytką dołączoną do karty bądź ściagnąć najnowszy display driver.Jak juz to zrobisz napisz czy problem pojawia się dalej

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak bez sterow chodzi normalnie to wszystko ejst w porzadku , ja mialem taki problem jak zainstalowalem starszy sterownik na moich 6850 mialem paski duperele pozniej jak zainstalowałem 11.x tez miałem takie go**o jak ty .... a dodam ze sterowniki obsługiwały te karty jak sie okazało stery były niedopracowane spr zaisntalowc starszy serownik . zapewne instalowales najnowsze

 

odinstaluj sterowniki reset kompa zainstaluj te nowe tylko same jak kolega wspomnial bez catalyst i reset kompa - a pod odinstalowaniu wyczysc rejestr np cccleaner

 

 

Edytowane przez gruby123
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować zainstalować sterowniki beta:

http://benchmark3d.com/amd-catalyst-12-4-beta-8-96-15-march

Może one pomogą.

Dziwna sprawa z tą ułamaną częścią. Musieli słabo zabezpieczyć skrzynkę przed transportem. Jeśli masz możliwość, to sprawdz na innej karcie czy działa ten pierwszy slot PCI-E x16. Możliwe że został w czasie montażu/transportu uszkodzony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sterowniki Windowsa nie są rozwiązaniem(dla obrazu VGA nie kupuje się takiej grafiki), instalacja samego sterownika display nie pomogła, po komunikacie "Trwa ładowanie systemu Windows" jest już tylko czarny ekran. Sprawdziłem też monitor, na drugim kompie działa, kable też (dvi-d, hdmi). Niestety innej grafiki nie mam aby sprawdzić jej działanie(czy też samych portów PCI).

Link to post
Share on other sites

A może spróbuj zainstalować sam sterownik z pozciiomu menadżera urządzen ręcznie?

Menedzer urządzeń - Twoja karta graficzna - Właściwości - Aktualizuj sterownik - Przeszukaj komputer w poszykiwaniu sterownika - Pozwól mi wybrac sterownik z listy - Z dysku - i tu wchodzisz w ściągnięty folder ze sterownikami a dokładnie do: Packages - Drivers - Display - W76A_INF i wybierz plik .inf i powinno zainstalować sam sterownik.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

g prawda - k graficzna ma wadę miałem tak samo przy składaniu kompa kumpla 580GTX phantom od gainwarda najpierw nie chodził w pierwszym pci experess po zainstalowaniu sterowników. Później w drugim czasem sie resetował komp aż w końcu się zjarała sekcja zasilania karty...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety ręczna instalacja nie pomogła, przed chwilą jeszcze dla pewności sprawdziłem ten górny slot PCI i faktycznie karta na nim nie jest wykrywana - widać jakaś wada fab.. Komputer ogólnie działa ale ma problem z kartą graficzną. Nie po to jednak daje się grube pieniądze za grafikę i płytę główną aby coś później nie działało. Będę się skłaniał do reklamacji płyty i karty.

Wszystkim dziękuję za pomoc.

 

PS. Na sterowniku z Windowsa także zaczęły się pojawiać takie malutkie paski na ekranie(póki co mało widoczne w porównaniu do screenów z 1posta).

 

Edytowane przez BigFatL
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dla informacji:

23.04.2012 Zestaw poszedł do serwisu. Płyta główna i karta graficzna zostały wymienione na nowe. Pod koniec zeszłego tygodnia odzyskałem komputer. Jak się okazało grafika mimo wymiany na nową nadal posiada wcześniej opisywaną wadę(screeny z pierwszego posta). Czyżby wadliwa seria kart Gigabyte hd7950 ?

Link to post
Share on other sites

Błedy które wyświetlają sie na ekranie komputera dotyczą tylko i wyłącznie karty graficznej, w taki sposób objawia się uszkodzenie pamięci zamontowanych na grafice. Karta do reklamacji.

 

Jest niewielka szansa ze przyczyna lezy w RAMie, ale to mało prawdopodobne.

 

Najlepiej by było gdybyś z grafika udał sie do jakiegoś osiedlowego sklepiku komputerowego, ewentualnie kumpla i sprawdził czy temat sie powtórz. Jeśli tak konicznie odeślij grafikę do reklamacji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...