Skocz do zawartości

GTX 560 TI - szczegóły i czy warto ją mieć?


Recommended Posts

GTX 560 TI występuje w kilku wersjach, np.

 

-Standard

-Over Clock

-Super Over Clock

 

1. Najkorzystniej opłaca się kupić standard (taktowanierdzenia: 822 MHz/Taktowanie : 4000 MHz) samemu ją podkręcić np. do (950 MHz/x MHz) ?

 

Mamy kilka producentów oferujących najlepszą jakość:

-Asus

-Gigabyte

-MSI

-Gainward

 

2. Którego producenta opłaca się najkorzystniej wybrać? (Można zrobić hierarchię)

 

Granica cenowa waha się w <800,1000>

4. Ile można wydać na nią żeby rozsądnie kupić i nie przepłacić?

 

Czekam na opinie czytających : )

Link to post
Share on other sites

Chyba każdy wie co Msi TF II oznacza jeśli na nią się decydujesz kup zatyczki do uszu albo ogłuchniesz po OC Gigabyte za Oc dopłacać nie warto moim zdaniem i doświadczeniem na tej karcie w Full HD ze wszystkim max nie pograsz.

Link to post
Share on other sites

Chyba każdy wie co Msi TF II oznacza jeśli na nią się decydujesz kup zatyczki do uszu albo ogłuchniesz po OC Gigabyte za Oc dopłacać nie warto moim zdaniem i doświadczeniem na tej karcie w Full HD ze wszystkim max nie pograsz.

Kolega raczy żartować? MSI TF II (nie TF III) to jedno z dwóch najcichszych chłodzeń, więc obejrzyj testy. GTX 560 Ti jest teraz na styk i za kilka lat to będzie za mało.
Link to post
Share on other sites

To prawda. Temperatury w grach raczej nie przekraczają 60*C (bez OC) ale kurcze nie wiem czy lepiej by nie było gdyby pozwolili karcie grzać się do 70*C a trochę przykręcić wentyle. Co jak co ale skuteczne jest bo GTX580 to straszna grzałka.

Link to post
Share on other sites

Ja wlasnie mysle zeby kupic gtx 560 ti od asusa, bez znaczenia czy oc czy bez. Gigabyte OC mial powazne problemy z BF3 , mozliwe ze naprawili. Tak to prawda ze karta jest na styk jezeli chcesz grac na pelnych detalach. Ale 850 zl za karte to nie jest malo. Za tyle masz pelna konsole do gier np xbox 360. Wiadomo lepsze jest drozsze. Chodzi o cos takiego zeby mialo optymalnyh stosunek ceny do wydajnosci. Powiedzmy kupisz karte za 2000 zl ale w tym momencie to nic nie wykorzysta jej mocy na monitorze full hd. Zastanawiam sie i czekam na cene radeona 7850 od asusa. Ma 2gb i mniejsze zapotrzebowanie na prad, no i jest wykonany w nowej technologii.Poza tym wspiera pcie 3.0 . Ale czy warto to nie wiem. Powiedzmy za 1000 zl by bylo warto ale za 1200 juz moim zdaniem zdecydowanie nie. Zobaczymy co czas pokaze. 23 marca maja pojawic sie w sklepach.

Link to post
Share on other sites

ASUS robi bardzo marne chłodzenia. Zależy od szczęścia czy trafi się nie wadliwy egzemplarz. Lepiej Gigabyte czy MSI bo to pewniaki.

A gdybym powiedział ,że kupiłem w morele Asus 560Ti Top i karta w BF3 rozgrzewa sie max 63 stC przy 50% wiatraka ? Owszem słychać wiatraki ale w MSI słychać je tak samo . Gram na ultra tyle ,że w 1280x1024.

Marne chłodzenie? W idle wiatraki pracują 15% i są niesłyszalne nawet z bardzo bliska a temperatura to u mnie 30 stC.

Mimo ,że karta jest fabrycznie podkręcona do 900 Mhz nie ma z nią żadnych problemów w BF3 w przeciwieństwie do Gigabyte'a.

A użytkowana jest intensywnie od 4 miesięcy codziennie po kilka godzin.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam Asus 560Ti Top w idle wentyle na 15% po przesiadce z dwóch gtx 260 myślałem ze karta nie działa taka cisza i w bf3 max 65 stopni , po włączeniu smartcooling sam sobie ustawia prędkość zależnie od temperatury nie wiem jak działa TF w msi ale na chłodzenie od asusa złego słowa nie powiem.

Link to post
Share on other sites

Które opinie mianowicie o tym świadczą ?

Chyba musisz się bardziej postarać ,gdyż w tym wątku ,który cytujesz jest dokładnie jedna opinia traktująca o Asusie w dodatku nie ma w nim mowy o chłodzeniu. Za to jest o chłodzeniu MSI . Że jest bardzo głośne.

 

"Msi nie polecam strasznie głośne. Gigabyte bez OC. Asus prędzej pod OC tak to wygląda ogółem te 3 wiatraki w prędkościach 65% są nie do zniesienia nawet w wyciszonej obudowie z kolei bez OC są lepsze od Asus'a zależy od twoich zastosowań ostre oc Asus brak oc Gigabyte chyba że wolisz hałas. "

Link to post
Share on other sites

Jaki jeden w tym temacie 4 osoby mówiły i problemach z tym chłodzeniem ...

 

A bigpun po dokręceniu śrubek czego robić NIE powinien nadal miał wysokie temperatury (88 stopni po godzinie gry w bf3)...

 

A jak zobaczysz na testy w redakcjach to za każdym razem wyniki chłodzenia są świetne. (czyżby selekcjonowali karty przed wysyłką?)

 

W każdym bądź razie wszystko to świadczy o loterii przy zakupie kart z tym chłodzeniem.

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...