Skocz do zawartości

Cpu hamuje GPU


Recommended Posts

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy sa jakies programy by dowiedziec sie ze procesor nie ograniczy GPU, czy aquamark03 to program cos w tym stylu.? Skad wiecie ktory cpu nie ograniczy?

Prosilbym o pomoc bo chcialbym to wiedziec na przyszlosc. Dzieki

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

prosta animacja ci wykorzysta, ale gra juz niekoniecznie bo proc musi sie zajac fizyka, ai i tym podobne mysle ze zrozumiales, np ja w bf czesto mam 85-99% zuzycia na multi bo jest duzo roboty dla proca, a w singlu zawsze 99% i innych grach single player

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"Oni" siedze w tym dlugi czas i wiedza , jezeli chcesz wiedziec poczytaj testy , porownaj dzialanie procesora z roznymi kartami , zobacz opinie innych i na koncu zadaj pytanie na forum aby sie upewnic , bo zawsze bedzie ktos bardziej doswiadczony ode mnie czy tez od Ciebie :) ja sie uczylem na bledach , i taka nauka najlepsza ..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oo wiekie dzieki kolego,napewno obczaje,szukalem na google ale nie wiedzialem jak napisac tak naprawde dlatego wole zapytac was bo w wy obeznani w tym to inna bajera. Dzieki mam nadzieje ze pomoźe,jesli ktos ma fajna stronke czy cos to pisac

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciekawy artukuł, o ile go dobrze zrozumiałem, to nie ma mega różnicy pomiędzy 4x3ghz a 4x4ghz o ile gra obsluguje wszystkie rdzenie. W przypadku 2 rdzeni wyższe taktowanie ma jak najbardziej sens. W sumie u siebie zauważyłem podobne zachowanie gier. Na stock i5 760 na 2,8ghz w parze z gtx580 w niektórych grach były spadki fps nagłe. Po podkręceniu procesora do poziomu 3,6ghz już było o wiele lepiej. Szczególnie w grach zależnych od cpu (np Starcraft2) gdzie różnica po oc wyniosła nawet 20fps. Teraz mam 3,8ghz i wszystkie gry chodzą bez problemu, jeszcze nigdy nie zapchałem procesora na 100%, użycie w BF3, Crysis2 czy Wieśku to na rdzeniach po 60-80% max.

Link to post
Share on other sites

Oj mylisz, się kolego. Stockowy i5 760 na 2,8ghz ewidentnie ogranicza możliwości gtx580. Powoduje to spadki minimalnego fps, jak i maksymalny fps generowany prze kartę jest mniejszy. Po podkręceniu procesora do poziomu od 3,5ghz-4ghz wyniki ulegają znacznej poprawie, w grach, jak i sam windows szybciej działa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...