Skocz do zawartości

CZY WARTO WYMIENIC GTX580 NA ODPOWIEDNIK OD AMD??


Recommended Posts

Witam!

 

Cłopaki,posiadam karcioche EVGA GTX580 SC FTW BLACK OPS LIMITED EDITION,i tak sie zastanawiam,czy warto by było wymienić ja na odpowiednik od AMD,czyli 7950 lub 7970 troszkę wyższa??

Głównie chodzi o 7950... Karta moja jak do tąd spisuje się wyśmienicie,w dodatku to wersja limitowana,wiec zawsze za taka można więcej w razie sprzedaży zawołać (Unikalność kosztuje) ale cos mnie ostatnio nurtuje to pytanko.... pomóżcie :)

Link to post
Share on other sites

za ile byś sprzedał tego GF dołóż sobie do tego cene nowego AMD i zastanów sie czy 'wzrost' wydajności zrekompensuje wydana kasę .. co do Procesora.. nie oszukujmy sie AMD jest jednak daleko za Intelem i jak bym miał juz wydać kase to lepiej zrobisz kupując SB niz nowa karte

Link to post
Share on other sites

DomiHD2 dobrze powiedział. Nie warto wymieniać twojego GTX'a, ponieważ zapłacisz pewnie sporo, a różnicy najpewniej nie odczujesz. W dalekiej przyszłości polecałbym ci zmienienie procka (Wtedy pewnie już po IB będzie coś ciekawego), bo karta jeszcze sporo wytrzyma. Dziś gry sporo nie wymagają, skoków graficznych sporych nie ma, jednak jakimś cudem wymagania wzrastają ;).

Edytowane przez RoBerCiK_S
Link to post
Share on other sites

Ten FX-6100 to pasuje do tego "limitowanego" (o jezus, ktoś jeszcze się na to nabiera?) jak pięść do nosa i włożenie nawet CFX z HD 7970 nic tutaj nie da, bo procesor robi 'bottleneck' dla platformy. Już w chwili obecnej nie wykorzystujesz pełnej mocy swojej karty i aż prosi się o zmianę platformy.

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie zmienię proca na 2500K... Nie chce mieć procesora który ma połowa tego forum... AMD mi pasował więc go kupiłem,zrobiłem to przed zakupem karty nawet nie mażąc ze takową kupie,ale trafiła się okazja i mam,wiec narzazie musi tak być jak jest,a jest dobrze, będę potrzebował jeszcze większej wydajności to zmienię platformę... Ale nie prędko.

 

KARTA ZOSTAJE, DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC I SUGESTIE.

 

DO ZAMKNIĘCIA.

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

badziewie kupiłeś, FXy 4-6 rdzeniowe nadają się tylko żeby je na tory położyć i w pół rozwalić. starsze Phenomy II 4-6 rdzeniowe już są we wszystkim lepsze.

co post na temat FX to totalna kpina, uparłeś sie i w kółko twierdzisz że Fx-y to dno czy tak masz z natury ?

Nosz kutwa - AMD be, Intel yeah ?

Link to post
Share on other sites

FX'y nie są złe, one po prostu nie nadają się do gier. Ale na tej samej zasadzie można mówić że GTX 680 jest **ujowy bo nadaje się tylko do grania (GPGPU na tej karcie to żenada). Po prostu pewne produkty mają jakiś tam określony "target" rynkowy. Tylko moim zdaniem AMD źle rozegrało sprawę od strony marketingowej, powinni obok FX'ów zostawić Phenom'y II jako "dla graczy".

 

Inna sprawa że FX-8150 w wysokich rozdzielczościach (3 monitory) "rozprawia się" z 2600K.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...