Skocz do zawartości

komputer się nie włącza a prawie wszystko wymieniłem


Recommended Posts

Witam,problem polega na tym ,ze komputer sie nie wlacza albo wlacza sie co 20-30 raz.Przy starcie nie slychac "pii"i nie zapala sie nic na klawiaturze,monitor wyswietla brak sygnalu.Za kazdym razem uruchamiaja sie wentylatory chlodzace procesor i karte graficzna.Mam troche sprzetu w domu wiec wymienialem juz pamiec,zasilacz(oba po 550W) karte graficzna,plyte glowna,dyski twarde i efekt ten sam komputer wlaczy sie za ktoryms razem a potem po wylaczeniu juz nie wystartuje ponownie ciemny ekran,cisza dysk dziala -system nie startuje.Jeszcze nie wymienialem procesora(Intel 8400) bo nie posiadam drugiego.Ustawienia w biosie domyslne i zawsze tak jak napisalem zarowno na P5K-E jak i na Rampage Formula.Prosze o pomoc bo juz nic mi nie przychodzi do glowy.Rozumialbym ze problem jest na jednej plytce ale na dwoch to samo?Prawie wszystko wymienilem,wiec?

Link to post
Share on other sites

dodam jeszcze ze komputer nie reaguje na przycisk reset i wlacz/wylacz a najczesciej sie wlacza kiedy po wlaczeniu szybko wylacze i wlacze zasilacz-wtedy najczesciej zaskakuje.zasilacz tez wymienialem i objawy ciagle te same.Prosze o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ja tez mialem podobny problem na moich Chieftecu (CFT-500A-12S) 500W. Pod koniec swego dlugiego (2,5 roku) zycia mialem tak ze na przelaczniku od zasilacza pare razy musialem pstrykac zeby komp zalapal i sie wlaczyl. Pozniej padl wiatrak i diody termiczne reagowaly to sie wylaczal po jakims czasie komp. Oczywiscie inny zasilacz pomogl naprawic sytuacje, ale w twoim wypadku to jest bardzo dziwne. Obstawialbym bardziej cos z pradem dochodzacym do zasilaczy, przy wymianie zasilacza zmieniles tez kabel doprowadzajacy prad? sprobuj listwe zmienic, bo moze tam jakis bezpiecznik jest wywalony. Niestety na takim kacu nic madrzejszego teraz nie wymysle

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...