Skocz do zawartości

Pytanie odnosnie RAM


Recommended Posts

Mam pytanie, na co najbardziej zwrócic uwage przy wyborze pamięci jeśli zalezy mi tylko na grach?. Naprzykład

2x2gb 5-5-5-15 800mhz

2x2gb 4-4-4-12 800mhz

2x2gb 5-5-5-15 1033mhz

2x2gb 4-4-4-1033mhz

Które z tych pamieci najbardziej opłaca sie wziasc ze wzgledu na stosunek cena/jakość do gier? pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

tzn nie o to chodzi ze ja chce cos kupic tylko pytam z ciekawosci na przyszłosc jak to jest, z tego co czytalem arty lepiej inwestować do gier w ilosc tej pamieci a nie jej czestotliwosc czy timingi.

Np do kompa 4850, e8400, p5q pro, ramy 2x2 800 5-5-5-15 byly by chyba wytarczajace do gier. Roznicy chyba niema w grach np miedzy 2x2 1066 4-4-4-12

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Bez przesady :P Wystarczy wejść na takie allegro czy nawet ebaya i masz takie pamięci :P

jesli mozesz znalezc to ja chetnie bym tez zerknal ile takie kosztuja...

ale zeby miec pewnosc ze maja cl4 to oprocz linka do sklepu (z cena) zamiesc prosze linka na strone producenta, bo sprzedawcom z allegro srednio ufam;-)

Link to post
Share on other sites

z CL4 trudno złapać ;) Ale też się da wszystko się da :P A co do linku to nie umiecie wpisać w w wyszukiwarce 1066mhz cl4? :P

a jesli wpisales w google podana fraze to kliknales w ktorykolwiek wynik?

bo ja kliknalem...

Gskill 1066 cl4?

i cytuje ze strony sklepu:

Pamięć DDR2 4GB (dual 2x 2GB) 1066MHz CL4 - G.SKILLF2-8500CL5D-4GBPK

* Częstotliwość szyny pamięci: 1066MHZ

* Timingi: 5-5-5-15

i w jeszcze ten kliknalem: kingston 1066 cl4?

i znowu cytuje z opisu produktu:

Częstotliwość szyny pamięci: 1066 MHz; opóźnienie (CAS Latency): 5-5-5-15

a co na to sama firma kingston?

spis pamieci hyperx. Zadne pamieci 1066MHz nie sa cl4 !!!

 

to jak to jest?;-)

bo jak skladam kompy to jakos sie nie natknalem na pamieci takie jak opisujesz;-) to jak Arcziy, chyba ktos tu bajki opowiada ;-)

 

ps.

wiedza w googlach jest szeroka ale powierzchwona i nader czesto falszywa;-)

Link to post
Share on other sites

Sam takich niemam :P ale timingi można sobie zmniejszyć :P

1. Cos mi sie zdaje ze sie wykrecasz z odpowiedzi...;-) nikt nie prosil zebys mu pokazal swoje pamieci, tylko JAKIEKOLWIEK 1066MHz z cl4

2. Gdyby timingi dalo sie tak latwo zmniejszyc to jak sadzisz dlaczego taka firma jak np Kingston na to nie wpadla? I dlaczego pamieci z cl5 sa o tyle tansze niz cl4 (dla np 800MHz)?

 

Podsumowujac...

Ciagle czekam az klikniesz w ktorys z linkow z googli i pokazesz mi pamieci ddr2 1066 z cl4;-)

Link to post
Share on other sites

Weź się słów nie czepiaj każdy się może trochę pomylić a jak wykorzystuje do gier kompa to i tak bardziej mu się przyda 1066mhz cl5 :P

Ja sie nie czepiam (moze troche;-) tylko podziwiam...

 

Sa takie pamieci o ktorych pisales, chcialem tylko zebys je znalazl i zobaczyl jak cholernie sa drogie (i niedostepne)... Na przyklad:

- DDR2 Ultra Plus PC2-9280 DDR2-1160+

- DDR2 Ultra Plus PC2-8500 DDR2-1066+

 

A jesli chodzi o te gry to jak zwykle nie jest to scisle powiedziane;-) ale to juz calkiem inny temat...

Link to post
Share on other sites

Większej różnicy nie ma między 1066 a 800 popatrzcie na wyniki testów. 1066 troszkę są lepsze przy wczytywaniu dużych partii danych do pamięci tylko że jest różnica w cenie i to duża. Moim zdaniem nie warto kupować 1066 bo różnica jest nie zauważlna. Moim zdaniem to nie patrz na częstotliwość pamięci tylko na ich pojemność i czasu dostępu do danych.

Link to post
Share on other sites

a ja z ciekawosci napisalem do firmy techmarket czy sa te pamieci DDR2 Ultra Plus PC2-9280 1160+ i w jakiej cenie ale niestety od kilku dni nie dostaje odpowiedzi... czyli oferta raczej z tych watpliwych;-)

 

Poszperalem jeszcze chwile i znalazlem dwa sklepy, ktore oferuje pamieci GEIL DDR2 2GB 1066 2x1GB PC8500 cl4.

Pierwszy oferuje 2x1gb za 189E (ok 830zl) a drugi za 270$ (ok 930zl). Zatem widac ze dostepnosc pamieci 1066 cl4 jest zadna a cena kosmiczna;)

no i oczywiscie juz sie nic nie zmieni bo ddr3 sa juz tuz za progiem;-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...