Skocz do zawartości

560 Ti Hawk Czy 560 Ti Twin Frozr II ?


Recommended Posts

Witam,

Tak jak w temacie, która z tych kart bedzie lepsza w Battlefield 3?

 

-MSI GTX 560 Ti Twin Frozr 2 / OC (880Mhz na rdzeniu)

-MSI GTX 560 Ti Hawk (950Mhz na rdzeniu)

 

Prosze uzasadnić wszystko: Temperaturę w spoczynku oraz pod obciązeniem, głośność i wydajność karty.

 

Którą kartę bardziej opłaca się kupić pod Battlefield 3?

Link to post
Share on other sites

Przez te podkręcenie wiele nie zyskasz, a i tak bardziej polecam Twin Forzr 2, ponieważ jest o wiele cichszy(wentylatory maks 60%) i jego temperatua to ok. 68(w grze)i ok. 38 w idle.

Edytowane przez Kuba Mily JDM
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście posiadam MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II i nie narzekam.; ) W spoczynku temperatura nie przekracza 30*, a podczas gry bywa różnie. W GTA IV mam opcje na full i temp. sięga 60*, a w BF3 też na max ustawieniach temp. często sięga nawet 75*. O dziwo przy tych temperaturach karta jest niesłyszalna.; ) Wydajność.? Hmm. różnicy wydajnościowej pomiędzy wersją TF2, a Hawk raczej dużej nie będzie, może tam 3-4 klatki. Więc nie warto przepłacać do Hawk, bo to jest ta sama karta tylko, że z nowszym chłodzeniem TF3 i podkręconym rdzeniem o 70MHz, a wersję TF2 spokojnie podkręcisz do takich samych wartości jak Hawk.; ) Ale to tylko moje zdanie jako posiadacza jednej z wymienionych wyżej kart..; ) Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi.; ) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie chce sie tu chwalic czy cos w tym stylu,ale ja mam gtx 560ti OC Gigabyta i w spoczynku karta ma 30C* a po paru godzinach grania w BF3 maks miala 65C* a to wszystko w obudowie CM Elite 310.Dodam tylko ze mam w niej dodatkowy wentyl z boku.Wiec moze przemysl http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx560-ti-1gb-gv-n560oc-1gi-363719/.Ewentualnie jezeli mozesz to MSI w wersji 2g.http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n560gtx-ti-twin-frozr-ii-2gd5-oc-420383/

Edytowane przez lukas1910
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Moja obidowa to: SilentiumPC Brutus 410 (zasilacz na dole)

 

Co do Gigabyte do różne rzeczy o nim słyszałem pozytywne jak i negatywne.

 

Dlatego pytam o MSI :) Z tego co piszecie MSI 560 Ti HAWK jest nie opłacalny bo wydajnościowo nie ma dużej różnicy?

 

I Czy MSI GTX 560 Ti TWIN FROZR 2 uciągnie Battlefield 3 na Ultra detalach w rozdzielczości 1680x1050? (Chodzi mi o gre w multiplayer)

 

PS: Reszta sprzętu: Procesor i5-2400 4x 3,1Ghz

4Gb RAM 1333Mhz DDR3 Kingston

Windows 7 Ultimate 64 bit

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm

Link to post
Share on other sites

Na multi grałem tylko w betę i tam grałem ze wszystkim na ultra w rozdzielczości 1366x768 (Trochę mała jak na TV 42" ale idzie grać.") ale o dziwo nic się nie cięło.; D Nie wiem jak teraz po becie.; p Chodzą także takie pogłoski, że podczas grania na multi na ultra z użyciem jakiegoś GPU z 1GB to niby brakuje pamięci na karcie grafiki i zaczyna ciąć, ale ja myślę, że to bzdura, bo u mnie nie zabiera tyle nawet. O.o Mój kolega ma Gigabyte Radeon HD5770 1GB (co prawda GPU z 2009 roku, ale nie daje za wygraną i idzie grać w najnowsze gry nawet na najwyższych detalach^^.) i też ma wszystko na full i nic mu nie tnie na multi.; ) więc teraz musisz sam zdecydować.; ) Poczytaj różne testy itp może to Ci bardziej przybliży wybór. Popatrz może jeszcze za jakimś radeonem pokroju 6850 lub 6870.; ) Pozdrawiam.; )

Link to post
Share on other sites

Co do Gigabyte do różne rzeczy o nim słyszałem pozytywne jak i negatywne. Dlatego pytam o MSI :) Z tego co piszecie MSI 560 Ti HAWK jest nie opłacalny bo wydajnościowo nie ma dużej różnicy?

HAWK to suszara http://forum.benchmark.pl/topic/37161-mega-problem-w-wyborze-karty/page__st__40__p__455183?do=findComment&comment=455183

 

Generalnie wf x2 vs tf 2 bierz to co tańsze i tyle :)

Link to post
Share on other sites

Mam Hawk, w grach bardzo dobrze się spisuje. W spoczynku nie przekracza 38 stopni, w stresie lekko ponad 60 to maks. Chłodzenie wydajne, lecz przy stresie głośne(pierwszego dnia nie mogłem się przyzwyczaić, teraz to tylko miły warkot). Można się nieźle bawić w afterburnerze, sam podkręciłem już do ponad 1GHz na rdzeniu, bez zmiany napięcia, ale wolę się teraz nie bawić, póki mi starcza.

Do BF'a ogólnie 2GB by się przydało na pokładzie, skoro tak bardzo chcesz ultra. Bo póki co działa mi każda gra w FullHD bez zająknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...