Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ty Zwolas faktycznie nie rozumiesz czy udajesz ?

 

Na stockowym napięciu poszedł na 4.5GHz Z napięciem 1.498 hulał na 5.2GHz. Maksymalne podawane napięcie dla tych procesorów podawane przez Intela to bodajże 1.55V więc sądzę że 5.3 może trochę więcej da radę. Ale na razie nie chce mi się w żyłowanie go bawić.

Skąd masz takie informacje możesz mi pokazać gdzie tyle oznajmia intel bo wydaje mi się że nie więcej jak 1.35V .

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

No i po co mnie obrażasz? Dowartościowałeś się? Posty sobie nabijasz?

 

Skąd masz takie informacje możesz mi pokazać gdzie tyle oznajmia intel bo wydaje mi się że nie więcej jak 1.35V

Co do Twojej wypowiedzi masz rację, wydaję Ci się. Pokaż gdzie intel oznajmia 1.35V.

 

http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/core/2nd-gen-core-desktop-vol-1-datasheet.html

 

Strona 80, jest napisane jak byk 1.52V.

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

No i po co mnie obrażasz? Dowartościowałeś się? Posty sobie nabijasz? Co do Twojej wypowiedzi masz rację, wydaję Ci się. Pokaż gdzie intel oznajmia 1.35V. http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/core/2nd-gen-core-desktop-vol-1-datasheet.html Strona 80, jest napisane jak byk 1.52V.

ok dzięki za info na temat V na i5 wszyscy bębnią że 1.35v a o te informacje ciężko choćby na stronie intela może szukać nie umie.

 

co do reszty nie ubliżam ci tylko masz problem z rozumowaniem.

Link to post
Share on other sites

co do reszty nie ubliżam ci tylko masz problem z rozumowaniem.

Dobra nie istotne, może faktycznie źle zrozumiałem o co chodzi Iwses`owi, sorry za zasianie fermentu.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie

Gdy w Biosie odblokowuje opcję CPU Ratio Setting, opcja wł/wył Turbo Boosta znika... Gdy CPU Ratio Settings jest na Disabled, opcja ta jednak widnieje i mogę to wyłączyć.

Pytanie: jak wyłączyć Turbo Boosta przy opcji CPU Ratio Setting na Enabled?

 

Druga sprawa:

Jak ustawiać napięcie dla procesora - Offsetem czy tą drugą opcją?

 

Płyta główna to Asrock P67 Pro3

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

 

Mój pierwszy post na tym forum :)

 

Widzę dyskusja wszędzie kwitnie na temat podkręcania Core i5.

Ja mam płytkę Asrock P67 Pro3 tylko procesora nie mam :)

Tzn. mam G530 ale mnożnik mi się nie chce zmienić :) Uparty jak osioł.

 

Za co odpowiada Corre Current Limit ??

Fabrycznie jest na 150.

 

Na moim celku wyłączyłem SpeedStep a on dalej mi pokazuje i idle 1,6Ghz - czego tak ??

Bios mam 2.00

 

Może ktoś rozjaśnić jak działa offset na 2.00 czy opłaca się na tym biosie go włączać, ewentualnie przy jakim podkręceniu i co oznaczają te wartości np. 0,040 plus/minus ?

Mając bios 2.00 nie widze napięć więc ja dam + 0,1V to względem jakiej wartości mi się podniesie o te 0,1V ?

A -0,1V to niby co ma oznaczać ? To chyba nie chodzi o to aby się obniżało napięcie.

 

Ile pójdzie ten 2500k na box chłodzeniu ? Niektórzy piszą że przy napięciu 1,5V procek może potem stracić stabilność, i jak pracował na 1,3V przy 4,5GHZ tak później może już nie być stabilny przy tym voltage ??

trochę się zmartwiłem bo chciałem mu podać 1,6V, w jednym poradniku pisze że można mu podać 1,6V na powietrzu na chwile. No ale na forum już tak nie piszą :)

Nie chciałbym zmieniać biosu na nieoryginalny bo ponoć gwarancji mi nie uznają jak płyta siądzie a będę miał ten bios.

 

Tak w ogóle nie wiem czy nie poczekać miesiąc i nie kupić Ivy, ma mniejszy pobór prądu więc może będzie się lepiej kręcił, do 6Ghz :) Ale biosu jeszcze nie ma do Ivy na P67 Pro3.

Edytowane przez piotrek8888
Link to post
Share on other sites

No ale tam nie pisze konkretnie co to jest: Corre Current Limit

To jest może max moc (W) czyli procek jeśli będzie miał większe zapotrzebowanie niż 150W to będzie znijał taktowanie ??

 

Zaciekawiło mnie jeszcze.

oto cytat:

"Dla platformy LGA1155 na tę chwilę zalecane jest nieprzekraczanie napięć rzędu 1,65V dla pamięci RAM, powyżej istnieje zagrożenie uszkodzenia procesora."

 

Co ma pamięć do procesora ??

Moje pamięci mają standardowo podane 1,65V

1600Mhz cl8, podbijałem tą wartość do granic możliwości, nie pamiętam ile tam było 1,80V ?

A to dlatego że podkręciłem ją na 2133Mhz Cl 9-10-9-27 i przy 1,65V chodziła ok, ale przy próbie zbicia czasów do 9-9-9-24 komp nie wstawał, chyba udało mi się uzyskać 9-10-9-26, a przy tych niższych podbijałem to napięcie i nic, dalej nie wstawał.

3razy się włączał i wyłączał, i resetował się autoamtycznie bios do fabrycznych ustawień. Teraz w poradniku zobaczyłem że:

"VCCIO (IO) Voltage - jest to odpowiednik VTT z poprzednich platform Intela. Wartość startowa - 1,05V, może mieć wpływ na stabilność procesora, pomaga ustabilizować pamięci. Rozsądne wartości - ~1,1V, maksymalne - 1,15V."

Może to musiałbym podbić żeby mi wstał na 2133Mhz CL9-9-9-24 bo niżej to już chyba nie ma szans :) MAX BCLK z jakim uruchomi mi się komputer to tylko 104 :( Czego tak nisko ?

 

Nie wiedziałem o tym :)

 

Interesuje mnie jednak ten wpis:

"Dla platformy LGA1155 na tę chwilę zalecane jest nieprzekraczanie napięć rzędu 1,65V dla pamięci RAM, powyżej istnieje zagrożenie uszkodzenia procesora."

 

Jak to z tym jest? To moje 1,80V nie miało tylko wpływu na pamięć, tylko też na procek ??

Edytowane przez piotrek8888
Link to post
Share on other sites

Interesuje mnie jednak ten wpis: "Dla platformy LGA1155 na tę chwilę zalecane jest nieprzekraczanie napięć rzędu 1,65V dla pamięci RAM, powyżej istnieje zagrożenie uszkodzenia procesora."

Kontroler pamięci w SB znajduje się w procesorze, stąd taki opis.

Link to post
Share on other sites

Chodzą mi po głowie takie przemyślenia.

Gdzieś wyczytałem że za niskie napięcie tzn. tak na granicy stabilności też nie jest dobre za równo dla procesora jak i pamięci ram.

Tak w ogóle jakie jest napięcie na default przy 100% użycia, dla 2500K przy 3,3GHz i przy turbo ?

Mój celeron g530 ma 0,95V w idle i 1,2V w stresie.

Więc jeśli 2500 miał by podobnie to 1,2@1,35V to wydaje się niewiele.

1,52V niby dopuszczalne, być może podając 1,52V przy 4,5Ghz nic się specjalnego nie podzieje, jednak to napięcie przy taktowaniu ponad 5Ghz może powodować w zależności od sztuki jej mniejsze lub większe uszkodzenie czy tam zdegradowanie jak kto woli :)

 

Ciekawe czy prockowi by szkodziło, gdyby pracował cały czas na załóżmy 1,35V - tutaj by potrzeba wróżki.

Interesujące może być pobór prądu, ile W pobiera w idle przy 0,95V a ile przy 1,35V

Potrzeba by jakieś urządzenie do mierzenia prądu oczywiście cały zestaw, może uda mi się to sprawdzić jak kupię procek.

 

Jednak między 0,95 a 1,35 to już różnica znaczna, więc najlepszym rozwiązaniem wydaje się offset.

 

Odnośnie jeszcze moich pamięci. Tak nie na temat troszkę, ale jak już wcześniej o nich wspomniałem do dokończę :)

Prze chwilą bawiłem się z napięciami, niby pisze na nich 1,65V, nie wiem ile mi daje na auto bo w biosie nie pokazuje, ale puściłem przed chwilą je na sztywno, dałem 1,35V przy 1600Mhz CL8 i komputer się włączył, włączyłem grę chodzi, myślałem że nie działają w biosie te ustawienia napięcia, więc dałem 1,35V przy 1866Mhz CL8 i zastałą noc, reset biosu i dajem 1,40V nadal zero odzewu, 1,47V - sukces.

Windows wstał, w AIDA puściłem odczyt/zapis nic się nie działo. No ale jak to możliwe że pamięci które mają pracować na 1,65V przy 1600 cl8, działają na 1,5V przy 1866 cl8 ?? Teraz mam 1600 cl8 i nie wiem jakie to napięcie dać 1,3V 1,5V 1,65V AUTO

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że trafiłem na dobrą sztukę procesora ale mam pewien dylemat. Mianowicie, jeśli napięcie reguluję funkcją offset to jestem w stanie pięknie pracować na 1,25V przy taktowaniu 4,5GHza. Przy tym ustawieniu proc przechodzi wszelkie testy (bez problemu katowałem go godzinę OCCT) a temperatury są dość przyjemne (około 58-59 stopni na najcieplejszym rdzeniu). Problem zaczyna się gdy system jest w idle i procek robi sobie downclock do 1,6. Wtedy napięcie spada do 0,9V i sypią się BSODy. Przy ustawieniu offsetu żeby w stresie proc działał na 1,30V idle zbija go tylko do 0,95. A przy tym ustawieniu nie ma najmniejszych problemów ze stabilnością w idle. Myślicie że ta funkcja oszczędzania energii jest warta zostawienia w spokoju?

Link to post
Share on other sites

To są właśnie uroki offsetu. Jeżeli zdecydujesz się już na te 1.3V to podbij takty jeszcze tak z 200 - 300 MHz, coby się napięcie nie marnowało :P. Moim zdaniem nie warto katować proca cały czas napięciem potrzebnym do pracy w stresie, bo tak naprawdę ile pracujesz z rdzeniami na 100% oprócz testów? Nawet gry niespecjalnie wykorzystują na 100% procesor, a wtedy napięcie masz niższe niż te 1.3V.

 

Sztuka faktycznie niezła, ja na 4.5GHz muszę mieć 1.314V, czyli dość przeciętnie.

Link to post
Share on other sites

Ale nie ma się czym załamywać. Popatrz no to z innej strony. Jak podkręcisz do 5GHz to w IDLE będzie już z pewnością dobrze, a w stresie będziesz miał napięcie, o którym inni (w tym ja :P) będą mogli pomarzyć. Chociaż co procesor to inne napięcie. W sumie jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział.

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

Tu masz http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0%2C8 jak podkręcić procesor i do jakich wartości podbijać napięcia by nie zdegradować cpu za jakiś tam czas a u Szymona jest to pewne :)

Te poradniki nic nie daja. Kompletne dno. Szkoda, ze Intel nie ma tego co AMD z AMD Overdrive (15 sekund i mam podkreconego proca).

Poradnik ma jak najlepiej pomoc komus kto np. pierwszy raz bawi sie w OC, a ten poradnik ssie i lepiej z niego nie korzystac, bo mozna kompa spalic.

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Te poradniki nic nie daja. Kompletne dno. Szkoda, ze Intel nie ma tego co AMD z AMD Overdrive (15 sekund i mam podkreconego proca). Poradnik ma jak najlepiej pomoc komus kto np. pierwszy raz bawi sie w OC, a ten poradnik ssie i lepiej z niego nie korzystac, bo mozna kompa spalic.

Jak jesteś mądrzejszy to napisz ten poradnik a nie krytykuj czyjeś wypociny,pamiętaj dla nowicjusza nie obędzie się bez metod prób i błedów szczególnie w uzyskaniu na swojej płycie min.napięcia ale podstawy warto znać i choć ten poradnik nie jest może kompletny to jakieś te podstawy są a wartości podane bezpieczne.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...