Skocz do zawartości

Czy jest sens teraz kupowac radeona 6870?


Recommended Posts

Radeon 6870 wciąż jest opłacalną kartą graficzną. 7850 oferuje troche większą wydajność ale kosztuje 58 funtów więcej (prawie 290 zł). 7850 jest bardziej podatny na OC ( "praktycznie" dogania 7870 po OC) i pobiera mniej prądu pod obciążeniem.

Link to post
Share on other sites

po wyjściu keplerów ceny mogą spaść

No tak, a Keplery pojawią się w pełnej krasie już jutro z ustabilizowanymi cenami...

 

Po pierwsze, nV wstępnie zapowiedziała wprowadzenie reszty Keplerów na maj, ale masowo raczej tego nie zrobią i premiery rozłożą się w czasie. Do tego, tak jak w przypadku AMD - trzeba będzie czekać na ustabilizowanie cen i pojawienie się wersji niereferencyjnych. Przy dobrych wiatrach, myślę, że pod koniec czerwca będzie można kupić nowe niereferencyjne Keplery.

 

Czy warto więc czekać ? Jeśli ktoś ma już w miarę mocnego kompa, a chce wymienić kartę, to warto poczekać. Jeśli jednak ktoś nie ma ok 1000 zł na kartę, to wg mnie nie warto. W tym wypadku kupno HD6870 jest sensownym wyborem.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Obecny mid-range od AMD jest zdecydowanie za drogi w tej chwili, pozostaje albo 6870 albo czekanie na okrojonego keplera. Ale 132 funciaki to nie jest raczej mega okazja. Nie ma nic taniej na wyspach?

Ceny nie sa jakies rewelacyjne ostatnio, daja promocje na jakies okrojone karty , czyli mniejsza ilosc rdzeni zeby naciac naiwnych a tak poza tym dobre karty sa zawsze w cenie.

 

A przy jakiej rozdzielczości kolega będzie grał ? ;) Bo ja też mam zamiar kupic od gigabyte W3X/ Gry przy rozdz.. 1440x990 Wszystkie na max seting

 

Gram w full hd wiec karta musi byc w miare mocna. W zasadzie bardzo mocna. Mialem gts 450 ale sprzedalem. Nie mam teraz grafy tylko integre wiec nie wiem czy sie doczekam czekac na keplery do czerwca a znajac zycie ceny i tak pewnie nie spadna. Mysle ze bede musial sie zdecydowac teraz. A z reszta co czlowiek nie kupi to i tak nie bedzie do konca zadowolony.

Link to post
Share on other sites

HD6870 wpisuje się między wydajność HD5850, a HD5870. W zasadzie w swoim przedziale wydajnościowym nie ma żadnego konkurenta. Powyżej można znaleźć GTX560Ti / HD6950 czy nieco starszego GTX470...Cena niestety robi swoje.

GTX560Ti czy HD6950 pozwalają na spokojną grę w FullHD, gdzie HD6870 niestety już nie do końca...

 

Z HD6870 polecam:

http://allegro.pl/superpromocja-sapphire-radeon-hd-6870-1-gb-i2243522992.html

http://allegro.pl/msi-hd6850-cyclone-pe-oc-1gb-ddr5-860-4400mhz-6870-i2222482870.html

 

HD7850 jest natomiast wydajniejsza od GTX560Ti, HD6950. Z HD7850 najbardziej polecam:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7850-2gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express-full,31790.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Gram w full hd wiec karta musi byc w miare mocna. W zasadzie bardzo mocna. Mialem gts 450 ale sprzedalem. Nie mam teraz grafy tylko integre wiec nie wiem czy sie doczekam czekac na keplery do czerwca a znajac zycie ceny i tak pewnie nie spadna. Mysle ze bede musial sie zdecydowac teraz. A z reszta co czlowiek nie kupi to i tak nie bedzie do konca zadowolony.

 

A kolega tak idzie , ja mój monitor hd daje do x-kloca , a biore starego siemensa 19cali żeby brat mógł się cieszyć najnowszymi tytułami max seting :P

Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości zapytam, czemu? ;) ;P

Ciche chłodzenie - to jest to samo chłodzenie które użyto na np HD6950, a tam, spisywało się genialnie.

Do tego - i tym głównie się kierowałem, GB ma kiepską opinię jeśli chodzi o system gwarancyjny. Kręcą nosem, a na necie pełno informacji o tym jak wypięli się na serwisowanie ich płyt głównych czy kart graficznych.

Z Szafirami nie spotkałem się jeszcze z taką opinią...

Link to post
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi. Mysle ze mimo tego ze sapphire 2gb 7850 jest stosunkowo drogi wezme jednak jego. Skoro 6870 nie podola do konca full hd a gtx 560 ti jest niewiele tanszy od 7850 to zostaje przy 7850. Wydaje mi sie ze bede zadowolony. Niestety nie sa to karty na dzien dzisiejszy w bardzo przystepnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...