Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej dziś otrzymałem swoją Sapphire HD 5850 od oski :)

Karta nie chciała wystartować za 3ema pierwszymi razami, ale ją ładnie poprosiłem i za 4 razem chodzi i chodzi jak marzenie:):):) Nie wiedziałem że będę aż tak zadowolony z tej karty. BF3 na ultra w rozd. 1680x1050 ponizej 30 kl/s nie schodzi (30-59kl/s). Niestety muszę w tym miejscu dodać łyżeczkę dziegciu.

 

- Mianowicie jak ustawić antyaliasing w filmach? Szukałem w ustawieniach, coś zmieniałem, nic nie poprawiło a dla przykładu odtwarzałem Gre o Tron w jakości 720p, strasznie nie wygładzone krawędzie (nie żeby mi to bardzo przeszkadzało), ale na poprzedniej GTX 260 a nawet 9500gt obraz jak marzenie. Czy da się to jakoś zmienić? Poinstruujcie mnie, to moja pierwsza karta radeona :)

 

- Czy ta karta jeśli tak się grzeje, że obudowa jest ciepła, to bezpieczne jest, z żebym katował ją grami typu Battlefield 3? Czy może robić sobie przerwy? Pomiędzy poziomami karta zamiera, w ogóle jej nie słychać, nie słychać jej także w filmach, czy to jest normalne? :)

 

- Czy da się gdzieś ustawić prędkość wiatraka od karty, żeby nie generowała tak głośnego dźwięku? Czy lepiej zostawić to w spokoju, żeby czegoś nie sp******ić?

 

- Czy jakieś dodatkowe wentylatory w obudowie pomogą lepiej chłodzić kartę graficzną, czy to bez znaczenia? (mam z tyłu 120mm wiatrak i 120mm z przodu- OBUDOWA GLADIUS 600)

 

Liczę na zaspakajające mnie odpowiedzi.

 

Oczywiście za poświęcony plus będę się odwdzięczać plusami :) Dzięki :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

- Czy ta karta jeśli tak się grzeje, że obudowa jest ciepła, to bezpieczne jest, z żebym katował ją grami typu Battlefield 3?

Sprawdź temperaturę karty jakimś programem i napisz jaką miała temperaturę.

- Czy da się gdzieś ustawić prędkość wiatraka od karty, żeby nie generowała tak głośnego dźwięku? Czy lepiej zostawić to w spokoju, żeby czegoś nie sp******ić?

Skoro tak się grzeje przy grach, to lepiej nie ruszać szybkości wiatraka.

Edytowane przez amb00
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

ad 1 . aa w filmach ustawiałem w kodekach ,

K-Lite Codec Pack nigdzie indziej nie ustawiałem ; )[/b]

 

ad 2 . referent.... no tak to już jest ale nie ma się co martwić ;) kontroluj czy temperatury nie szaleją co jakiś czas i możesz spokojnie

 

katować ja na bf3 ;)

ad 3. tak w CCC możesz ręcznie ustawiać prędkość wiatraków ;]

ad 4.jeśli sa odpowiednio ustawione zawsze pomagają w dobrej cyrkulacji powietrza

Edytowane przez ProXimo
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sprawdź temperaturę karty jakimś programem i napisz jaką miała temperaturę.

 

którym najlepiej sprawdzić temp.?

 

ad 1 . aa w filmach ustawiałem w kodekach , K-Lite Codec Pack nigdzie indziej nie ustawiałem ; )[/b]

też używam tych kodeków. Ale gdzie ustawić? w ffdshow?

 

 

ale jakim programem, bo nie wiem? SpeedFan'

 

ad 4.jeśli sa odpowiednio ustawione zawsze pomagają w dobrej cyrkulacji powietrza

em?

 

jakieś rady?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Również posiadam 5850 od "safira" lecz w wersji game edition ,ładnie się karta kręci (po flashowaniu biosu nic trudnego)

temperatury nie są złe,BF3 ładnie śmiga to fakt ,ja ustawiłem sobie prędkości wiatraka w MSI Afterburner

Zawsz można v-sync włączyć po co katować kartę:P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ustawienia aplikacji 3D bo domyślne mogą czasami nie zadowalać...

coś radzisz dokładnego? :)

 

@wszyscy

jutro Wam podam temperatury, bo jestem w pracy i fizycznie nie mam jak Wam ich podać.

 

powiedzcie mi jak wygładzić krawędzie w filmach, używam k-lite codec i windows media player home cinema i filmy 720p wyglądają brzydko :(

Link to post
Share on other sites

w CCC ustaw jakosc, jest tam bodajze zakladka Video, podaj rowniez temperatury jakie sa (odpal GPU-Z , zaznacz w zakladce Sensor "Continue refreshing this screen while is backround") Jezeli w grach bedzie 70-75C to nie masz sie co bac.Nota bene troche dziwne bo u mnie w slabo wentylowanej obudowie temperatura nie przekraczala 75C.

 

Napisz jeszcze co bylo nie tak ze karta nie chciala wystartowac.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Msi afterburner !!!! mozesz w tym programie ustawic predkosc wentyla na karcie jaka chcesz w zaleznosci od temperatury i dodatkowa opcja osd gdzie pokazec ci w lewym rogu u gory temp karty i liczbe klatek mozna tym programem robic filmiki odrazu zkompresowane i screenshoty . Program zawiera w sobie wszystko to co potrzebuje do zarzadzania moja grafika

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie w GPU-Z podczas gry w BF3, temperatura wahała się od 80C-85C i nie wiem czy nie urosłaby bo wyłączyłem żeby się nie wk***, prędkość wiatraków do 3544 RPM, kuzwa!!!!. Zauważyłem też, że podczas uruchomionej obojętnie jakiejś gry, karta wpada w wibracje od czasu do czasu, sprawdzałem czy dobrze jest dokręcona do obudowy i moim zdaniem w porządku, buda stoi stabilnie. Jak to jest możliwe? oska, trybcio, pomóżcie! :pomocy::cry:

 

edit.

 

 

Dziś jeszcze dokładnie wyczyszcze komputer z kurzu, bo zauważyłem ze pod zasilaczem jest trochę zbiorowisko kurzu oraz przy filtrze od wiatraka z przodu obudowy, może w tym tkwi problem, bo jak zdjąłem sam boczny panel i wyjąłem spod biurka kompa to temperatura maksymalna wynosiła już 78C i 2780 RPM. Sam się zdziwiłem.

Edytowane przez wodzu88
Link to post
Share on other sites

Chłopaki i dziewczyny :) dzięki za dotychczasowe rady. temat chwilowo stoi w miejscu, gdyż muszę trochę zmodernizować kompa, tj. kupić 2 wiatraczki SPC Zephyr (albo 4, nie wiem czy warto- 2 na bok i 2 do góry obudowy), podzespoły rozłożyć na części pierwsze i uporządkować kable, przeczyścić wszystko z kurzy sprężonym powietrzem, popodłączać wszystko i czekać na finalny efekt. Chwilowo niestety brak mi czasu na to, więc jak zrobię z tym to dam znać co i jak :)

 

 

Aha jutro wrzucę zdjęcie, może mi doradzicie coś jeszcze :)

Edytowane przez wodzu88
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

temat odświeżam,

 

czekam na wentylatory, tymczasem uporządkowałem wszystkie kable i zrobiłem od groma miejsca w środku, wyczyściłem wszystko z kurzu, temperatura w stresie teraz to 80-82'C.

 

Zamówiłem 4x 120mm SPC Zephyr, tylko nie wiem gdzie je podłącze, ale widziałem takie przejściówki http://allegro.pl/aab-c14-multikonnektor-zasilania-wentylatora-3pin-i2290042748.html, myślicie, że to wystarczy podpiąć do zasilacza? Szit, znowu będzie bałagan w obudowie %-)

 

Zdjęcie obudowy:

 

https://picasaweb.google.com/lh/webUpload?uname=110939817149878424020 (jakie sformatować rozszerzenie, bo *png i *jpeg nie chce mi przyjąć?) zaraz spróbuję edytować jak mi się uda wrzucić na "normalny serwer"

Link to post
Share on other sites

Straszne masz te temperatury na karcie. Również jestem posiadaczem 5850. Pierwsze, co zrobiłem po jej zakupie, to dokupienie Arctic Cooling Accelero Twin Turbo II. Jeszcze ani raz nie widziałem temperatury wyższej, niż 60°C, nawet przy obecnych temp powietrza

Link to post
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/444/kompik.gif/

http://img254.imageshack.us/img254/6430/kompik.gif

 

Sory za jakość, ale nie czyta forum niczego oprócz gifów? WTF?

 

Jakies propozycje co moge jeszcze zrobic?

 

Arctic Cooling Accelero Twin Turbo II

czyli to by się wiązało z wymianą chłodzenia w grafice??? no way...

Edytowane przez wodzu88
Link to post
Share on other sites

dobrze jest pewnie karta ma paste zle nalozona jak takie tempy, ale nie znam sie na 5850 wiec sie tym nie sugeruj, aczkowiek karta wyglada na dluga na moje oko powinna miec te 70C maks, ile masz stopni w domciu

Edytowane przez foxy97
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...