Skocz do zawartości

Windows 7 : OEM vs. BOX.


Recommended Posts

Witam.

 

Po wymianie komputera nadszedł czas na zmianę systemu operacyjnego. Zdecydowałem się na system Windows 7 Home Premium x64 w wersji OEM, bowiem cena BOX'a jest trochę odstraszająca. Zastanawiam się jednak jak wygląda użytkowanie licencji OEM. Otóż czytałem o ograniczeniach tej licencji i pragnę zapytać czy wymieniając jeden lub więcej podzespołów komputera lub nawet cały komputer, nadal będę mógł używać posiadanego systemu ?

 

 

^^

Link to post
Share on other sites

Z tego co sie orientuje wersja OEM jest przypisywana do płyty głównej komputera.Jak bedziesz chciał np. zmienic płyte z procesorem to dzwonisz do polskiego oddziału Microsoftu i mowisz ze Ci sie uszkodzila płyta głowna.Jak bedziesz brzmial wiarygodnie to dostaniesz nowy numer seryjny.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Licencja OEM stanowi że możesz windows zainstalować na jednym i tylko jednym komputerze, licencja BOX stanowi że mozna go zainstalować na drugim kompie pod warunkiem że usuniesz windowsa z pierwszego komputera.

OEM jest powiązany z płytą główną komputera i jeśli wymienisz wszystko w kompie i zainstalujesz na tym nowym to jest to złamanie licencji, ale jeżeli wymienisz parę podzespołów w kompie (oprócz płyty głównej) to licencji OEM nie łamiesz..

Windows OEM można 10-zy przez internet aktywować później to już trzeba aktywować telefonicznie.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zatem muszę zapłacić 350 PLN za praktycznie bezużyteczny produkt, który ogranicza możliwości dysponowania moim własnym komputerem... Jednak będę musiał jeszcze przemyśleć ten zakup i może zdecyduję się na wersję BOX. Tymczasem muszę jakoś przetrawić te wieści, dziękuję za pomoc.

 

 

:[

Link to post
Share on other sites

mam podobny problem, nowy komputer więc i nowy system, będzie to zapewne win7 64. brat posiada właśnie tą edycje w wersji box, pytanie: czy będe mógł zainstalować ją na własnym komputerze? pisaliście wyżej że trzeba ją najpierw odinstalować z jednego kompa, i dopiero wtedy można na drugim. nie ma możliwości zainstalowania na kilku w tym wypadku na 2 może 3 kompach?

Link to post
Share on other sites

mam podobny problem, nowy komputer więc i nowy system, będzie to zapewne win7 64. brat posiada właśnie tą edycje w wersji box, pytanie: czy będe mógł zainstalować ją na własnym komputerze? pisaliście wyżej że trzeba ją najpierw odinstalować z jednego kompa, i dopiero wtedy można na drugim. nie ma możliwości zainstalowania na kilku w tym wypadku na 2 może 3 kompach?

Wersja BOX = możesz ją zainstalować gdzie chcesz, ile razy chcesz, na czym chcesz.

Wersja OEM = przypisana do MOBO, musisz prosić MS, aby zainstalować na innym komputerze.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dwa tygodnie temu stałem przed tym samym dylematem (zmieniłem płytę główną)

 

 

Szarpnąłem się i wydałem te 599zł na Windows 7 BOX. Jak już kupuję to wolę mieć problem z głowy i nie bawić się w jakieś cyrki.

Windows 8 się ciekawie nie zapowiada. Z obecną siódemką pewnie pobędę z 6-10 lat. Trudno, niech będzie więcej zł.

 

To i tak nie jest duży wydatek w porównaniu do Adobe After Effect czy innych programów do pracy z filmem...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szarpnąłem się i wydałem te 599zł na Windows 7 BOX.

nie załamujcie mnie, tyle hajsu za boxa? k^%^@ a myślałem że podpierdziele bratu instalke i bedzie git.

a za używkami warto się rozglądać? może taniej będzie.

 

Zdecydowałem się na system Windows 7 Home Premium x64 w wersji OEM,

ile wybarowałeś za swoją kopie? atrakcyjna oferta ci się trafiła?
Link to post
Share on other sites

ile wybarowałeś za swoją kopie? atrakcyjna oferta ci się trafiła?

Jeszcze nie kupiłem... Jednak prawdopodobnie kupię wersję BOX. Taka cena to prawdziwe zdzierstwo, ale nie planuję przesiadki na Windows 8, tak jak nie przesiadłem się z XP na Vistę. Zatem będzie to zakup na ładnych kilka lat i naprawdę wolę mieć spokój, zamiast martwić się jeszcze co zrobić z systemem, gdy będę chciał ulepszyć / zmienić komputer.

 

 

:[

Link to post
Share on other sites

około 330zł oem 64 bit hp http://allegro.pl/promocja-windows-7-home-premium-64bit-wys-24-i2196022438.html

za 300zł jest też jakiś upgrade http://allegro.pl/ms-windows-7-home-premium-box-pl-upg-fvat-i2192511738.html

 

a to za 529zł+kw wersja box windowsa http://allegro.pl/nowy-windows-7-home-premium-box-pl-32-64-bit-fvat-i2189050353.html najmniej optymistyczna wersja to 5 lat użytkowania czyli 8,8 zł miesięcznie mało jak za legalny system który jest spoko :) A 10 lat użytkowania (tyle mniej więcej na xp siedziałem leganych zresztą :) ) to 4,4zł miesięcznie czyli śmieszne pieniądze :)

 

W każdym bądź razie ponawiam pytanie panowie zamierzają studiować na jakiejś politechnice? (chodzi mi o dostęp do MSDN AA http://www.microsoft.com/poland/edukacja/msdnaa_dla_studenta.aspx )

 

ps. osobiście posiadam wersję professional win 7 x64 właśnie z tego programu.

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

W każdym bądź razie ponawiam pytanie panowie zamierzają studiować na jakiejś politechnice? (chodzi mi o dostęp do MSDN AA http://www.microsoft...a_studenta.aspx )

studiuje na uniwersytecie rolniczym geodezje, z tego co słyszałem znajomi jakieś tam Win7 brali, ciekawe czy jakieś okrojone były? wiem że taka możliwość była i pewnie nadal jest. nie wiem z jakiego programu, może i z tego.

a co kolega potrzebuje?

Link to post
Share on other sites

Młodszy brat miał za free Windowsa (chyba xp) na czas studiów na Politechnice Rzeszowskiej. Nie wiem na jakiej zasadzie się to odbywało, ale wiem że taka możliwość istnieje.

Link to post
Share on other sites

Ja nie potrzebuje Po prostu pytałem się czy macie taką możliwość dostania windowsa coby nie musieć na okres studiów płacić (jak będzie pracował to wydatek stanie się mało uciążliwy )

oczywiście masz rację, tylko wiesz co pozostał mi jeszcze jeden ostatni piąty rok, więc raczej na 2 semestry nie opyla mi się biegać i załatwiać tego win7.

tak jak kolega wcześniej wspomniał 8 nie zapowiada się na jakąś rewolucje, a 7 na rynku jest już jakiś czas i zdążyła się przegryźć, osiąść, po prostu przyjęła się.

zresztą sama 7 nie spadnie znacząco cenowo po wyjściu 8, tak mi się wydaje, więc kupa, i tak trzeba bedzie kupić teraz czy za rok.

na razie priorytetem jest dla mnie złożyć do końca kompa, a brakuje jeszcze kilka rzeczy w tym cpu, gpu. 2 koła lekko wyrzuce na to. a potem ten feralny win7 box zapewne :/

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Miałem XP oem (jeszcze sp2), U siebie instalowany i aktywowany z milion razy a wmiędzy czasie zmiany w PC co jakiś czas, w tym 2 nowe płyty gł.

Obecnie przesiadłem się na 7 a xp "oddałem" koledze za flaszkę i u niego instalowany już na 2 płycie i aktywowany bez problemów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...