Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Przewodnik po Windows 8 - obawiasz się nowego systemu?

Windows 8 Recenzja Przewodnik Opis Funkcje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin-prv

Marcin-prv
  • First Ever

• 77 postów
  • Miejscowość:Londyn

Napisano 21 kwiecień 2012 - 06:36

Zapraszam do zapoznania się z przewodnikiem mojego autorstwa po Windows 8 Consumer Preview.

Dołączona grafika

Metro nie jest takie straszne i można je polubić Dołączona grafika

Pozdrawiam!
Marcin-prv

Użytkownik Marcin-prv edytował ten post 21 kwiecień 2012 - 06:38

• 1

Zapraszam na moją stronę - First Ever!

#2 amb00

amb00
  • Lubię placki :D

• 577 postów
  • 3DMark 06:8565

Napisano 21 kwiecień 2012 - 11:13

Ja sprawdzałem ten system i interfejs Metro mi się nie podoba. Wolę Windowsa 7.
  • 0

#3 matt105

matt105
  • Taki tam sobie...

• 673 postów
  • Miejscowość:Legionowo (Okolice 100-licy)

Napisano 21 kwiecień 2012 - 11:31

Ja sprawdzałem ten system i interfejs Metro mi się nie podoba. Wolę Windowsa 7.

Trzeba było odpalić areo a nie marudzić.
  • 0

Gejming PC

Spoiler

#4 Marcin-prv

Marcin-prv
  • Autor tematu
  • First Ever

• 77 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 14:37

Co ciekawe tryb Aero w WIndows 8 jest programowy, nie sprzętowy - jakie ma to znaczenie?
Zobaczymy tam przezroczyste okienka i wszystkie dodatkowe efekty nawet na starszych kartach nie wspierających DirectX 9. Z mojego materiału wideo wyciąłem kilka rzeczy (z powodu ograniczenia do 15 minut na YouTube):

Z Windows 8 korzystam już 2 miesiące i natrafiłem na poniższe problemy:

- wieszający się Skype po przejściu w zakładkę Skype Home (naprawione w wersji 5.9)
- problem przy wyborze czcionek w Corel X6 - długo ładujący się podgląd (możliwe, że to wina aplikacji)
- bardzo wolno reagujący uTorrent (włącza się nawet z 15 sek, dla porównania PS CS6 - 3 sekundy)
- aplikacje metro są zdecydowanie niedopracowane (ale taka Poczta może już z powodzeniem zastąpić Outlooka)

To co wyciąłem z filmu:

- opis nadchodzących wersji Windows 8, Windows 8 Pro, Windows 8 RT
- opis instalacji
- opis Menadżera Zadań i zmienione wygląd okienka kopiowania
- opis aplikacji Metro (ale jak napisałem wcześniej są one niedopracowane i większość rzeczy NIE DZIAŁA)

- zapomniałem by opisać ikonę konta - po kliknięciu możliwe jest (zmiana obrazka , zablokowanie konta lub wylogowanie)

Użytkownik Marcin-prv edytował ten post 21 kwiecień 2012 - 14:40

• 0

#5 amb00

amb00
  • Lubię placki :D

• 577 postów
  • 3DMark 06:8565

Napisano 21 kwiecień 2012 - 18:15

Z Windows 8 korzystam już 2 miesiące i natrafiłem na poniższe problemy: - wieszający się Skype po przejściu w zakładkę Skype Home (naprawione w wersji 5.9) - problem przy wyborze czcionek w Corel X6 - długo ładujący się podgląd (możliwe, że to wina aplikacji) - bardzo wolno reagujący uTorrent (włącza się nawet z 15 sek, dla porównania PS CS6 - 3 sekundy) - aplikacje metro są zdecydowanie niedopracowane (ale taka Poczta może już z powodzeniem zastąpić Outlooka)

To nic dziwnego. To wersja beta, która jest w fazie testów i to normalne, że są błędy.
  • 0

#6 Marcin-prv

Marcin-prv
  • Autor tematu
  • First Ever

• 77 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 23:12

To nic dziwnego. To wersja beta, która jest w fazie testów i to normalne, że są błędy.

Ja myślę, że we wszystkich wymienionych przeze mnie przypadkach błędy leżą po stronie oprogramowania, a nie systemu.

- Skype został już naprawiony i wersja 5.9 działa idealnie.
- Corel X6 pojawił się niedawno, więc może zawierać błędy
- a dziwne zachowanie uTorrenta zaobserwowałem też na Windows 7, więc ponownie to problem z programem.

Od początku instalacji, czyli 2 miesięcy nie miałem problemów z tym systemem i jestem zadowolony.
Jeżeli miałbym wybierać między Menu Start i Metro to obecnie wybrałbym to drugie :)
  • 0

#7 Damian Szymański

Damian Szymański
  • Redaktor

• 1422 postów
  • Miejscowość:Zamość
  • 3DMark 06:0

Napisano 22 kwiecień 2012 - 12:05

Co ciekawe tryb Aero w WIndows 8 jest programowy, nie sprzętowy - jakie ma to znaczenie? Zobaczymy tam przezroczyste okienka i wszystkie dodatkowe efekty nawet na starszych kartach nie wspierających DirectX

To oznacza również, że interfejs może bardziej zamulać nawet na nowych konfiguracjach.
  • 0
[media]http://img695.yfrog....251/15qc5dj.gif[/media]
"Jeżeli coś kochasz, daj mu wolność. Jeżeli wróci do Ciebie, jest Twoje. Jeżeli nie wróci, oznacza to, że nigdy od początku Twoje nie było."

#8 Marcin-prv

Marcin-prv
  • Autor tematu
  • First Ever

• 77 postów

Napisano 22 kwiecień 2012 - 13:55

Testy wydajności mówią zupełnie co innego. SuperPI osiągał o 2.5% lepsze rezultaty na Windows 8 (na procesorze Intel Core 2 Duo). Test powtarzałem wielokrotnie i wynik na Windows 8 zawsze był lepszy niż na Windows 7, a wykonywany był w takich samych warunkach.

Użytkownik Marcin-prv edytował ten post 22 kwiecień 2012 - 13:55

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Windows 8, Recenzja, Przewodnik, Opis, Funkcje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych