Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie.

 

Mam zamiar na dniach kupic monitor głównie do pracy - nie jako grafik 2d stricte, DTP etc.

Animacje 2d, 3d, filmy. Niekiedy w cos pogram, lecz bardzo rzadko.

 

Mam na oku 2 modele:

 

http://www.agito.pl/...l?attr=1-387640

http://www.agito.pl/...492-430311.html

 

Wielu ludzi polecało Della albo HP do tego typu pracy. Sam jednak nie wiem jakiego zakupu dokonać. Oczywiscie jak macie cos lepszego na oku - bardzo proszę o linki.

 

Cena max 800-900 zł.

Matryca raczej IPS.

23-24'' nie niżej.

Wolalbym 16:10, ale po prostu nie wiem, które modele do tego typu pracy są dobre w praktyce dlatego piszę do Was i proszę o poradę.

Obecnie posiadam Samsunga SyncMaster 940BW i nie jestem z niego zbytnio zadowolony. W planach dual screen.

 

Z góry wielkie dzieki.

Adam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

 

drachenfeles - niestety nie mogę tyle dołożyć, a monitor jest mi potrzebny już.

Z podanych przeze mnie nic byś nie wybrał?:)

 

Yuman - dzięki, czytałem lecz bardziej zastanawia mnie czy LG w tym przypadku przegrywa?

 

 

Edytowane przez ezils
Link to post
Share on other sites

z reguły delle są trochę (lub trochę więcej niż trochę) lepsze jakościowo od pozostałych monitorów (nie licząc eizo i nec, którzy są ze dwie klasy wyżej od reszty) niemniej ostatnia seria się nie wychyla za bardzo, a poza tym lepszy input lag i responsywniejsza matryca

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Jeśli chodzi o jakość wykonania DELL'a to jest bardzo dobra. Mam U2410i 1908FP. Nic nie trzeszczy, nic nie skrzypi. Plastik matowy dobrej jakości, dobrze spasowany. Jakość obrazu... jak to w LCD. Jednego mam IPS drugiego TN, więc odpowiednio do swoich matryc. Nie mam zastrzeżeń. Można sobie SoundBara dokupić jeśli nie potrzebujemy jakiegoś solidnego nagłośnienia. Jak na pierdziafkę solidnie gra. Przy CRT niestety tak ssą :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Chcialem tez NEC'a ogarnac, ale nie ten budzet. Jak ogarne tego Della, zdam relacje tutaj - chociaz nie wiem czy jest koniecznosc, wiele opinii juz po necie krazy. Na moje potrzeby ten monitor w 100% wystarczy. Reszta to wygoda, komfort bla bla. Thx again

Link to post
Share on other sites

Nie będę się wypowiadał o monitorach firmy Dell ponieważ takiego nie posiadałem. Co do LG to model IPS235V wyposażony w matrycę IPS jest dobry rozwiązaniem. Polecany jest na wielu forach i testach. Sam miałe możliwość pracy na nim i wrażenia są bardzo pozytywne.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Jako, że mój monitor wczoraj poprostu się spalił, a był już po gwarancji jestem zmuszony do zakupu nowego. "Upatrzyłem" na allegro Dell'a P2212H i mam pytanie czy ktoś miał styczność z tym monitorem i jakie są jego wrażenia.

 

Gram bardzo żadko, żeby nie powiedieć, że wcale, głównie programuję. http://allegro.pl/lcd-dell-2212-cenowe-bicie-na-leb-fvat-nowe-i2211158938.html cena na tej aukcji wydaję mi się trochę jakby za niska, w sklepie on-line Dell'a cena za ten monitor to około 1000zł.

 

I teraz moje pytanie czy warto w niego inwestować czy jednak kupić coś innego.

 

Budżet na monitor to jakieś 550-650 zł.

Link to post
Share on other sites

Drachenfeles dziękuje za odpowiedź, obydwa monitory NEC są interesujące, ale brakuje im to regulacji w poziomie co przemawia jednak za Dell'em. Znalazłem trochę inny model Della http://allegro.pl/monitor-dell-u2212hm-led-ips-full-hd-pivot-usb-fv-i2222483144.html U2212HM - trochę ponad zakładny budżet ale jestem w stanie dopłacić tymbardziej, że matryca IPS jest chyba lepszym wyborem niż TN (chyba, że się mylę to mnie poprawcie :) )

 

Ktoś ma doświadczenia z jednym albo drugim modelem ?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...