Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Zapewne nie jestem jedynym, który w tych czasach pisze temat o poszukiwaniu zasiłki, więc nie będę się rozpisywał na wstępie.

 

Potrzebuję czegoś, co zdecydowanie bezpiecznie pociągnie:

 

Intel 2500K

GTX570 MSI 1280MB Twin Frozr III Power OC

ASRock Z68 Extreme3 Gen3

Samsung 1TB (choć nie wiem czy na dysk rzeczywiście idzie tyle, żeby się przejmować)

2x4GB Ram (tratata, firmę jeszcze ustalę bo to dokupić jeszcze muszę)

 

Byłem dziś pytać o poradę w 2 różnych sklepach i nie powiem, dostałem generalnie dwie trochę sprzeczne informacje. Z pierwszego nie pamiętam opcji jaką mi polecono do powyższej konfiguracji, ale w drugim doradzono mi OCZ ModXStream-Pro 700 W za ~290zł. Jako że zawsze kręciło mnie SLI/Crossfire, to postanowiłem zapytać też o opcję która pociągnęła by 2 wyżej wymienione GeForcy. W pierwszym (tu już jestem pewny bo dostałem nawet wydruk ;) ) polecono mi Enermax NAXN ENM750AWT Modular 80+ Bronze 750W (~450 zł), zaś w drugim z tego co pamiętam CORSAIR CMPSU-850TXV2 850 W za 495. I to jako takie "minimum".

 

Więc teraz moje pytanie(a), primo czy polecacie któreś z tych zasilaczy, secundo czy rzeczywiście mierząc w SLI (jest to opcja bardzo na przyszłość mimo wszystko) potrzebuję tych 750 czy 850 W, czy może 700 z OCZa wystarczy...

Może jeszcze dodam, bo pewnie to będzie dosyć istotne, że przynajmniej procka mam zamiar lekko kręcić (może nie do 5GHz, ale lekko i stabilnie w niedalekiej przyszłości). Czy to od razu "skazuje" mnie na PSU z półki 500+? Bo wtedy mógłbym sobie po prostu odpuścić marzenia o SLI przynajmniej na dłuuuugi czas :)

Link to post
Share on other sites

Do 2500K + GTX 570 wystarczy markowe 550-650W... np. XFX Core 550.

Do 2500K + SLI GTX 570 już trzeba czegoś mocniejszego... markowe 750 będzie optymalne. Może nie skrajnie drogi Enermax ale np. ten powinien się nadać http://www.cooling.pl/xfx-core-pro-750w-p1750snlb9-80-bronze,produkt,552936.html

 

Dla przykładu Effendi z tego forum ma podobną konfigurację (2600K + 2x GTX 570) i zasilacz Corsair TX 950W ... trochę na wyrost tej mocy, ale zawsze dobrze mieć zapas a nie niedobór :)

Link to post
Share on other sites

Ahh, ostatnie pytanie bo mnie męczy... XFX jest lepszy od OCZa czy na odwrót? konkretnie modele http://www.arest.pl/produkt/Zasilacze/14,172,,xfx+750,0,0,0,,/24998/XFX-P1-750S-NLB9-750-W/ i http://www.arest.pl/produkt/Zasilacze/14,172,,ocz+750,0,0,0,,/28152/OCZ-ZS-Series-750-W-80/ ? Najlepiej żebym się zdecydował jak najszybciej, jutro (dzisiaj) mam zamiar już po to iść ^^. (Pod kątem w/w zestawu pytam ofc)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...