Skocz do zawartości

prosty, głównie do pisania, help


Recommended Posts

witam,

nie orientuję się w ogóle w palmtop'ach/mini notebook'ach, chcę kupić coś prostego, nienajdroższego. bo zależy mi abym mogła dużo notować, i aby te pliki były łatwe do przerzucenia na komputer. Klawiatura o rozkładzie podobnym do komputerowej. Szukam ciągle informacji w internecie, ale tyle jest tego sprzętu, że sama bez porad raczej nie podołam.

Prosze o pomoc, o rade, jeśli zależy mi głównie na sprawnym pisaniu - może istnieje coś takiego jak 'notes elektroniczny'?

Link to post
Share on other sites

wolałabym, żeby sprzęt ten był dość mały, mini notebook 9 cali byłby za duży, max 7 cali, zależy mi na klawiaturze takiej o rozkładzie jak w komputerze. Będzie mi służył do tworzenia notatek zarówno poza domem jak i w domu, nie wiem jak określa się czas pracy na baterii, ale 3h w miare zadowoliłby mnie :(. GSM niekonieczne. Biorąc pod uwagę fakt, że nie zależy mi na wielu funkcjach, więc najwłaściwszy byłby nieskompikowany sprzęt, do 400 zł. Tylko czy coś takiego istnieje? Chcę na tym tylko pisać, taki elektroniczny zeszyt, żeby bez problemu pliki te dało się przerzucić na kompa i ew. skonwertowac.

Link to post
Share on other sites

wolałabym, żeby sprzęt ten był dość mały, mini notebook 9 cali byłby za duży, max 7 cali, zależy mi na klawiaturze takiej o rozkładzie jak w komputerze. Będzie mi służył do tworzenia notatek zarówno poza domem jak i w domu, nie wiem jak określa się czas pracy na baterii, ale 3h w miare zadowoliłby mnie :(. GSM niekonieczne. Biorąc pod uwagę fakt, że nie zależy mi na wielu funkcjach, więc najwłaściwszy byłby nieskompikowany sprzęt, do 400 zł. Tylko czy coś takiego istnieje? Chcę na tym tylko pisać, taki elektroniczny zeszyt, żeby bez problemu pliki te dało się przerzucić na kompa i ew. skonwertowac.

Za 400 zł to nie bardzo, chyba ze jakies uzywane... Poniżej 800 zł (na allegro nawet około 600zł) kupisz netbooki 7-calowe: Asus Eee PC 701 i Aristo Pico 740, ktore sprawdza sie jako maszyny do pisania, aczkolwiek pisanie na nich dłuzszych tekstow moze byc męczące. Poza tym to zwykłe notebooki, tyle ze bardzo małe, nie bedzie wiec problemow ze wspolpraca z PC.

W jakies inne wynalazki nie warto sie pakowac moim zdaniem, kup małego netbooka, nowego lub używkę, w zaleznosci od mozliwosci finansowych.

Link to post
Share on other sites

rzeczywiście gdybym chciała mini laptopa to przeznaczyłabym więcej pieniędzy. zależało mi, żeby nie była to zminiaturyzowana wersja notebooka, bo kiedy sprzęt ma za dużo funkcji, mój nadpobudliwy mózg nie potrafi skupić się na konkretnej pracy - niestety. Chciałam, żeby było to tylko pisadło do wyżywania się artystycznego, żeby równocześnie mobilizowało mnie do tworzenia. Ale jak się zaczęłam wcześniej domyślać potrzebuje czegoś co [już?] nie istnieje. Poczekam jeszcze, może ktoś podrzuci jakiś pomysł, a jeśli nie to zostanie mi zainwestować w Eee Pc - w sumie wygląda na niezły sprzęt, a co do długości pisania, to troche zamierzam pisac, ale powieści raczej nie :(.

i mam jeszcze pytanie, różne SMARTPHONy posiadają klawiatury qwery, czy istnieją takie modele, które tworzą pliki tekstowe, które można przerzucić na komputer? Jeśli tak to które?

Link to post
Share on other sites

Każdy PDA czy Smartfon z systemem Windows Mobile dogada się bez problemu z komputerem. W tym systemie jest Notatnik, jest Word Mobile - można pisać do woli. Wygodną (jak na PDA) klawiaturkę ma Toshiba G910, ale jest droga. W miarę dobrze można też pisać na Toshibie G900, która kosztuje okolo 800 zł. Tylko że to ekraniki 3-calowe, a Tobie chodziło o 7 cali...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Osobiście posiadam lapka za 1200zł. Acer Extensa 5220 z prockiem Celeron 1,7MHz 1GB RAM dyskiem 120GB i zintegrowaną kartą graficzną Intela. Do internetu, filmów, czy pisania nadaje się świetnie! A nawet NFS Most Wanted działał na wysokich detalach 20 kl/sek. Także do gier mmo się nadaje (tych starszych oczywiście). Niestety lekki nie jest a bateria trzyma ok. 2 godziny.

 

Jednak jak za taką cene... Nie są to duże wady

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Na małych lapkach typu 7 cali zapomnij o konfortowej pracy. Idzie pracować ale trzeba się przyzwyczaić bo tam wsztsko jest małe łącznie z tym ze pulpit się przesuwa bo w normalniej rozdzielczości nie mieści się na ekranie. Po za tym klawiaturu mają podobne rozkład jak do normalnej ale zupełnie się na niej pisze, bo klawisze są dużo mniejsze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...