Skocz do zawartości

[Wyzwanie OC] HD 7970 vs. GTX 680


Recommended Posts

Ponieważ coraz więcej osób ma nowe grafiki postanowiłem zrobić małe zawody w OC. Liczy się końcowy wynik i % przyrost mocy. Aplikacje i zasady ustalimy między sobą jak ktoś ew. zgłosi chęć zabawy.

 

Aha, żadnych wojen fanbojów... Przy okazji będziemy mieli jak na dłoni porównanie obu kart.

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

Z Yacko mamy ten sam CPU (chyba), a jeszcze bodajże sevku chciał.

Ja mam 2500K, więc się zgadza. Niestety sztuka średnia mi się trafiła tego GTX680 - jedynie +160/+480 przechodzi 3DMarka2011 co daje coś w okolicy 1240MHz przy boost. Pewnie Twój 7970 hydro 1300 dobije na rdzeniu ? W każdym razie ~10600 w 3DMarku2011 przy I5@5300MHz. Dopóki nie wrzucę Accelero to pewnie więcej nie wyciągnę.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

1138 mhz masz na budziku ... przy turbo 1240 nie wyciągniesz więcej na guru3d też nie dali rady :P

To czy dali rade na guru3d jest najmniej ważne, mogli trafić gorszy jak i lepszy egzemplarz.Są i takie sztuki referentów, które przechodziły 3DMarka 2011 na +180/+500. Czesio, każda karta kręci się inaczej.

 

to dlaczego jej nie rozbudowali ? klocków zabrakło czy co :P

Koszty produkcji pewnie.

Link to post
Share on other sites

Ale nV załadowała na topową kartę sekcję z 560Ti ... co jest dość dziwnym rozwiązaniem.

Bardzo głupim rzekłbym nawet. Przy tej cenie myślę, że każdy by dołożył parę groszy do lepszej sekcji. Jakoś mam nieodparte wrażenie, że 680 to miła być pierwotnie GTX570, tyle, że AMD nie trzeba było gonić, więc można to sprzedawać jako wyższy model. Ale to tylko taka moja teoria spiskowa.

To jak, działamy coś z tymi benchami ? Przydałby się jeszcze ktoś z referentem 7970, ewentualnie bez bloku chociaż.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Ty masz WF3 o ile mnie pamięć nie myli? Prawda jest taka, że co by nie gadali 7970 lepiej się podkręca z uwagi na sekcję, a to że ktoś na LN2 z użyciem zmodyfikowanej sekcji osiągnął 1,9GHz, to fajnie ale nikt nie będzie lutował sekcji na co dzień.

Link to post
Share on other sites

Bo z sekcją zasilania jest troszkę jak z taktowaniem VRAM na karcie. Że do pewnego momentu jest wąskim gardłem, ale powyżej jakiegoś tam poziomu już nic nie daje. 7970 ma bardzo dobry VRM w standardzie i MSI by musiało chyba selekcjonować chipy by ich karty były jakoś tam wybitne.

 

Paradoksalnie w referencyjnej 7970 nie ma już co poprawiać (oprócz chłodzenia), nie bez kozery 3/4 konstrukcji "autorskich" to referent ze zmienionym coolerem....

 

Natomiast na pewno wadą jest pobór prądu na tle konkurenta. Po dużym OC jest ciężko.

Link to post
Share on other sites

gtxxor, może zaczniemy coś testować ? Proponuję ustawienie 2500K @ 5GHz i 2 warianty ustawień karty 1 - stock, 2 - oc do 1200MHz (w przypadku GTX w trybie boost). Ewentualnie jakiś procentowy wzrost, np + 10% OC.

Mam dostęp do 3DMarka2011, Heaven, Furmark, GTAIV, Crysis, ewentualnie demo Starcrafta II. Może masz jakieś inne propozycje ?

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...