Skocz do zawartości

karta do Napoleon: Total War


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Niedawno kupilem monitor Dell U2412M. Raczej nie gram w gry wymagajace sprzetowo (np. Civilization 4).

Jednak chcialbym moc pograc w Napoleon: Total War przynajmniej w najnizszych ustawieniach w rozdzielczosci przynajmniej 1680x1050(fajnie by bylo w max, ale rozumiem, ze to moze byc nieosiagalne przy moim procesorze).

Moja obecna "konfiguracja" to:

procesor C2D E8400, 4MB ram, system Win XP 32bit

karta Radeon HD 4670

 

Pytanie do forumowiczow: czy wymiana karty przyniesie poprawe? Jesli tak to jaka karte proponujecie?

kilka punktow:

- nie chce nic podkrecac

- cenie sobie cisze

- zalezy mi na energooszczednym sprzecie

 

poczytalem tutaj troche ale walkowane tematy tutaj naogol dotycza wycisniecia maksymalnej wydajnosci jak najnizszym kosztem... rozumiem tez, ze od pewnego progu ten procesor bedzie ograniczal karte graficzna... wiec alternatywne pytanie: jaka jest najmocniejsza karta ktorej ten procesor nie bedzie ograniczal?

 

Dziekuje uprzejmie za wszelkie porady

Link to post
Share on other sites

Nie podałeś budżetu ani zasilacza jaki posiadasz, a to dość ważne. Kolega wyżej dobrze radzi, byłby to znakomity wybór, wydajny, a zarazem energooszczędny. (polecam http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-6850-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-424376.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=Feed&utm_content=424376&utm_campaign=wszystkie)

Link to post
Share on other sites

Dzieki serdeczne za konkretne porady.

Hehe, napisalem, ze pamiec 4MB zamiast GB...

Nie pamietam dokladnie modelu mojego zasilacza(sprawdze w domu i jeszcze dopisze).

O ile dobrze pamietam to jest Be Quiet 550W. Jesli chodzi o budzet to chcialbym wiedziec jakie karty wchodza w gre najpierw "bez ograniczen finansowych" - a pozniej sie zastanowie czy warto wydawac taka kase. Tak jak powiedzialem najbardziej mi zalezy na ciszy i na niskim poborze energii... wiec preferowalbym np. model z bardzo dobrym chlodzeniem vs. wydajniejszy model przy podobnych cenach... wiadomo, ze gdzies trzeba zawrzec kompromis bo oczywiscie najcichsze sa karty zupelnie niewydajne na ktorych w nic nie pogram :)

jeszcze pytanko:

rozumiem, ze zaden Radeon z serii 7xxx nie wchodzi w gre?

Chodzi mi w tym momencie o energooszczednosc/cisze... zawsze nowszy proces technologiczny przynosil ze soba poprawe w tych parametrach...

NVIDIA tez biore pod uwage jesli maja cos dobrego do zaoferowania w tym segmencie...

Link to post
Share on other sites

Radeon z serii 7 masz na myśli 7850? jeśli cie stać to jak najbardziej polecam natomiast 7750 i 7770 są za drogie jak na swoja wydajność

wlasnie raczej te slabsze, ale skoro iloraz wydajnosc/cena jest niski to chyba raczej slaby pomysl...

sprawdzilem dokladny model zasilacza i jest to:

be quiet! Straight Power BQT E7-550W 550 Watt

 

pytanie jeszcze, czy Radeony 6770 sa duzo slabsze od 6850? - albo inaczej... wiadomo, ze slabsze ale czy spelnia moje skromne wymagania z pierwszego posta...

ta karta od HIS-a mi sie podoba jako, ze moj obecny Radeon 4670 tez jest HIS i cenie sobie cisze z jaka ta karta dziala...

co do 6850 to przynajmniej tam w komputroniku w komentarzach narzekaja na halas i przegrzewanie... no moze z wyjatkiem tego Gigabyte ktorego wkleil Arved

Link to post
Share on other sites

To już lepiej 6790 niż 6770 ;) Najelepszymi kartami tej generaracjiw stosunku cena/jakość !moim! zdaniem są HD6850 i GTX560 Ti w swoich przedziałach cenowych i wydajnościowych;)

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...