Skocz do zawartości

[Wyzwanie OC] HD 7970 vs. GTX 680


Recommended Posts

Ja właśnie się zastanawiam którego GTX 680 brać i chyba poczekam na tego FTW 4GB od EVGA. Używam 3 monitorów więc 4GB się przyda. 8 faz zasilania, backplate no i obsługa klienta 1 klasa. Mógłbym wziąć superclocked + od ręki ale to nie jest jeszcze to co mi się marzy. Ewentualnie jeszcze Wind Force 3 wchodzi w grę. A na razie mam w zastępstwie 2x 8800GTS 320MB i jestem zaskoczony że to spokojnie ciągnie BF3. To jest jakość do ceny 2x8800GTS=260zł można grać w BF3? Tak 1xGTX680=2400zł można grać w BF3 Tak :D

Link to post
Share on other sites

Przypominam - I5 2500K @ 5GHz,

GTX680 EVGA stock : P9329, GPU 9649 http://3dmark.com/3dm11/3175078

GTX680 EVGA max OC (1250/6980): P10596, GPU 11351 http://3dmark.com/3dm11/3175041

 

nie boisz się tak ostrego wyzwania :P ? ja już normalnie dreszcze mam bo nie wiem co lepsze HD 7970 czy GTX 680

Jestem przekonany, że w grach GTX680, jednak ciekawi mnie czy 7970 gtxxor'a mając mocniejsze OC (ze wzgledu na blok wodny i ogólnie lepsze oc Radeona niż referent GTX680) odskoczy od GTX-a, kiedy obydwie karty bedą podkręcone.Na tych samych zegarach testy mozna było obejrzeć i w większośći GTX prowadzi, jednak uczciwsze jest moim zdaniem max oc - skoro karta pozwala na więcej to wykorzystujemy to - tutaj widzę szansę dla 7970.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Ale na Lightingu R7970 się bardzo zawiodłem. :/

nie tylko Ty

 

ja już normalnie dreszcze mam bo nie wiem co lepsze HD 7970 czy GTX 680

Obie. Rzut monetą. W grach żadnej różnicy między nimi nie uświadczysz. Chyba,że ktoś kocha pograć w smarki Przeglądając wszystkie testy w necie 680 wychodzi lepszy/ciutke szybszy procentowo 7-10 % i tylko i aż tyle. Owszem lepsza jak kogoś rajcuje kilka klatek więcej. W innych grach ma przewage 7970 etc. Duży plus dla 7970 to jak dam OC to trzyma stale a nie skacze i robi fikołki dzięki turbo boost. Sporo ludzi na forach marudziło, że to jest troche irytujący spory spadek klatek a potem powrót do normalnego grania. Ten boost do końca przemyślany nie jest. Sam będę kupował 7970 / 680 i z tego co czytam i przeglądam, to różnice są dosłownie kosmetyczne. Więc co sie nie kupi czy ati czy nvidie, to banan nie będzie schodził podczas grania na FHD /ultra/ I fanatykom mówie NIE ;) Co nie kupicie, będziecie i tak zadowoleni. Małęgo tego. Nawet karty pokroju 7870/7950 by w większości nam stykneły do komfortowego grania.

 

Przypominam - I5 2500K @ 5GHz, GTX680 EVGA stock : P9329, GPU 9649 http://3dmark.com/3dm11/3175078 GTX680 EVGA max OC (1250/6980): P10596, GPU 11351 http://3dmark.com/3dm11/3175041 Jestem przekonany, że w grach GTX680,

 

Yacko podaj prosze jeszcze jakie masz temp. idle/load(OC) na tej EVGA. Dzięki

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Yacko podaj prosze jeszcze jakie masz temp. idle/load(OC) na tej EVGA. Dzięki

Iddle po oc okolice 30 stopni (zegar się nie zmienia 324MHz), po oc z wentylatorami maks okolice 60-70 stopni (wydawało mi się, że było więcej na poprzedniej, ale być może nie miałem wtedy wentylatorów na max).

Serafin1, GTX680 to nie tylko trochę lepsza wydajność ale również Adaptive V-sync i FXAA. To drugie załączyłem sobie w GTAIV, które de-facto wygładzania nie ma i całkiem ładnie to działa, a spadek wydajności marginalny. Naprawdę świetna sprawa.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Więc co sie nie kupi czy ati czy nvidie, to banan nie będzie schodził podczas grania na FHD /ultra/ I fanatykom mówie NIE ;) Co nie kupicie, będziecie i tak zadowoleni. Małęgo tego. Nawet karty pokroju 7870/7950 by w większości nam stykneły do komfortowego grania.

hmm z tego co piszesz wynika że i mój półtoraroczny GTX 480 podkręcony do poziomu GTX 580 zaoferuje niemal identyczną wydajność co nowy HD 7950( stock ) :P W takim wypadku to już w ogóle nie widzę sensu zakupu HD 7970 czy GTX 680 skoro półtoraroczna karta wystarcza do komfortowego grania w każdą obecną grę ;) Oczywiście z takiego założenia nie wychodzą osoby które stać na HD 7970 czy GTX 680 dla nich po prostu liczy się wydajność i nawet 5kl/s więcej ma tu znaczenie :lol:

Link to post
Share on other sites

hmm z tego co piszesz wynika że i mój półtoraroczny GTX 480 podkręcony do poziomu GTX 580 zaoferuje niemal identyczną wydajność co nowy HD 7950( stock ) :P W takim wypadku to już w ogóle nie widzę sensu zakupu HD 7970 czy GTX 680 skoro półtoraroczna karta wystarcza do komfortowego grania w każdą obecną grę ;)

Oczywiście, że tak. Dla mnie jeśli już bym posiadał 480/570/580 w życiu bym nie przeszedł na zadne 7970/680 i nie chodzi tu o żadną kase. Zwyczajnie koszt nie przekłada się na jakąś tam mega wydajność. Przesiadka ma sens na coś pokroju 780/8970. Gdy ktoś(min. ja) będzie składał nowego kompa to celuje w 7970/680. Inaczej, to takie widzi mi się i żeby tylko kase wywalić, bo mam taką chcice lub jestem oninistą, bo oddaje pokłon smarkom.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Iddle po oc okolice 30 stopni (zegar się nie zmienia 324MHz), po oc z wentylatorami maks okolice 60-70 stopni (wydawało mi się, że było więcej na poprzedniej, ale być może nie miałem wtedy wentylatorów na max). Serafin1, GTX680 to nie tylko trochę lepsza wydajność ale również Adaptive V-sync i FXAA. To drugie załączyłem sobie w GTAIV, które de-facto wygładzania nie ma i całkiem ładnie to działa, a spadek wydajności marginalny. Naprawdę świetna sprawa.

jak się testuje

to zapuszcza się frapsa

wyznacza teren do testu

i liczy klatki przez np. 5min

co do temperatur screeny z GPU-Z albo MSI Afterburner

takie pisanie to wiesz co możesz z tym zrobić

to tak jakbym powiedział że HD 7970 mi działa na taktowaniu 2400 mhz bez screenów to żaden dowód

choć trzeba brać pod uwagę możliwość sfałszowania zdjęcia jakimś programem graficznym

Link to post
Share on other sites

jak się testuje to zapuszcza się frapsa wyznacza teren do testu i liczy klatki przez np. 5min co do temperatur screeny z GPU-Z albo MSI Afterburner takie pisanie to wiesz co możesz z tym zrobić to tak jakbym powiedział że HD 7970 mi działa na taktowaniu 2400 mhz bez screenów to żaden dowód choć trzeba brać pod uwagę możliwość sfałszowania zdjęcia jakimś programem graficznym

Czesio na razie testujemy 3DMarka gdybyś nie zauważył i nie ucz mnie jak testować. Nie jestem fanbojem, gtxxor również, więc chcemy uczciwie porównać.

Link to post
Share on other sites

@CzesioBF2

Do gtxxora mam zaufanie więc nie trzeba takich udogodnień, ale Yacko też wydaje się w porządku, choć go tak długo nie znam. Co by im to dało jakby wymyślali jakieś wyniki, skoro każdy wie ile dana karta mniej, więcej może...

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Yacko jak narazie nie zapuściłeś żadnego screena ni nic testowanie w 3d marku 11 trwa mniej niż 10 min vantage 12 minut około jesteście jedyni z podobnymi podzespołami więc testujcie

Czesio , proszę nie śmieć w temacie. To nie temat aby sobie udowadniać co lepsze i pokazywać dowody, tylko racjonalne porównanie. Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

1300/1775MHz + CPU 4,5GHz = okrągłe 10.000 w 3DM11, z procesorem mam póki co jakiś problem że mi po wbiciu mnożnika na x50 i tak obniża do x46 - przed up'em biosu było ok, więc to chyba coś z nowym biosem.

Ok, to daj sobie spokój i zostaw na 4,5 zrobię jeszcze jest na tych samych taktach. Wrzucisz linka do wyników ? Jestem ciekaw fps i gpuscore.
Link to post
Share on other sites
http://3dmark.com/3dm11/3178115 , czyli niewiele lepiej, ale pamietajmy, że to referent taktowany 1245MHz na rdzeniu i napięcie 1,175V. Myślę, że i tak jest dobrze, ale dobrze chłodzony i mocno podkręcony 7970 depcze po piętach. Myślę, że dobra niereferencyjna konstrukcja pozwoli jakieś 10-15% więcej, więc jakieś deklasacji 7970 nie ma się co spodziewać.
Link to post
Share on other sites

GTXXOR - Ja tu mam jeszcze link do Twojego benchmarka z prockiem na 5.0 GHz :) Karta tak samo z tego co widzę, więc wrzucę :)

 

http://3dmark.com/3dm11/2940528;jsessionid=w53lwo90fk4ehi10ez1zu153

 

Ciekawe jak teraz czuje się czesio wiedząc że jego najlepsza karta nie jest jednak najlepsza? ;>

+ co z twoim uberpróbkowaniem w wiedźminie 2 na 60FPS? jakieś filmiki będa? Skoro tak doskonale radzisz jak się robi takie testy, że trzeba frapsem nagrywać to i chyba z tym sobie poradzisz :)

Edytowane przez CroopekPL
Link to post
Share on other sites

zauważ że przy nagrywaniu frapsem ilość klatek spadnie więc to raczej logiczne

frapsem odmierza się średnią ilość klatek

a nagrywa np. zewn. kamerą której nie posiadam i nie zamierzam jej kupować gdyż jest nie potrzebna

 

a do tego trzeba też brać pod uwagę ustawienia panelu nvidii która z góry jest ustawiona na lekko gorszą jakość wyświetlanego obrazu z zyskiem fpsów

:D

Link to post
Share on other sites

Potwierdza się to co pisałem i co inni już wcześniej zauważyli. Szału nie ma

 

680 o jakieś 7 % lepsza od 7970. W innych grach zać 7970 pokazuje klase. Ogólnie kupujcie, co chcecie. Jeden shit co kupicie. I tak będzie ta sama wydajność +/-

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

CroopekPL - powiem to co mówię zawsze, w grach 5-7% straty, w OCL 300% przewagi :)

Czesio - z panelem kombinować nie będziemy, zresztą sam masz 7970 - obniż jakość i dawaj wynik :)

serafin1 - bo te karty to "jeden c*uj" ale niektórzy i tak będą się kłócić

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...