Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Potrzebuję pomocy. Miałem W-7 i 4 partycje: 1 - te 100MB na dane systemu, 200GB System, 1.2 TB Dane i 21 GB na pierdoły. Na tej ostatniej partycji wykonałem rozszerzenie woluminu, co objawiło się tym, że wszystkie kolory dysku zrobiły się na żółto, i to był pierwszy problem.

Chciałem na tej ostatniej partycji zainstalować drugi system, ale W-7 nie chciał się zainstalować, bo partycja ta była "dynamiczna". Postanowiłem (i to był największy błąd) poradzić sobie za pomocą instalatora W-XP, który podczas instalacji rzucił komunikatem, że instalacja będzie moźliwa po usunięciu i ponownym ustanowieniu partycji. Zaznaczyłem TĘ! partycję, a po usunięciu okazało się, że usunął mi wszystkie partycje :( . Wszystkie zdjęcia rodzinne i wiele innych ważnych danych. Normalnie jestem załamany. Poradźcie, czy bez specjalistycznego serwisu można sobie poradzić z przywróceniem (najważniejsza partycja D)

Edytowane przez tomassino
Link to post
Share on other sites

Informatycy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robić.

 

Podłącz dysk do innego komputera i uruchom program do odzyskiwania. Część na pewno się skasowała przez instalacje nowego systemu, ale trochę powinieneś odzyskać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Załatw sobie ten program " EasyRecovery Professional" tylko pełną wersję!

Program jest bardzo dobry,powinieneś odzyskać większość danych bez większego problemu

a zdjęcia prawie wszystkie.

Tylko jak kolega wyżej napisał podłącz dysk do innego pc.

Powodzenia !

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem system na starym dysku ATA. Po zainstalowaniu "EasyRecovery Professional" podłączę dysk, z którego usunąłem dane i zobaczę co się uda odzyskać. Nie puściłem instalatora, tylko chciałem usunąć tę ostatnią partycję instalatorem XP-eka, ale po usunięciu, jak mi się wydawało tylko tej partycji zobaczyłem, że wywalone jest wszystko, więc formata nie puszczałem, tylko odłączyłem HDD. Jak myślicie jest szansa?

Link to post
Share on other sites

@

Bardzo ważne - musisz posiadać pełną wersję "EasyRecovery Professional" w przeciwnym

wypadku program odzyska dane ale pozwoli na zapisanie na dysk tylko jednego odzyskanego pliku,folderu ...

reszta będzie nadal nie dostępna a Ty stracisz czas na skan/odzyskanie danych z dysku

 

Po zakończeniu skanowania wybierasz folder docelowy na którym chcesz zapisać odzyskane dane.

Bez znaczenia na którym dysku,byle by się zmieściły.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ Bardzo ważne - musisz posiadać pełną wersję "EasyRecovery Professional" w przeciwnym wypadku program odzyska dane ale pozwoli na zapisanie na dysk tylko jednego odzyskanego pliku,folderu ... reszta będzie nadal nie dostępna a Ty stracisz czas na skan/odzyskanie danych z dysku Po zakończeniu skanowania wybierasz folder docelowy na którym chcesz zapisać odzyskane dane. Bez znaczenia na którym dysku,byle by się zmieściły.

No właśnie dlatego pytam. Czy można to zrobić jakby "w locie", czyli straciłem np. partycję D i wskazuję mu to samo miejsce?

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie masz partycji to nic tam nie zapiszesz ,zapisujesz na istniejącej partycji i po zakończonym odzyskiwaniu dlatego napisałem,że

ważne aby mieć pełną wersję programu bo odzyskiwanie danych to długi proces a zwłaszcza jeśli na początku w programie zaznaczysz

aby szukał wszystkiego. Jeśli zaznaczysz tylko np. fotki i adres do folderu w którym były to przyspieszysz proces odzyskiwania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sorry, że tak truję, ale jestem już tak spanikowany, że boję się jeszcze bardziej spierdzielić.

Możesz napisać których opcji po kolei używać w programie i co jak robić. Poniżej linki do screenów jak wygląda tabela dysków i do fontu programu. Dzięki z góry.

http://imageshack.us/photo/my-images/818/60622092.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/820/87463156.png/

Link to post
Share on other sites

użyj Deleted lub Format Recovery , na 100 % nic nie popsujesz !

następnie wskaż co ma skanować,dysk który skasowałeś .

Jak sobie nie poradzisz ,to napisz,jak wrócę do domu to napiszę Ci dokładnie.

Nie panikuj,napewno nic nie zepsujesz !Ten program jest bezpieczny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i zonk. Program nie widzi partycji, bo dysk nie jest sformatowany :( , a formatować go nie chcę, bo jeszcze więcej nawywijam. Na poprzednich screenach widać, że w tabeli dysków ma on miejsce nieprzydzielone. Poniżej zrzuty "Mój komputer" i okno programu.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/3/65624977.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/210/12172284.png/

Link to post
Share on other sites

Utwórz partycje z całej nie przydzielonej przestrzeni dysku.

A jeśli nie chcesz to spróbuj programem Test Disk jak kolega wyżej sugeruje

ale niestety ja tego programu nie znam.

Ja bym na twoim miejscu sformatował,bo i tak odzyskasz prawie wszystko.

Albo spróbuj jeszcze tego

http://www.programosy.pl/program,recuva.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Użyłem dzisiaj programu DDME, który "zobaczył" pliki. Nieco się uspokoiłem, bo nawet mogę odzyskiwać pojedyncze pliki, więc będę musiał zaopatrzyć się w wersję Professional, bo odzyskanie pow. 1TB w pojedynczych plikach zajęłoby mi tak około ....27 miesięcy ;) .

Wszystkim z największą przyjemnością daję po "plusie", bo naprawdę dużo mi pomogliście.

A może ktoś wie, jak np. naprawić ten dysk, przywracając mu poprzednią strukturę, to by było najlepsze, ale aż takim optymistą nie jestem :(, choć żadnego formata nie dostał i struktury zerami mu nie zaorałem, więc....?

Link to post
Share on other sites

Dane odzyskane w 100%. Co prawda zacząłem od DMDE, ale wersja darmowa jednorazowo odzyskuje pojedyncze pliki, niemniej jednak, aby sprawdzić, czy dane są widoczne jest niezrównana. Czarną robotę wykonał jednak „TestDisk”. Przywrócił wszystkie partycje do stanu sprzed awarii, nawet system uruchamia się bezproblemowo. Odzysk łącznej ilości ok. 1,4 TB trwał 18 godz!!! Pod sam koniec operacji najbardziej się bałem , aby nie było jakiegoś zaniku napięcia, lub zwiechy windy. Szczególne podziękowanie dla @jacekgothic i @ProgShield. Dzięki chłopaki, bez was byłaby kiszka :D .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...