Skocz do zawartości

TV 55' dafuq


Recommended Posts

A jednak zdecydowałeś się na UE55ES8000, ciekaw jestem co zmieniło Twoją decyzję i opinię o tym TV? Bo jak Ci go zaproponowałem to napisałeś:

te ES to jakas kupa mnie sie wydaje Doplacasz tam tak naprawde za dodanie kamery + procesora ARM Dual Core zamiast za funkcje ktore faktycznie na cos sie przydadza :) Poza tym nie chce zadnej kamery w telewizorze, to juz przegiecie.

Link to post
Share on other sites

Sklaniam sie bardziej ku D8000 bo tak jak pisalem wczesniej, ES jest przeladowany kompletnie zbednymi gadzetami.

 

Niestety teraz rynek telewizorow jest bardzo ubogi, albo masz kiepski obraz i brak gadzetow albo dobry obraz i zintegrowany ekspres do kawy.

 

ES ma to do siebie, ze poprawili troszke "krwawienie" LED i ogolnie MicroDimming.

Nie podoba mi sie kamera, w zasadzie nic w tym TV mi sie nie podoba poza Obrazem :)

Link to post
Share on other sites

Sklaniam sie bardziej ku D8000 bo tak jak pisalem wczesniej, ES jest przeladowany kompletnie zbednymi gadzetami. Niestety teraz rynek telewizorow jest bardzo ubogi, albo masz kiepski obraz i brak gadzetow albo dobry obraz i zintegrowany ekspres do kawy. ES ma to do siebie, ze poprawili troszke "krwawienie" LED i ogolnie MicroDimming. Nie podoba mi sie kamera, w zasadzie nic w tym TV mi sie nie podoba poza Obrazem :)

To opisz proszę wrażenia :) bo może też się nim zainteresuje.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Nie podoba mi sie kamera, w zasadzie nic w tym TV mi sie nie podoba poza Obrazem :)

No to powiem Ci, że kompletnie nie rozumie Twojego wyboru skoro ten TV się Tobie nie podoba w żadnym calu... Firmy prześcigają się w designie bo wiadomo - pierw kupuje się oczami a dopiero później zwraca uwagę na inne rzeczy. Fakt, sam bym nie kupił TV tylko dla tego, że jest ładny bo jak wiadomo priorytet to obraz, do mnie osobiście bardzo przemawia ten odbiornik ale to czy się komuś podoba czy nie to kwestia gustu a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje :P . Też czekam na wrażenia z użytkowania.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tak jak mowie, nic mi sie nie podoba w nim POZA obrazem :)

 

Jedyne wyswietlatory w sklepie, ktore zwracaja na siebie uwage jakoscia wyswietlanego obrazu.

 

Chetnie kupilbym identyczny tyle, ze bez zadnych bajerow i z 1 zlaczem HDMI, moze byc nawet bez dolaczonego pilota :)

Link to post
Share on other sites

Tak jak mowie, nic mi sie nie podoba w nim POZA obrazem :) Jedyne wyswietlatory w sklepie, ktore zwracaja na siebie uwage jakoscia wyswietlanego obrazu. Chetnie kupilbym identyczny tyle, ze bez zadnych bajerow i z 1 zlaczem HDMI, moze byc nawet bez dolaczonego pilota :)

Chyba znalazłem idealne rozwiązanie http://panasonic.net...dex.html#proLCD :D

Bez zbędnych bajerów do zastosowań jakie opisywałeś :x:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Macalem w Galerii Mokotow oraz na Sadybie, dzisiaj lece pomacac na pradze UE55D7000 :)

 

Rozwazam inne opcje bo budzet mi sie zmniejszyl wraz z zakupem "Sprzegla sprezarki klimatyzatora" :)

Link to post
Share on other sites

Katuje juz ktorys dzien UE55D7000 i w zasadzie nie ma sie do czego przyczepic, jedynie do tego, ze tylko zlacze HDMI 2 pozwala na uaktywnienie ARC, a z kolei tylko zlacze HDMI 1 wysyla zmieniony EDID :)

 

Wiec podlaczajac zestaw do peceta mozna wybrac albo poprawny kolor, albo ARC :)

 

Minusem jest uwydatniajace sie po ciemku podswietlenie, a dokladniej jego wszystkie niedoskonalosci, najbardziej widac to w lewym i prawym dolnym rogu tv, gdzie chyba centralnie nakierowane sa ledy na srodek ekranu i swieca jak "cholera".

 

Jak ktos ma jakies pytania to smialo :)

Link to post
Share on other sites

Katuje juz ktorys dzien UE55D7000 i w zasadzie nie ma sie do czego przyczepic, jedynie do tego, ze tylko zlacze HDMI 2 pozwala na uaktywnienie ARC, a z kolei tylko zlacze HDMI 1 wysyla zmieniony EDID :) Wiec podlaczajac zestaw do peceta mozna wybrac albo poprawny kolor, albo ARC :) Minusem jest uwydatniajace sie po ciemku podswietlenie, a dokladniej jego wszystkie niedoskonalosci, najbardziej widac to w lewym i prawym dolnym rogu tv, gdzie chyba centralnie nakierowane sa ledy na srodek ekranu i swieca jak "cholera". Jak ktos ma jakies pytania to smialo :)

Z czystej ciekawości?

Jaki dostałeś PILOT ? bo są 3 rodzaje

1 zwykły plastikowy

2 aluminiowy

3 dotykowy

Link to post
Share on other sites

Troche aluminium (chyba) troche plastiku i dotyk :)

 

Ogolnie pilot ma warstwe dotykowa na strzalkach, dziala to jak touchpad w trybie przegladarki www

 

Najlepszym featem jest to, ze jest podswietlany, minus taki ze podswietlenie nie obejmuje czesci ze strzalkami

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Troche aluminium (chyba) troche plastiku i dotyk :) Ogolnie pilot ma warstwe dotykowa na strzalkach, dziala to jak touchpad w trybie przegladarki www Najlepszym featem jest to, ze jest podswietlany, minus taki ze podswietlenie nie obejmuje czesci ze strzalkami

Nie brałeś pod uwagę Samsunga UE55ES6800 ?

Tez szukam 55" i zastanawiam się właśnie nad nim/ sprzęt ma głównie słuzyc jako TV i wydaje sie dość rozsądny jeśli chodzi o jakość/cena. Mój budżet to ~6k

Link to post
Share on other sites

Nie bralem go pod uwage, to sa juz inne telewizory pod wzgledem komponentow. :)

 

Na Twoim miejscu poszedlbym go pomacac, aczkolwiek mysle, ze raczej warto sie rozejrzec za starsza seria, mniej kasy a wszystko to samo poza wbudowana kamerka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...