Skocz do zawartości

Dopuszczalna temperatura karty graficznej.


Recommended Posts

Jeżeli chcesz bardziej zbić temperatury na karcie graficznej to polecam Ci do tego program EVGA Precision bo widzę, że kartę masz tej samej firmy :) tam sobie zwiększ obroty wentylatora bo standardowo pewnie masz ustawione na auto chodź tak temperatura 56 st. nie jest aż taka duża w spoczynku tam tyle mam to zależy na jakich obrotach wentylator chodzi ja mam obecnie ustawione na auto i jest dobrze :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

W trybie 2D wentylator chodzi na 40% a jak odpalam jakąś grę to przechodzi na 100% i osiąge temp. 90-100*

Wow nieźle u mnie w spoczynku kręci się też na 40% i temperatury są w granicach 50-55 st. w stresie wentylator kręci się na 60% max. więcej na auto nie idzie i temperatury wahają się w okolicach 45-56 st. :( może to przez to chłodzenie AC tak temperatury Ci skaczą? dziwne, że w stresie wentylator Ci chodzi na 100% :) wiem, że w RivaTuner można sobie ustawić regulację obrotów wentylatora podczas trybu 2D i 3D ale jak zmniejszysz obroty na mniej niż 100% to pewnie temperatura skoczy powyżej 100t. :) zrób zdjęcie swojej budy może jest słabo wentylowana i dlatego masz takie wysokie temperatury? zobaczymy co i jak :(
Link to post
Share on other sites

Myślę że to nie jest wina obudowy bo na tej aukcji co kupiłem kartę http://www.allegro.pl/show_item.php?item=755711799 sprzedający napisał "Sprzedaje bo:

a) nie do konca jestem zadowolony z efektu tej przerobki, chlodzenie bardzo ciche ale temperatury pozostaly na poziomie chlodzenia oryginalnego, latem w stresie potrafi przekroczyc 90stopni a to nie pozostawia pola dla OC, moze komus to wystarczy albo ma zaciecie inzynierskie i chce pobawic sie pastami klejami i wycisnac z niej cos wiecej,"

Link to post
Share on other sites

Spróbuj nałożyć nową pastę może faktycznie to by wystarczyło aby zbić temperatury spróbować zawsze można :) wydaję mi się, że ten koleś od którego kupiłeś tą grafikę pewnie pierwszy raz miał do czynienia ze zmianą chłodzenia i może źle nałożył pastę albo dał jej za mało albo była kiepska i stąd te wysokie temperatury tak mi się wydaję chyba, że się mylę.

Link to post
Share on other sites

Możliwe że źle zamontował chłodzenie etc. ale tu mi śmierdzi znacznie bardziej :( pisał tam że na standardowym chłodzeniu również miał tempy w granicach 90 C, cóż to karta evgi czyt= dobra :) nie powinna mieć takich temperatur... nie chce cię straszyć ale mi się wydaje że trafiłeś na jakiś słabszy model ;/ ewentualnie jak ktoś up@ pisał spróbuj pastę nową nałożyć i napisz jak wygląda twoje chłodzono w budzie bo to też ważny czynnik :(

PS: Jak ci na takim chłodzeniu na 100% wiatraki chodzą i masz 90 C to jest źle :)

Link to post
Share on other sites

Ten radiator to jest ta obudowa wentylatora czy jak?

Chodzi o aluminiowe "finy"(żeberka) które są pod wentylatorami. Możesz ich w jakiś sposób dotknąć podczas pracy karty? Tylko staraj się nie dotykać samej płytki bo grozi to uszkodzeniem grafiki gdy przeskoczy jakiś ładunek.
Link to post
Share on other sites

Nie sądzę aby to chłodzenie miało aż takie problemy z transportem ciepła z podstawki. Te GPU mają HeatSprender'y także bardzo ciężko cokolwiek uszkodzić gdy wie co się robi.

Także jeśli masz trochę jakiejś porządnej pasty termo możesz spróbować ją zmienić. Ewentualnie zobacz czy chłodzenie w żadnym miejscu nie opiera się o nic.

Jedyne o czym musisz pamiętać to rozładowanie się poprzez dotknięcie bolca w gniazdku(musi być poprawnie podłączony), lub choćby niepomalowanej części kaloryfera. No i odłączenie komputera od prądu na chwilę przed jakimikolwiek operacjami na nim.

Jeśli nie czujesz się na siłach poproś znajomego który się na tym zna, o ile takiego znasz. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...