Skocz do zawartości

Zmiana wyświetlania średniej oceny.


Jaką chciałbyś precyzję wyświetlania średnich ocen?  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką chciałbyś precyzję wyświetlania średnich ocen?

    • bez miejsc po przecinku
      0
    • z jednym miejscem po przecinku
      5
    • z dwoma miejscami po przecinku
      26
    • z trzema miejscami po przecinku
      4


Recommended Posts

W zestawieniu najlepszych recek oraz w samych recenzjach jest widoczna ocena z precyzją do 1 miejsca po przecinku, czyli np.

 

- recka ma faktyczną średnią 4.643 - wyświetli się 4.6

- recka ma faktyczną średnią 4.554 - wyświetli się 4.6

 

Ale jak widać 1. recka jest sporo lepsza, mimo iż jest wyświetlana ta sama wartość.

 

Imo lepiej będzie ustawić prezycjędo dwóch miejsc po przecinku, czyli:

 

- recka ma faktyczną średnią 4.647 - wyświetli się 4.65

- recka ma faktyczną średnią 4.554 - wyświetli się 4.55

 

Co wy na to?

Link to post
Share on other sites

A mnie bardziej martwi że do dzisiaj nie został rozwiązany problem jawności wystawiania ocen :) można i trzy cyfry po przecinku a plaga jedynek będzie nadal :)

Sam nic nie pisze ale widzę jak dobre teksty są spuszczane do kibla bo ocena jest anonimowa, to normalnie wnerwia.

 

Może tzw. góra coś w końcu z tym zrobi, co :P

Link to post
Share on other sites

A podepnę się jeszcze pod temat: często mam na przykład dylemat, gdy recka jest za dobra na 4, ale za słaba na 5. Może by tak wprowadzić oceny połówkowe? Nie powinno być z tym problemu, po prostu skrypt do bazy nie będzie wysyłać powiedzmy 4 ale 4.5 :P

 

Co wy na to?

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

A podepnę się jeszcze pod temat: często mam na przykład dylemat, gdy recka jest za dobra na 4, ale za słaba na 5. Może by tak wprowadzić oceny połówkowe? Nie powinno być z tym problemu, po prostu skrypt do bazy nie będzie wysyłać powiedzmy 4 ale 4.5 ;)

 

Co wy na to?

No to już lepsze jak w KT - od 1 do 10 :P
Link to post
Share on other sites

A podepnę się jeszcze pod temat: często mam na przykład dylemat, gdy recka jest za dobra na 4, ale za słaba na 5. Może by tak wprowadzić oceny połówkowe? Nie powinno być z tym problemu, po prostu skrypt do bazy nie będzie wysyłać powiedzmy 4 ale 4.5 ;)

 

Co wy na to?

No to już lepsze jak w KT - od 1 do 10 :P

 

Lepsze od 1 do 10, z 2 po przecinku :P ale wtedy plaga jedynek, coś mi się widzi byłaby nieco bardziej widoczna :D

Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam czy gdzieś jest specjalny topic więc napiszę to tu:

 

NIECH REDAKCJA ZABLOKUJE MOŻLIWOŚĆ WYSTAWIANIA JEDYNEK BEZ PODANIA PRZYCZYNY W KOMENTARZU!

 

moja recka jakieś 30 minut temu miała średnią ocen 4.7 z 31 głosów a teraz ma 4.5 z 33 :o przy takiej liczbie głosów to musiały być dwie jedynki bo średniej nie tak łatwo zbić w dół :):) żadnego komentarza, tylko oceny 1.

Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam czy gdzieś jest specjalny topic więc napiszę to tu:

 

NIECH REDAKCJA ZABLOKUJE MOŻLIWOŚĆ WYSTAWIANIA JEDYNEK BEZ PODANIA PRZYCZYNY W KOMENTARZU!

 

moja recka jakieś 30 minut temu miała średnią ocen 4.7 z 31 głosów a teraz ma 4.5 z 33 :) przy takiej liczbie głosów to musiały być dwie jedynki bo średniej nie tak łatwo zbić w dół :):( żadnego komentarza, tylko oceny 1.

Nie ma na to na radzie żadnej dobrej rady, mi też spadło ratio, każdemu spada - Internet to miejsce anonimowe, więc...

 

Co do tematu: Dwie liczby po przecinku, a gdyby jeszcze można było sprawdzić jakie oceny dostał autor to byłoby super (bardziej restrykcyjna wersja to, że widać kto jaką ocenę wystawił).

Link to post
Share on other sites

Co do tematu: Dwie liczby po przecinku, a gdyby jeszcze można było sprawdzić jakie oceny dostał autor to byłoby super (bardziej restrykcyjna wersja to, że widać kto jaką ocenę wystawił).

Z jednej strony ciekawy pomysł, z drugiej mogłoby zrodzić "spiralę nienawiści i przemocy" na zasadzie "drań dał mi "tylko" 4, to też mu dam" :)

Link to post
Share on other sites

mogłoby zrodzić "spiralę nienawiści i przemocy" na zasadzie "drań dał mi "tylko" 4, to też mu dam" :]

Tylko z reguły te "dranie" co dają 1 nie piszą żadnych recek i nie ujawniają się. A spirala nienawiści i przemocy to zależy od charakterów, jedni są mściwi inni nie.

 

Co do precyzji wyświetlania ocen, jest mi to obojętne czy jest jedno miejsce, czy dwa, czy więcej.

Bardziej zależy mi na tym, żeby nie można było wystawić oceny bez napisania komentarza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...