Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Bez rozwlekania chciałbym zapytać Was o radę. Otóż dysk w moim laptopie Asus F50SV odmawia posłuszeństwa - bad sectory, błędy S.M.A.R.T. Przycina mi się sam windows przez co jestem co raz bardziej rozwścieczony.

Muszę kupić dysk i zastanawiam się nad Segate Momentus XT 320 GB lub 500 GB. Niby specjaliści polecają - jest masa różnych testów jakoby to był innowacyjny dysk, który daje wiele za niewiele - jakość/cena, jednak....

http://p.gzhls.at/531226.jpg

Patrząc na komentarze posiadaczy tych dysków jestem zdumiony. Pozytywne komentarze przeplatają się z negatywnymi, z czego negatywne z ogółu dotyczą przycinania się tego dysku (np. przy oglądaniu filmów, graniu w gry - a w obu czynnościach nie chcę, żeby coś mi przeszkadzało). Czy wiecie coś o wadliwości tych dysków?

Nie chcę zdawać się na szczęście kupując go - owszem mogę go wymianić, jeśli będzie wadliwie funkcjonował, ale nie mam czasu na taką zabawę. Pytanie czy takie przycinanie to norma, czy problem nielicznych dysków. Czy w razie wystąpienia problemu można temu jakoś zaradzić? Z doświadczenia wiem, że żadziej pisze się pozytywne komentarze, aniżeli negatywne - ot bo się nie chce, dlatego nie mogę sam się do końca zdecydować, czy zwrócić szczególną uwagę na nie przy doborze dysku twardego.

Jeśli nie jesteście zwolennikami tego dysku, to co byście proponowali w zamian? Szukam czegoś szybkiego, niezbyt grzejącego się i umiarkowanie hałaśliwego. Mój budżet to powiedzmy 400-500 zł - nie jest to dużo ze względu na beznadziejny okres na kupowanie dysków po tej powodzi, ale cóż...

 

Z góry dziękuję i proszę o liczne odpowiedzi.

Szkarłatny

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...