Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

-tam gdzie jest offset -90 ustaw na -60 i sprawdz jak nie będzie stabilny to zwiększ napięcie pamięci PCH VOLTAGE i VTT VOLTAGE o jedno oczko.

 

No właśnie, i co? i da się. Niektóre 2500K latają na standardowym napięciu do 4.5GHz. Heh nie wiem po co w ogóle sprzedają 2500 skoro one mają taki potencjał w OC...

no ładnie to macie fajne sztuki ale ponad 4.5ghz nie warto jechać bo są to mocne procesory nawet dają rade spokojnie 4ghz przy dwóch kartach,no ale 5 ładnie już wygląda ;)

 

A jak ustawiliście biosy z ciekawości ?

Edytowane przez lwses
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

-tam gdzie jest offset -90 ustaw na -60 i sprawdz jak nie będzie stabilny to zwiększ napięcie pamięci PCH VOLTAGE i VTT VOLTAGE o jedno oczko.

Jeżeli nie ma UEFI 2.00b to z LLC nici , po co podnosić PCH V jak nie ma to żadnego znaczenia dla OC. VTT - też bez sensu. Laptopnik jakie masz napięcie pod obciążeniem na tych nastawach?

Link to post
Share on other sites

Dla mnie osobiście warto kręcić nawet i do 5.5GHz jakby to było możliwe. 4GHz to nic. Ja używam procesora do montażu filmów i każdy dodatkowy MHz przekłada się na szybsze rendery a więc większy komfort

 

Do gier nawet go nie podkręcam i lata na stockowych 3.3GHz.

Link to post
Share on other sites

Offset dajesz mniejszy, jak masz teraz -0.060 daj -0.065 etc. aż do utraty stabilności. Niestety w IDLE też się zmienia VCORE i nieraz jak ustawiłem za mały offset to waliło mi BSOD na pulpicie, gdzie pod obciążeniem był w pełni stabilny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie ma UEFI 2.00b to z LLC nici , po co podnosić PCH V jak nie ma to żadnego znaczenia dla OC. VTT - też bez sensu. Laptopnik jakie masz napięcie pod obciążeniem na tych nastawach?

PCH nie ma znaczenia do OC procesora ale gdy dasz zbyt niskie napięcie to ci zamrozi wszystkie ustawienia w UEFI natomiast VTT stabilizuje procesor wraz z pamięciami dasz za nisko to nie wstanie a LLC właczasz gdy chcesz kręcić powyżej 4ghz nic nie jest bezsensu.

Link to post
Share on other sites

PCH nie ma znaczenia do OC procesora ale gdy dasz zbyt niskie napięcie to ci zamrozi wszystkie ustawienia w UEFI

PCH VOLTAGE przecież to napięcie mostka południowego, a jak wiadomo on odpowiada za USB i inne pierdoły, więc nie widzę powodu do podnoszenia na nim napięcia, chyba na żadnej platformie się tego nie robiło.

 

natomiast VTT stabilizuje procesor wraz z pamięciami dasz za nisko to nie wstanie

VTT pomoże Ci ustabilizować Pamięci, ale pod warunkiem, że je kręcisz, a jak wiadomo na SB podkręcanie pamięci jakoś specjalnie nie jest konieczne.

 

a LLC właczasz gdy chcesz kręcić powyżej 4ghz nic nie jest bezsensu.

LLC jest włączone zawsze, nawet jak procesor nie jest podkręcony - nie można go wyłączyć, a powyżej 4GHz włącza sie INTERNAL PLL OVERVOLTAGE.

 

Zależy na jaką sztukę trafisz.

Nie napisałem, że będzie działać na 100%, a że może spróbować, oczywiście wszystko zależy od sztuki.

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

PCH VOLTAGE przecież to napięcie mostka południowego, a jak wiadomo on odpowiada za USB i inne pierdoły, więc nie widzę powodu do podnoszenia na nim napięcia, chyba na żadnej platformie się tego nie robiło. VTT pomoże Ci ustabilizować Pamięci, ale pod warunkiem, że je kręcisz, a jak wiadomo na SB podkręcanie pamięci jakoś specjalnie nie jest konieczne. LLC jest włączone zawsze, nawet jak procesor nie jest podkręcony - nie można go wyłączyć, a powyżej 4GHz włącza sie INTERNAL PLL OVERVOLTAGE. Nie napisałem, że będzie działać na 100%, a że może spróbować, oczywiście wszystko zależy od sztuki.

PCH Voltage podałem najniższe ze swojej płyty on ma inną nie karzę tym kręcić

 

VTT już nie chodzi o krecenie pamięci bo nie ma to znaczenia na SB ok ale do stabilności również procesora daj niższe napięcie to się przekonasz.

 

z LLC pomyłka miałem na myśli INTERNAL PLL OVERVOLTAGE tak włacza się powyżej 4ghz lub 4,5ghz PLL ogólnie jest potrzebny do extremalnego kręcenia.

 

CLL Brak zmiany tego ustawienia sprawia, że podczas obciążenia procesora może on zbijać taktowanie do niższych wartości, próbując dostosować się do standardowych limitów ciepła.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

No ok. Zgadzam się z Tobą. Ale idąc tym tokiem to wszystkie napięcia mają znaczenie dla stabilności procesora, bo które byś nie ustawił za niskie to komp stanie się niestabilny. Odnośnie VTT i PCH powiedz mi po co w ogóle je ruszać? (i w górę i w dół) bo przecież nie dla oszczędności energii. A przy OC im więcej niepotrzebnych napięć zmienisz tym większy masz zgryz przy niestabilności.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz ci przypomne że podane wartości zostały z mojej płyty na jego płycie mógł by system nie wstać lub zwiesić się w UEFI przy tych napięciach , VTT i PCH - jak już ci o to chodzi to nie ma potrzeby kręcenia - każdy ustawia sobie co chce i jak chce o ile uzyska stabilność.Ja miałem możliwość na dwóch ostatnich zmniejszyć napięcia vs stock więc to zrobiłem i nie widzę problemu :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

A ja mam zmniejszony V offset dałem -0,80 :D na Stock

 

Jakie macie sztuki http://img854.imageshack.us/img854/4743/dsc03990v.jpg

 

Ciekawe co to znaczy te 0017 koło kodu kreskowego bo seria to jest L148C424 jak ja kręciłem to 5 Ghz miałem przy 1,450v dużo trochę inni mogą mieć na 1,350v te 5Ghz

Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

No oczywiście, że każdy robi jak chce, tylko niepotrzebnie mówiłeś autorowi, aby zwiększył te napięcia przy braku stabilności, bo to tak naprawdę nic mu nie da.

Z całym szacunkiem ale ty człowieku nie myślisz nad tym co się mówi do ciebie/pisze :/

 

Jeszcze raz ci przypomne że podane wartości zostały z mojej płyty na jego płycie mógł by system nie wstać lub zwiesić się w UEFI przy tych napięciach , VTT i PCH - jak już ci o to chodzi to nie ma potrzeby kręcenia - każdy ustawia sobie co chce i jak chce o ile uzyska stabilność.Ja miałem możliwość na dwóch ostatnich zmniejszyć napięcia vs stock więc to zrobiłem i nie widzę problemu :zamykamy:

Dla tego kazałem mu zwiększyć ,teraz rozumiesz :!:

więcej nie komentuj tylko myśl :mlotek: nad tym co czytasz :peace:

 

A ja mam zmniejszony V offset dałem -0,80 :D na Stock Jakie macie sztuki http://img854.imageshack.us/img854/4743/dsc03990v.jpg Ciekawe co to znaczy te 0017 koło kodu kreskowego bo seria to jest L148C424 jak ja kręciłem to 5 Ghz miałem przy 1,450v dużo trochę inni mogą mieć na 1,350v te 5Ghz

Właśnie przy 1.35v 5ghz to są najlepsze sztuki (selekty) reszta już rewelek nie ma kosztem i tak dość wysokich napięć ale jest dobrze, u mnie 4.8 trochę ponad 1.4v na 5ghz nie bawiłem się bo wystarczy z temp. w normie 4.6-4.7ghz. Należy pamiętać że mają ludzie jeszcze gorsze sztuki które do 4.5 nie podkręcą :->

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Z całym szacunkiem ale ty człowieku nie myślisz nad tym co się mówi do ciebie/pisze

 

Nie nie, to Ty nie czytasz co się do Ciebie pisze. Twoja wypowiedź:

 

-tam gdzie jest offset -90 ustaw na -60 i sprawdz jak nie będzie stabilny to zwiększ napięcie pamięci PCH VOLTAGE i VTT VOLTAGE o jedno oczko.

 

Ja cały czas pije do tej wypowiedzi, która de facto wprowadza w błąd. A jakie Ty masz ustawienia UEFI, to mnie to kompletnie nie obchodzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...