Skocz do zawartości

Laptop na wyjazdy [4000 -/+]


Recommended Posts

Jako, że stacjonarka jedna już złożona, co prawda miałem składać drugą, ale ostatecznie stwierdziłem, że nie chce mi się na razie i sprzedałem części. Teraz chciałbym jakiegoś lapka na wyjazdy, nie chcę netbooka, bo mam w tej chwili jakiegoś i nie pasuje mi taka mała klawiaturka %-). Osobiście chciałbym ultrabooka od intela, ewentualnie ultrathin'a od AMD i to głównie na nich chcę się skupić. Normalne lapki idą na drugi plan i będą ostatecznością. O samym "Ultra" wiem niewiele, poza tym, że się cenią ;). Sam myślałem o tym http://allegro.pl/ultrabook-toshiba-portege-z830-i5-128ssd-windows-i2233006319.html lub http://allegro.pl/ultrabook-samsung-530u4b-i5-8gb-hd7550-1-8kg-win-i2241518793.html .

Ogólnie nie chcę nic od Asusa i Acera bo nie lubię wyrobów tej firmy.

 

Zastosowanie, skype, internet trochę muzyki pewnie posłucham, ewentualnie jakieś filmy. Bedą lapka używał tylko w "terenie" no i jak wylatuje czasami do Holandii, Anglii czy Niemiec to też. 12 cali to minimum

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

No acer'a jeszcze przeboleję, o dellu nawet nie pisałem bo nie znalazłem żadnego ;). Po prostu przejechałem się na Acerze jeśli chodzi o lapki. Mi tam na bebechach jakiś niesamowitych nie zależy, lapek ma być w miarę lekki i trwały, niż mieć bajeranckie podzespoły bo od grania to mam stacjonarkę :P.

Link to post
Share on other sites

Coś niewiele osób się wypowiada ;). Co do HP to jakieś konkretne modele? Ja znalazłem coś takiego http://allegro.pl/hp-ultrabook-folio-13-i5-2467-4gb-128ssd-win-7pro-i2251353274.html pasowałby mi, ale tak patrzę to ma chyba mocniejszy procek, jak z żywotnością baterii w takim przypadku :P? Duża będzie odczuwalna różnica?

Link to post
Share on other sites

A w sumie nie pomyślałem o Macu, nigdy nie pracowałem na OSX więc nie wiem jakby to też wyglądało :D. Chociaż zainteresowałeś mnie teraz mam coś innego niż Ultrabooki na mojej ewentualnej liście zakupów. Sprzętu od apple co prawda trochę miałem, na przykład iphone'y 2,3gs i 4, osatniego mam do dzisiaj, kilka ipodów się przewinęło no i pierwszy ipad, ale ten wyzionął ducha :D.

Link to post
Share on other sites

Spoko tam, ten MSI zły nie jest, więc gdyby tylko nie ten szczegół, że to bardziej na Gaming nastawiony :D, więc pewnie i grzać się będzie bardziej :P. Chyba wezmę tego MacBook'a Pro, jeśli nie przypasuje mi OS X to sprzedam najwyżej, i kupię Toshibę albo HP, lub poczekam na Ultrathin'y. Macie plusy za pomoc, jeśli ktoś się nadal chce wypowiedzieć, lub coś doradzić, to jak najbardziej proszę pisać, bo zamawiać i tak będę dopiero po 20 kwietnia :D.

Link to post
Share on other sites

Więc jeżeli chcesz coś naprawdę chudego to pomyśl o np. Macbook Air (mały ekran i brak napędu). Osobiście mi nie przypadł do gustu ze względu na brak napędu, ale jak ma być chudy to jest idealny. Mój kuzyn ma macbooka pro 13". Kupił go rok temu i jest zadowolony, ale on ma apple w rodzinie od dawna. przeszły już 4 iphony, ipod touch i shuffle, teraz classic, ipad 2 i chce kupić 3. Często, gdy u niego jestem to korzystam z genialnego narzędzia - GarageBand. Świetny program do tworzenia muzyki. Poza tym komputery apple są świetnie wykonane i mają przeznaczenie specjalnie do multimedii. Poza tym fajnym rozwiązaniem jest touchpad z obsługą multitoucha, co przydaje się w przeglądaniu neta, przechodzenia między aplikacjami itp. Powiem tak: mimo iż nie jest to najszybszy laptop ze świetną kartą graficzną, ogromną ilością ramu, to go mogę polecić. PS. nigdy jeszcze nie był na gwarancji, ani na naprawie, nic się nie zepsuło.

 

+dodam jeszcze, że komputery z systemem mac są mniej narażone na wirusy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...