Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jak w temacie, jaką polecicie kartę dźwiękową w cenie do 200 zł pod głośniki Logitech X-530?

Czy warto pójść na taniochę i kupić zwykłą Audigy SE i zarzucić zmodowane stery X-Fi (którą posiadam i jestem zadowolony), czy lepiej wziąć coś z półki konkurenta, Asus Xonar?

Jeżeli Xonar, to jaki?

Link to post
Share on other sites

Nie ważne czy głośniki za słabe na tę kartę, może jak kolega wyżej napisał zmieni się audio, na X-530 świat się nie kończy ;)

Gorzej jakbym miał dobre głośniki a kartę słabą :)

Ewentualnie dopłata tych 50 zł do DX. A czym się różni DX od XD?

Edytowane przez dziku91
Link to post
Share on other sites

Zostań na Audigy SE + MOD X-FI. Do tych Logitechów nie opłaca się inwestować a jeśli już to pomyśl nad dozbieraniem jeszcze z 3-4 stówek. Wiem, wiem... Łatwo gadać, ale szczerze mówiąc i tak nie odczujesz poprawy dźwięku a będziesz miał wrażenie, że wszystko gra tak jakoś sztampowo, mozolnie bez uderzenia. Na Audigy masz chociaż regulację bass/treble gdzie po podkręceniu całość zaczyna jakoś grać (marnie, ale lepiej niż przed :) ). Pisze to jako użytkownik Audigy 2 ZS i jako były posiadacz X-530. Sprzedałem to bo dźwięk był po prostu marny - teraz mam sprzęt z lat 80 (Space 86, Tosca 303) i pomimo, że nie jest to Hi-End (nawet wtedy jak był nowością) to i tak potrafi zagrać - w sumie więcej mi nie potrzeba.

Link to post
Share on other sites

gorzej? imo lepiej, jeden wydatek mniej niczym, to to samo

Jeden wydatek mniej uważasz za plus?

Dziwnie myślisz...

Co z tego że mam dobre głośniki jak na byle dziadowej karcie nie pokażą swoich pełnych możliwości?

 

@Up

No wiadomo, X-530 to byle zabaweczki. Karta ma być dla znajomego a czy on planuje wymianę audio to muszę pogadać :D

Choć powiem Wam, miałem okazję je przetestować na mojej Audigy. W porównaniu do moich CT T6100 których do dziś używam to wolę te CT. Dlaczego?

Satelitki oddają bardzo czysty dźwięk. Wystarczy pobawić się w Equalizer, dopasować ustawienia i grają cudnie. Pobawiłem się to bas jest głębszy, ale fakt, sub z CT nie dorówna temu w Logitech (plus dla Logitech). Ja od głośników najbardziej wymagam średnich i wysokich tonów, by to czysto grało. Logitech niestety daje zaszumiały dźwięk i bolą uszy po niedługim czasie słuchania. Niestety, wsparcie Audigy nie pomogło Logitechom, zabawa w ustawienia i dalej nie było czystych średnich tonów, a uszy bolały. To nie dla mnie ten zestaw. CT włączam rano i do wieczora grają z krótkimi paroma przerwami.

Edytowane przez dziku91
Link to post
Share on other sites

Co z tego że mam dobre głośniki jak na byle dziadowej karcie nie pokażą swoich pełnych możliwości

Dobre kolego są dla ciebie, bo nic innego nie słyszałeś, uwierz mi one są mierne do muzyki. Więc rób co chcesz, różnica będzie mała. A miałem do nich podłączone ze 5 kart muzycznych, o dziwo najlepiej graja na tej za 650, ale i tak nie zmienia słabego charakteru brzmienia logiplastyków...

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Jeden wydatek mniej uważasz za plus?

Dziwnie myślisz...

Co z tego że mam dobre głośniki jak na byle dziadowej karcie nie pokażą swoich pełnych możliwości?

chodziło o to, że na razie nie masz ani karty ani kolumn i na dobrą sprawę musisz kupić obie te rzeczy, żeby mieć przyzwoity dźwięk, jakbyś miał już kolumny została by ci do zakupu tylko karta

Link to post
Share on other sites

@adivxv5

Miałem na myśli już ogólnie mówiąc "dobre głośniki", nie że akurat te X-530 bo wyżej w moim poście masz opisane jaką miałem przygodę z X-530.

 

@drachenfeles

Zwracam honor :)

 

Więc jakby było z Audigy? Przetrwałaby kolejne ~4 lata?

Ja swoją już ogólnie 2 lata mam i raz odsyłałem na gwarancję z takiej racji że przez uszkodzony jack w słuchawkach zepsuło mi wejście w karcie (lekko wygiąć kabel przy jacku trzeba było w słuchawkach i przy podpiętych do karty to się robiło stąd uszkodzenie). co ciekawe, kupiłem kartę w wersji OEM, sama karta, jak dałem na gwarancję otrzymałem nową kartę i to w wersji BOX :D Full komplet, heh :D

Więc ostatecznie, dołożyć te parę dych i wziąć Xonara? Tylko kolejne pytanie, na jaki slot? PCI czy PCI-E x1?

czym się różni wersja na PCI a PCI-E x1?

Czy na PCI-E x1 lepiej daje dźwięk?

 

@

jak spojrzałem na ceny DX to już na pewno nie weźmie. A co powiecie na Xonar D1?

Edytowane przez dziku91
Link to post
Share on other sites

Nic to nie da. Kupi kartę a dźwięk będzie miał jeszcze lipniejszy niż jest teraz. Również miałem porównanie X-530 i Xonar DS - nie gra to fajnie i lepiej gra Audigy - cięższa barwa, może nie tak głośno i czysto jak Xonar ale za to z jajami i uderzeniem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...