Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, w poniedziałek powinna do mnie dojść druga GTX 480, już kiedyś zakładałem temat o zasilaczu, wtedy poleciliście mi Seasonic'a X-760 mam go nadal, ale wtedy miałem w planach konfę z 2x GTX 570. Jednak wyczytałem wiele tematów i różne opinie o poborze prądu 480, niektórzy mówią, że da radę, inni, że nie. Nie planuje kolosalnego OC, tak może 800-820mhz na każdą kartę, myślę, że przy SLI więcej mocy jakoś nie potrzebuję. No i teraz pytanie czy muszę zasilacz wymieniać, procek jak w sygnie, pewnie podkręcę go na stałe 4.7GHz-4.8GHz, nie wiem dokładnie ile, ale dlatego chciałbym mieć na to wystarczający zapas mocy. Jeszcze jedna sprawa, mam możliwość od ręki wymiany seasonica x-760, na "Seasonica w przebraniu Corsaira" AX 850, i się zastanawiam, bo konstrukcja w środku taka sama, też pół pasyw itd. Co o tym myślicie, czy celować w wyższą granicę 1000W? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Ale Corsair AX jest produkowany przez Seasonica i idzie na tej samej linii produkcyjnej. Jedyne zmiany to naklejka i corsairowy grill wentylatora :P. Wymieniłbym bez wahania, ale nie wiem czy nie lepiej brać coś 900W-1000W, chociaż podobno zapotrzebowanie na moc spada.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Miałem EVGA GTX570, ale trafiła mi się felerna sztuka. Od samego podłączenia już miałem probemy, jakieś ze zgodnościa sterownika ekranu, co chwila mi wyłączało monitor, dziwne sprawy się działy. Poczytałem, próbowałem stare stery instalować itd., ale dalej ten sam problem, to odałem na reklamację po tygodniu posiadania :/. Zaproponowali mi zwrot i wtedy tak szukałem jakiejś innej sztuki i znalazłem właśnie GTX'a 480 nowego, i skusiłem się bo był tańszy o 500zł w porównaniu do 570 a wydajność niemalże identyczna (Raz jedna, raz druga lepsza). Teraz mogę tylko płakać, albo jakoś sobie radzić dalej :D.

 

P.S. Ogólnie myślę, że tragedii nie będzie, mam chipset Z68, więc w idle mogę korzystać z LucidVirtu, chociaż nie interesowałem się tym do końca i nie wiem czy przy SLI działa %-).

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Nawet nie tyle co mogłem kupić Accelero, a będę musiał to zrobić jeśli w ogóle SLI zda egzamin. I ogólnie tak właśnie zamierzałem od początku w przypadku SLI, ewentualnie zwodować cholerstwo, ale to pewnie musiałbym jeszcze budę wymieniać.

 

@up.

No dobra to zamienię na tę 850 i zobaczymy jak to wszystko pie****e w piz**u %-).

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

@Furiax, zdjecia jednej karty juz są :P w temacie "Co ostatnio kupiliście?".

 

@david1206 Po prostu chcę mieć póki co konfort w grach na dłuższy czas, i mieć spokój. Nie chce mi się czekać na nową serię GTX6xx czy GTX7xx. Radeonów na razie nie chcę, bo ja działam naprzemiennie (Radeon-Geforce-Radeon-Geforce itd.), pomaga nie stać się fanboy'em %-). Z resztą też nie po to kupiłem procek z "K", żeby go nie podkręcać, a przy jednej grafie nawet różnicy nie zobaczę.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

a no spoko :), zrobię w takim razie jak już kupię, ale się wstrzymam, żeby kupić dwa na raz, więc tak myślę, pod koniec marca, początek kwietnia

 

@down. Poprawione :).

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

No accelero Xtreme II około 300zł, natomiast Twin Turbo 170zł. Zwodowałbym, ale trochę mam maławą budę i wcisnę jedną chłodnicę 2x120/140 tylko i 1x120. Może z przodu dałbym radę jeszcze jedną 2x120, bo mam slot 200mm, ale wchodzą wentyle 2x120. Chociaż kusi, gośc w takiej samej budzie jak moja ładnie się urządził. http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=211713 . Na LC też nie bardzo się znam, raz tylko wodowałem mojego starego Athlona 64, ale kiedy to było z 5-6 lat temu. :D

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

No jakbym się w ogóle brał za wodowanie to dopiero Maj-Czerwiec, teraz nawet czasu nie miałem, żeby pokończyć oploty bo studia trochę goniły :/. No nic, dzisiaj już zasiłkę zamieniłem na tę 850W, teraz pewnie jutro dojdzie karta. No to na razie chyba tyle. W sumie też nawet nie wiem czy warto wodować cokolwiek poza grafiką tutaj, chociaż lipnie by wyglądało takie Semi-LC %-), więc pod wodę by poszły procek+karty pewnie tylko, płyty raczej nie zwoduję bo nie ma do niej bloków, a ramów chyba nie ma sensu, i samo to już wychodzi więcej nawet niż za dwa Accelero :P.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Wpierw kupiłem Zotaca na allegro, wyrwałem nówkę, a teraz tak kupiłem z komputronika za 850zł, za obie dałem tyle samo :P. Obie referenty, więc raczej problemów nie będzie.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Ja też kupiłem :D rejestruje się na EVGA.com ale na 3 lata ;p tylko temperatury ma 92 stopnie przy BF3 ;/

 

;D a zdajesz sobie sprawę z tego że te potwory ciągną 190w w spoczynku ;p ? Jak ty na prąd zarobisz ? %-)

 

Tzn cały zestaw tyle łyka w spoczynku na jednej karcie ;P

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/310?vs=309 - 851w w furmarku ;o

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...