Skocz do zawartości

ASUS Xonar DG vs Creative Audigy 2 ZS Gold vs Audigy 4 vs coś innego.


Recommended Posts

Co będzie najlepsze w tej cenie ( ~130zł ) do muzyki? Aktualnie używam integry Realtek® ALC889, która przy poprzedniej integrze z starego pc wypada strasznie blado ( tam było coś od C-media ). Głownie używam słuchawek , ale też głośników ( logitech x-530 ).

Link to post
Share on other sites

Mate_ ale jakie glowne zastosowanie ma ta dzwiekowka miec?

bardziej do gier czy bardziej do sluchania muzyki?

do gier proponuje x-fi xtreme gamer do muzyki xonara DS (powinienes znalesc okazje w okolicach 130zl)ja nie tak dawno za 180 kupilem xonara D1 i to juz byl by najlepszy wybor ale rzecz jasna troche za drogi :/

osobiscie podsumowujac polecam xonara ds-jest lepszy od dg warto doplacic te pare zl i miec sprawe z glowy ;)

PS-wdzie ze narazie na allegro ceny DS-ow skandalicznie wysokie ale cierpliwosci-ze 2tyg temu byly po 150zl urzywki :]

pozdrawiam mazi12435

Link to post
Share on other sites

Stanowczo muzyka, do gier to by i to co mam teraz może by starczyło. Ciekawi mnie jak wypada Creative Audigy 2 ZS w porównaniu z takim ASUS Xonar DG, z tego co wiem do tych starszych creative wychodzą zmodowane sterowniki, ma też AISO2 ( nie wyciszało by mi całej reszty jak jest teraz bo mam WASAPI/AISO4ALL i nawet na integrze lepiej gra ).

 

//Edit:

 

http://allegro.pl/soundblaster-audigy-2-pro-panel-zewnetrzny-komplet-i2270391173.html fajny ten panel ;o

Nie chce czekać, chciałbym już teraz coś kupić, później najwyżej sprzedam i kupie jakiś wyższy model niż DG. Ciekawi mnie czy te Audigy 2 ZS / Pro posiadają wzmacniacz słuchawkowy bo na tej integrze gra to cicho, 3x ciszej niż u kumpla z takimi samymi słuchawkami tyle, że on ma oddzielne ustrojstwo do wzmacniania dźwięku.

Link to post
Share on other sites

A ja miałem okazje słyszeć DS na X-530. Grało to badziewnie. W porównaniu do A2 ZS dźwięk był pozbawiony jaj - mało basu, dziwne stłumione średnie i soprany. Nie pomagała regulacja na wbudowanym panelu. DS zagra Ci podobnie jak integra tyle, że dźwięk będzie nieco czystszy i będzie więcej opcji konfiguracji.

 

Co do A2 ZS - na XP karta brzmi nieco lepiej (na oryginalnych sterach od Creative) w porównaniu do producenckich sterów na W7. Opcje te same - jest EQ, dodatki takie jak Surround itd. To wszystko śmiga. Nie ma problemów z czymkolwiek. A sam Audigy będzie na pewno kartą lepszą od tak reklamowaną przez użytkowników benchmarka. Pamiętajcie, że na tej karcie śmigano w wielu studiach nagraniowych i nikt nie narzekał.

 

Pisze jako posiadacz A2ZS w swoim kompie, jako były posiadacz X-530 i jako gość który słyszał zestaw DS + X-530 i mógł porównać co jak gra - te same pomieszczenie, te same głośniki i ten sam komputer (zmiana karty muzyczej). Co do wyższych modeli niż DS się nie wypowiem bo ich nie słyszałem. Ale na pewno nie będę reklamową za wszelką cenę Asusa bo to nisko budżetowy shit... Wyższe modele pewnie coś i potrafią tak samo jak Creative - kwestia gustu i wybrania potężnego dźwięku czy może "naturalności" w przypadku Xonara.

 

Coby mi zaraz ktoś nie wypomniał... Xonar był testowany na fabrycznym konfigu bez zmiany opamp'a. Można modyfikować ale po co?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na xpku wszystko gra lepiej z powodu hardwarowego przetwarzania dźwięku, vista i wyżej leci softwarowe, takie WASAPI podratowuję sytuacje, radoslaw999 powiedz mi jeszcze jak wygląda sytuacja z słuchawkami będą grać głośniej niż na integrze? ( u znajomego z wzmacniaczem z słuchawkowym grają ponad 3x głośniej, a nie che wydawać kolejnych 200zł na taki wzmacniacz )

Link to post
Share on other sites

logitech x-530

do nich na pewno żadnego xonara się nie opłaca sie kupować. A tym bardziej DS gdzie średnicy nie będzie.

jakie słuchawki ?

 

Zamiast tego DS czy Audigy lepiej jest kupić DACa zew. Z tym że podłączysz tylko głośniki w stereo czy słuchawki.

FiiO D5

Fiio D3

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

radoslaw999-piszesz ze xonar ds jest gorszy od audigy 2zs porownujac ich brzmienie na plastikowym zestawie 5.1? :o to jest chyba zart....

logitech x530/x540 jakoscia dzwieku na kolana niekladzie i to jest zaden wyznacznik do porownywania wyzej wymienionych kart.i wiem co pisze mialem x540 przez 5lat dzielnie mi sluzyly ale odkad zakupilem zestaw stereo (solo6c) za nic nie wrocil bym do tych logitechow.

ja mimo wszystko obstaje przy xonarze DS.

chyba zebys rozwazyl zakup DAC-a tak jak polecil adivxv5

Link to post
Share on other sites

radoslaw999-piszesz ze xonar ds jest gorszy od audigy 2zs porownujac ich brzmienie na plastikowym zestawie 5.1? :o to jest chyba zart.... logitech x530/x540 jakoscia dzwieku na kolana niekladzie i to jest zaden wyznacznik do porownywania wyzej wymienionych kart.i wiem co pisze mialem x540 przez 5lat dzielnie mi sluzyly ale odkad zakupilem zestaw stereo (solo6c) za nic nie wrocil bym do tych logitechow. ja mimo wszystko obstaje przy xonarze DS. chyba zebys rozwazyl zakup DAC-a tak jak polecil adivxv5

Porównuje do X-530 bo autor tematu również posiada te głośniki. A tak się składa, że słyszałem i to i to.

 

ja mimo wszystko obstaje przy xonarze DS.

A ja mimo wszystko przy Audigy - słyszałem brzmienie i tego i tego więc mogę się na ten temat wypowiedzieć :)

 

Co do pytania o głośność na słuchawkach to nie mam bladego pojęcia - bo nie wiem jaką masz integre i jakie słuchawki - głównie korzystam z Audigy na osobnym wzmaku stereo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do pytania o głośność na słuchawkach to nie mam bladego pojęcia - bo nie wiem jaką masz integre i jakie słuchawki - głównie korzystam z Audigy na osobnym wzmaku stereo.

Słuchawki: Pioneer SE-M290

Integra: Realtek® ALC889

 

Ostatnio ustawiłem słuchawki na tylnym wyjściu i teraz to gra głośniej, niż przy ustawieniu na głośnikach, ale jeszcze z 50% głośności by się przydało, bo niektóre nagrania są cichsze od innych. Znajomy ze słuchawkami o model wyższymi używa dodatkowego wzmacniacza i to gra z 3x głośniej niż bez.

 

Co do zakupu zdecydowałem się na Audigy 2 ZS SB0350 ( gold albo zwykłą ). Najwyżej sprzedam i kupie coś innego jak nie będzie mi odpowiadać.

Edytowane przez Mate_
Link to post
Share on other sites

Obecnie siedzę na głośnikach Modecom HF-40 i integrze Realtek ALC892. Czy do głośników tej klasy opłaca się kupować kartę dźwiękową, czy to zbędny wydatek?

 

Mogę wydać 150-200 PLNów. Poczytałem trochę i w tym przedziale cenowym polecane są głównie karty wymienione w tym temacie. No i czy przy ewentualnej wymianie, czy z żadną z nich nie będzie problemów pod Windowsem 7 x64?

Edytowane przez byku08
Link to post
Share on other sites

byku08 karte dzwiekowa zawsze oplaca sie kupowac :)

te glosniki nie sa zle. z reszta na nich swiat sie niekonczy moze w przyszlosci kupisz cos lepszego?albu sluchawki?wszystko przed Toba ;)

pytanie tylko czy bardziej potrzebujesz pod gry czy pod muzyke?

w tym przedziale cenowym proponuje xonara ds badz jak Ci sie poszczesci d1/dx (sam niedawno trafilem okazje za 200zl d1) mozesz tez rozgladnac sie za audigy2zs.

jakosc dzwieku w porownaniu do integry bedzie o niebo lepsza :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat. Czy Creative Audigy 2 ZS będzie dobrym wyborem do Logitechów Z-2300? Nie chcę wydawać dużej kasy na kartę, a używki tanio stoją na allegro.

Piter mam ZS Audigy i powiem że za********e to gra

zmieniasz tylko kilka ustawień które system sobie sam ustawia

i dźwięk na wysokim poziomie

Link to post
Share on other sites

Zamiast Audigy ZS to lepiej dołożyć do X-Fi XtremeMusic, która wygląda tak

 

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/sound_blaster_x-fi/xtrememusic/gora-m.jpg

 

Daje zdjęcie bo łatwo pomylić z słabszymi wersjami np Xtreme gammer czy jakieś inne gówna. Sam taką właśnie kupuję.

Link to post
Share on other sites

Zamiast Audigy ZS to lepiej dołożyć do X-Fi XtremeMusic, która wygląda tak

Akurat one graja na tym samym poziomie, żeby nie napisać, że prawie tak samo oprócz wsparcia eax4-5 i CMSS-3d nic lepszego je nie łączy. Odgrzane kotlety jak Blaster Recon 3d

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

OT

Miałem Audigy 1 i sprzedałem bo wiadomo potrzeba kasy :) ubzdurałem sobie, że lepiej gra HD Audio na mojej płycie... możliwe!

 

Dzisiaj dorwałem dosłownie za dwa piwka Audigy 2 ZS i zakochałem się w tej karcie. Kurde to ma dopiero brzmienie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...