Skocz do zawartości

Jakie podzespoly wybrac?


Recommended Posts

Witam. Jestem w trakcie sprzedawania swojego starego komputera i zaczalem rozgladac sie za nowym zestawem. Duzo czytalem testow i opinii jednak dalej nie wiem jaki sprzet wybrac.

 

Komputer glownie bede konfigurowal pod mocna wydajnosc w grach.

 

Do przeznaczenia na zestaw bede mial okolo 2000.

 

Czy moglibyscie mi powiedziec jakie czesci bylyby najlepsze zeby zamknac sie w takim przedziale (karta ok 700, ram 200-300, procek 500 plyta gl 500 + ew ok 300 na obudowe?)

 

Moj dotychczasowy zestaw skladal sie z:

CPU: Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz

karta graficzna: ATI Radeon X1000 1650 Pro

dyski twarde: Seagate Barracuda 7200.10 300 GB

płyta główna: chipset Intel 945 (gigabyte GA-945P-S3)

pamięć RAM: DDR-2 800 (geil 2x512)

 

No i najnowsze gry juz tak nie chodza ladnie. A zalamanie przyszlo gdy zrobilem 3dmarka06 - 2063 (raczej chyba kiepsko?)

 

Co waszym zdaniem byloby najlepszym zakupem?

Link to post
Share on other sites

Załamanie to chyba najbardziej miałeś przez kartę graficzną :) Nie wiem po co od razu cały sprzęt zmieniać pł. gł byś mógł zostawić spokojnie, procek Core 2 Quad na tym pójdzie bez problemu (najrozsądniejszy wybór to chyba Q6600 - ok.530zł) pamięci zmienić na 2 kości Patriot 2GB 800Mhz (chyba że aktualna płyta pociągnie więcej to maksymalnie ile da rade - a koszt 2x2gb-800mhz to 230zł) do Tego grafikę polecam jak już 700zł przeznaczasz na nią to Radeona HD 4870 (około 720-740zł w zależności od firmy - przeglądając testy tutaj na stronie i nie tylko ten potworek ma zbliżone wyniki do prawie 2x droższego GeForce'a 280GTX) i zasilacz polecam minimum 500W markowej firmy np. Chiftec.

 

Tak jak już nadmieniłem tak niski wynik w 3D marku to najprawdopodobniej wina karty graficznej ;) Osobiście niewymieniałbym wszystkiego w kompie na Twoim miejscu płyte gł bym zostawił pamięci ewentualnie dorzucił lub sprzedał aktualne a kupił 2x2GB procek hmm wypadałoby jednak przejść na właśnie tego Core 2 Quad (ten sam slot czyli płyta powinna bez problemów obsłużyć) no i grafę zmienił :) Nie wiem jak sprawa się ma co do zasilacza ale jak już minimum 500W markowe ;) nie jakis Aton czy Modecom czy też inne badziewie :).

 

A jak już chcesz wymienić wszystko w komputerze to tak wstępnym zestawikiem myślę że taki byłby idealny:

 

CPU: Core 2 Quad Q6600 2,66GHz (530zł)

Grafika: Sapphire Radeon HD 4870(750/3600) bądź też Palit HD 4870 Sonic (750/3800) (odpowiednio 740zł i 720zł)

Dysk Twardy: rozumiem że pozostaje ten co jest :)

Płyta Gł: Gigabyte EP45-DS3R (340zł)

Pamięci: Patriot Dual 2x2 GB 1066MHz DDR2 Viper (310zł) [płyta obsługuje do 1333MHz - można poszukać ale cena pewnie będzie sporo wyższa :)]

 

w sumie już wychodzi 1900zł

Ceny na dzień 30.09.08r. ze sklepu PC Projekt

 

Wiem że chcesz jeszcze obudowę ale nie bardzo się z tym zmieścisz chyba że 100zł dopłacisz i kupisz sam zasilacz co będzie dobrym rozwiązaniem: 500W Chiftec kosztuje 200zł w tym samym sklepie na którym się wzorowałem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Najlepszym zakupem byłoby:

 

tylko karta graficzna (polecam 4850 512MB)+ wymiana ramu na 2GB, jeśli używasz xp albo na 4GB jesli vistę + małe OC procka, pewnie pójdzie na tej płycie na 2.6-2.8 GHz.

 

Nie ma sensu ładować tyle kasy na nowego kompa bo na tym też sobie pograsz po małej modernizacji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...