Skocz do zawartości

Monitor ok. 22" do gier [1k]


Recommended Posts

Witam!

 

Szukam monitora z przeznaczeniem do gier typu BF3, NFS TR, czasem CRYSIS. Czytałem wiele informacji, że znacznie polepsza jakość gry:

  • czas reakcji matrycy 2ms
  • odświeżanie 120Hz
  • najlepiej 21,5" i Full HD, bo wtedy jest najmniejsza plamka
Przyda mi się w monitorze złącze HDMI, ale jeżeli go nie będzie to kupię przejściówkę. Monitor nie musi mieć wbudowanych głośników, ani tunera TV. Bardzo zależy mi na regulacji wysokości, ew. Pivot też może być. W grę wchodzą tylko monitory z podświetleniem LED. Matryca do gier to najlepiej TN, ale może też być VA i IPS. Najlepiej 16:9.

 

Natknąłem się na takie modele:

  • DELL U2312HM (16:9, ma matrycę IPS, niestety 8ms reakcji, co powoduje czasami smużenie się, ale wynika to z rewelacyjnej matrycy IPS, posiada 4 huby USB, jest dobrze wykonany poza podświetleniem matrycy, bo wiele osób skarży się na rozbłyski na czarnym tle w lewym i prawym dolnym rogu i co najważniejsze jego cena to: ok 800zł)
  • DELL U2212HM (to co wyżej, tyle, że ma mniejszą plamkę i 21'5, a nie 23" oraz 250, a nie 300cd/m2)
  • DELL P2412H (16:9, Full HD, czas reakcji 5ms, matryca TN, ciekawy wyględ, tani jak na TN'ke 24")
  • Benq XL2410T (tutaj powiedzcie mi, jaką on ma wysokość po złożeniu bo nie znalazłem u producenta, ale wydaje mi się, żę to będzie najlepszy wybór, bo ma 2ms i 120Hz)
  • iiyama E2274HDS-2 (bardzo ciekawy i stosunkowo niedrogi TN z czasem reakcji 2ms, 16:9, Full HD, posiada złącze HDMI i niepotrzebne głośniki)
Najbardziej przekonuje mnie iiyama i Dell U2312HM, ale sami się wypowiedzcie, czy warto w niego inwestować mimo nierównomiernego podświetlenia i długiego czasu reakcji. Czekam na wasze opinie!

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Nie, założyłem już 2 ;)

 

A tak na serio to monitor kupię z kompem wraz z premierą IB. Nie złość się, że znów możesz mi coś pomóc, a poz tym nie podawałem tych modeli. Co myślisz o tym Benq? Ile on ma cm z podstawką, gdy jest złożony? I jeszcze jedno, czy na U2312HM, który ma czas reakcji 8ms będę mógł spokojnie pograć w gry bez smug, czy może lepiej wziąć porządną IIyamę z 2ms i HDMI?

Link to post
Share on other sites

Podobnych tematów było już bez liku i niejednokrotnie osoby znające ten temat powtarzały, żeby nie zwracać uwagi na parametry podawane przez producentów (np. czas reakcji). Jak chcesz się dowiedzieć czy monitor smuży, to przeczytaj rzetelną reckę a nie patrz na deklaracje producenta. Bierz pierwszego z wymienionych Della.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...