Skocz do zawartości

Asus P8Z68-V PRO [Timingi Pamięci Ram]


Recommended Posts

Witam,mam prośbę do posiadaczy wyżej wymienionej płyty o podzielenie się informacjami dot. Waszych ustawień pamięci Ram,ze względu na dość spore problemy z prawidłowym jej działaniem na płycie.

Może wspólnie uda nam się sprawdzić jakieś dobre ustawienia które będą wzorem dla innych osób na przyszłość a i dla nas również się przydadzą :)

1.Posiada pamięć

2.Częstotliwość

3.Timingi

4.Napięcie

5.Wersja Biosu.

 

 

 

1.Corsair DDR3 2x2048MB 1866MHz CL9.0 Dominator GT Airflow II Fan Kod producenta: CMT4GX3M2A1866C9

2.1333Mhz

3.7-10-9-24

4.1.5V

5.3203

 

Kolejne dobre ustawienia to.

2.1384

3.9-10-9-24

4.1.5V

5.3203

6.BLCK 104 (Ps. zauważyłem że BLCK też ma wpływ na poprawne działanie pamięci np gdy był na 100 sypały pamięci błędami gdy podniosłem na 104 chodzą ok :) wy też to zauważyliście u siebie ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Ustawiałem ale po każdej próbie jej ustawienia w memteście błąd na błędzie na czerwono uruchamiam kompa odpalam przeglądarke i co chwilę przeglądarka uległa awaria a za chwile blueescreen. Dziś ustawiałem na 1866 Mhz i 1.65V oraz uaktywniłem DIGI +VMR Freguency Spread Spectrum na ON. no i na razie nie sypie błędami ale parę godzin to za mało stwierdzić czy to rozwiązuje w 100% problemy z pamięcią.

Edytowane przez o2vip
Link to post
Share on other sites

ja powiem ci tak, na tym biosie z pamięciami jest ciężko, bardzo ciężko...

ale znam jeden trick, jak chcesz mieć JEDEN dobry start, to uruchamiasz kompa, później memOK i się same pamięci ustawiają, później zapamiętać te ustawienia na jakimś profilu ( opcjonalnie, ponieważ i tak nic ci to nie da ) i restart, czasami tylko tak udawało mi się kompa odpalić bez BSOD-ów, niestety działa to poprawnie tylko na jedno uruchomienie, później mimo zapamiętania tych ostawień wszystko leci.

pamięci mam na 100% dobre, nie wiem przez co mam to, nie mam pojęcia, co prawda zasilacz mi nie trzyma stałego napięcia na 12 V ( 11.7~12.3 ), ale nie powinno mieć to aż takiego wpływu na ram :(

pamiętaj tylko że i5 ma oficjalnie kontroler pamięci tylko do 1333 MHz, co prawda wspiera do 2133 MHz ale mniejsza

 

1. ocz reaper 1600 MHz cl 8-8-8-24 2x2 GB ( co prawda mam 4 kostki, ale musiałem wyjąć 2-ie, bo praca na 4-rech jest niemożliwa )

2. 1333 t2

3.1.6~1.625 coś koło tego, nie jestem pewien, ale przy 1333 przy takim działają najstabilniej

4. bios taki sam jak twój

 

inne ustawienia :

2 x 2 GB 1333 MHz cl 4-6-4-18 1.65 V t1

2 x 2 GB 1600 MHz cl 5-8-5-21 1.65 V t1

2 x 2 GB 1866 MHz cl 6-9-6-24 1.65 V t1

2 x 2 GB 2133 MHz cl 7-10-7-27 1.65 V t1 :D

2 x 2 GB 2250 MHz cl 9-10-9-27 1.65 v t1

na tych ustawieniach komputer chodzi bez problemów, ale czasem coś wyskoczy:

obecnie mam na

2 x 2 GB 1333 MHz cl 9-9-9-21 1.6 ~1.625 V

 

ps. spróbuj też obniżyć trochę napięcia DRAM DATA i CTRL REF VOLTEGE na wartość koło 0,48 V ( 0.46 ~49.5 V ) mi to pomogło trochę

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ustawiałem ale po każdej próbie jej ustawienia w memteście błąd na błędzie na czerwono uruchamiam kompa odpalam przeglądarke i co chwilę przeglądarka uległa awaria a za chwile blueescreen. Dziś ustawiałem na 1866 Mhz i 1.65V oraz uaktywniłem DIGI +VMR Freguency Spread Spectrum na ON. no i na razie nie sypie błędami ale parę godzin to za mało stwierdzić czy to rozwiązuje w 100% problemy z pamięcią.

Od tego dnia kiedy włączyłem DIGI+VMR Freguency spred Sectrum na ON. :) odpukać żadnych problemów z Ram :) komp chodzi jak złoto :)

 

1333mhz

 

9-9-9-24

Edytowane przez o2vip
Link to post
Share on other sites

Mialem podobny problem z pamieciami Corsair 2x4GB 1600MHz na tej plycie. Czeste freezy kompa, najczescniej podczas przegladania netu. Obie kosci razem nie przechodzily testu memtest. Wymienilem pamieci na G Skill Sniper 1866 i nie mam od tego czasu zadnych problemow.

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

ja znalazłem pewne "obejście", muszę wyłączać zasilacz przed każdym uruchomieniem komputera na ok 10 sek. po ponownym włączeniu komputer ma podwójny start, ale później już wszystko OK, tylko problem taki, że już nie mogę wyłączyć kompa, nawet uśpić, tylko jak coś to znowu zasilaczem, bo jak nie to problemy powracają.

 

ps. spróbuj wyłączyć internal PLL over voltage, przez to jest dużo problemów u mnie przynajmniej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam wyłączone "internal PLL over voltage" faktycznie jak jest włączony częściej wywala niebieski ekran tak teraz można uznać że jest ok. Choć raz na pare dni zaliczy komp niebieski ekran spowodowany Ram-em. Umnie komp odpala od pierwszego nie kręci po kilka razy zanim się uruchomi. ramy chodzą automatycznie sam bios wybrał na 1648Mhz.

Link to post
Share on other sites

Sugerujemy zakup pamięci wymienionych na liście QVL - działanie tych pamięci było weryfikowane i ich kompatybilność z danym modelem płyty głównej została potwierdzona przez firmę ASUS.

 

Rozumiemy zamiłowanie do określonej marki, radiatora czy nalepki na pamięciach. Wychodzimy jednak z założenia, że komputer powinien służyć do używania, nie do regularnej walki o uzyskanie stabilności. Wybór jak zwykle należy do Użytkownika.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...