Skocz do zawartości

Windows 7 na 1 GB RAMu ??


Recommended Posts

Tak, pójdzie.

Jest to MINIMALNE wymaganie dla wersji 32 bitowej (zalecane 3GB lub wiecej).

Dla 64 bitowej jest to 2GB ramu (zalecane 4GB lub wiecej).

Pozostałe wymagania to

Procesor 1 GHz lub szybszy,

16 GB (architektura 32-bitowa) lub 20 GB (architektura 64-bitowa) wolnego miejsca na dysku twardym.

Karta graficzna z DX9

 

Niestety z doświadczenia wiem, że aby używać tych systemów na 1GB ramu, nie należy instalować ani włączać, dużej ilości programów jednocześnie.

Ponieważ komputer chodzi wtedy naprawdę wolno.

Link to post
Share on other sites

Miałem W7 32 bitowy na 1.5gb ramu i nie polecam, jeśli bardzo chcesz, to w grę wchodzi optymalizacja systemu, czyli wyłączenie jak największej ilości zbędnych usług systemu, co znacznie zoptymalizuje zużycie ramu...

Link to post
Share on other sites

Ja użytkowałem wersję W7RC na leciwym już laptopie FSC AmiloPro V2020, która ma właśnie 1GB pamięci oraz zintegrowaną grafikę Intel 900. Nie powiem, żeby w takiej konfiguracji był to demon prędkości, ale o ile Vista zmuszała mnie do pokornego ćwiczenia cierpliwości, o tyle Siódemka była już znaczenie żwawsza,. Zależy do czego jesteś przyzwyczajony. Jeśli do XP, to będzie troszkę wolniej, jeśli do Visty, to będziesz mile zaskoczony.

Link to post
Share on other sites

mi w idle leci około 2 GB co tu się oszukiwać będzie chodzić ale będzie ostro mulić teraz ram jest bardzo tani za 2 GB nie zapłacisz dużo

obecnie 2 GB to minimalna ilość ja pracuję z 6 GB 2x1 GB + 2x2 GB

Link to post
Share on other sites

mi w idle leci około 2 GB co tu się oszukiwać będzie chodzić ale będzie ostro mulić teraz ram jest bardzo tani za 2 GB nie zapłacisz dużo obecnie 2 GB to minimalna ilość ja pracuję z 6 GB 2x1 GB + 2x2 GB

Bo Siódemka jak zobaczy więcej RAMu to je zjada. Nie wiem dokładnie co wtedy robi, ale np. Vista na 512MB na czysto po starcie zajmuje niewiele więcej niż XP (nie pamiętam dokładnie, tak ze 100 MB więcej). Właśnie dlatego ludzie mówią, że Siódemka dużo pamięci zużywa, bo patrzą Task Managera mając 4 GB.
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

W7 wcale nie jest wymagającym systemem , o wiele lepiej zarządza pamięcią niż XP.Porównywanie nie ma sensu , gdyż W7 inaczej zarządza pamięcią niż XP - stąd te mity o zasobożerości powtarzane przez ludzi , którzy zajrzą do monitora zasobów , ale nie dowiedzą się wcześniej co to jest i na czym polega SuperFetch.W skrócie-W7 ładuje do wolnej pamięci najczęściej używane programy i pliki aby przyśpieszyć ich uruchamianie.Im więcej masz wolnej pamięci- tym więcej zajmie, ale w każdej chwili ją zwalnia jak jest potrzebna.Sam mam 1Gb RAM i W7 -działa lepiej niż XP-fakt że zoptymalizowany, ale nie za mocno...do tego z AERO, które też można wyłączyć..na dowód zrzuty -system po 4 h pracy i po resecie..

 

http://www.fotoload.pl/index.php?id=02a7e6c7b5273fda015e7b62ab253bc9800

 

http://www.fotoload.pl/index.php?id=dca6562fc3c52268b04561741f368fd8997

Edytowane przez jacent
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

a tak dla testu przy 512MB ram -- wersja win x64 Ultimate wyłączone aero --- normalnie da się pracować (z samym OS, gdy zapuścimy coś -- no niestety plik wymiany jest gorący)

 

http://www.conowego.pl/forum/uploads/DANNY/inne/7_64_512.jpg

 

To jeszcze to samo z 1024MB ;)

 

http://www.conowego.pl/forum/uploads/DANNY/inne/7_64_1024.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

a nie słyszał o pliku wymiany ....

 

odpalasz aplikację, aplikacja wymaga jakiejś ilości pamięci, nieużywane zasoby (tak nazwę) są zrzucane do swap, aplikacja ma wystarczającą ilość ram do działania -- normalnie będzie działać na w7 (on lepiej zarządza pamięcią niż xp)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...